Laney Cub12r Fx Send-return

O MV'ü nereye koydurursan koydur, güç katından alacağın distortion seni evden kovdurur, evlatlıktan reddettirir :) Bu amfi PCB bildiğim kadarı ile de. Dediğini yaptırmak zor olabilir.

Bu modlamayı Tubeman'i kullanmak için mi yaptırmak istiyorsun?

1 wattlık girişi de var ya belki ordan girince bir sıkıntı olmaz? :D Yok sadece tubeman kullanmak için değil. Onu artık fazla kafaya takmıyorum :D
Hatta amfiyi çift kanallı yapabilir miyiz clean-overdrive şeklinde diye düşündüm sonra dedim eee git yeni amfi al ne uğraşıyon :D şu power kırılmasından elde edilen distorsiyonu çok merak ediyorum tatmak istiyorum :D

1 wattlık girişi de var ya belki ordan girince bir sıkıntı olmaz? :D Yok sadece tubeman kullanmak için değil. Onu artık fazla kafaya takmıyorum :D
Hatta amfiyi çift kanallı yapabilir miyiz clean-overdrive şeklinde diye düşündüm sonra dedim eee git yeni amfi al ne uğraşıyon :D şu power kırılmasından elde edilen distorsiyonu çok merak ediyorum tatmak istiyorum :D

Sen amfinin ürettiği gürültüyü watt ile orantılı sanıyorsun hala sanırım. Maalesef öyle değil :) "Watt" amfinin güç tüketimi ile ilgili bir kavram. Amfinin ürettiği gürültü watt değil desibel ile ölçülür. Bu anlamda 1 watt amfi de evde gürültülü kaçar.

İstesen şimdi çalıştır amfiyi, 1 watt girişine bağla, master 10, vol. 5 aç ve bir power chord vur. Sonra gel yaz yine :)

Sen amfinin ürettiği gürültüyü watt ile orantılı sanıyorsun hala sanırım. Maalesef öyle değil :) "Watt" amfinin güç tüketimi ile ilgili bir kavram. Amfinin ürettiği gürültü watt değil desibel ile ölçülür. Bu anlamda 1 watt amfi de evde gürültülü kaçar.

İstesen şimdi çalıştır amfiyi, 1 watt girişine bağla, master 10, vol. 5 aç ve bir power chord vur. Sonra gel yaz yine :)
Komşuyla bıçaklar çekilmesin sonra :)

Sen daha bıçağı akıl edemeden yukarıdan Hattori Hanzo gibi inerler tepene :)
Tubeman iyidir, hoştur ama gözünde çok da büyütme. Pedal gibi davran. İnputa gir. Laney i güzel bir clean e ayarla. Tubeman de unity olarak yani clean ampli ile eş ses seviyesinde olsun. Onda da od dist falan keyfine göre ayarlarsın. Fx loop a da yapıştır delay pedalını. Olsun bitsin.

Sen daha bıçağı akıl edemeden yukarıdan Hattori Hanzo gibi inerler tepene :)
Tubeman iyidir, hoştur ama gözünde çok da büyütme. Pedal gibi davran. İnputa gir. Laney i güzel bir clean e ayarla. Tubeman de unity olarak yani clean ampli ile eş ses seviyesinde olsun. Onda da od dist falan keyfine göre ayarlarsın. Fx loop a da yapıştır delay pedalını. Olsun bitsin.

Zaten şorunum şuan tubemani kullanıp kullanamamam değil. Ayrıca tubemani dediğiniz gibi ayarladım güzel sonuç vermedi beğenmedim. Send return ü delayim falan olmadığı için deneyemedim ama tubemanle returnden girdiğimde master volume etkisiz kaldığı için sesi yükseltemiyorum. Haliyle ses az çıkıyo. (Tubemandeki master volüme abamadıkça) Aynı sorun işte delay bağladığım zaman falan da karşıma çıkar diye korkuyorum

Zaten şorunum şuan tubemani kullanıp kullanamamam değil. Ayrıca tubemani dediğiniz gibi ayarladım güzel sonuç vermedi beğenmedim. Send return ü delayim falan olmadığı için deneyemedim ama tubemanle returnden girdiğimde master volume etkisiz kaldığı için sesi yükseltemiyorum. Haliyle ses az çıkıyo. (Tubemandeki master volüme abamadıkça) Aynı sorun işte delay bağladığım zaman falan da karşıma çıkar diye korkuyorum

Yavaş yavaş, sabırla deneyeceksin doğrusunu yakalayana dek. Bir manyetik yüksekliğini ayarlamak bile saatlerini alabiliyor insanın.

"1 watta bağlasam" diyen ben değilim. Hiçbir şekilde de canına garanti veremem :)

Bu arada tubeman i ampli yokken miksere girerek kullanıyordun sanırım?? Yani kendi kabin simülasyonu ile büyük çaplı kolonlardan dinliyordun?? Dolayısıyla cub12 nin master ı fx loop a göre modlansa bile eline bir şey geçmeyecek bence. Tubeman ile hoşuna giden ses zaten Preamp gaini.

Ben 1 watt Blackstar kafanın sesini sonuna dek açamadım. Düşük seste performansı iyiydi neyse ki.

Tubeman kullanacaksan onu da unut :D

Artık tubeman miş transistörman miş takmıyorum kafaya :D zaten şaka yollu söylemiştim elimdekilerle en iyisi yapmaya çalışcam. Aslında paraya da ihtiyacım var yine de şu laneyi satabilirsem satmaya çalışayım. Aslında tubeman konusunda bu kadar takıntılı olmam biraz da onu satın almaya çalışırken başıma gelenlerden dolayıydı :D az çekmedik almanyalarda :)

Geri