Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda melik78 tarafından 25 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar.Bir kaç ay sonra amfi almayı planlıyorum. Bütçem 2000 TL. Daha yukarı çıkamam.Tarz olarak her tür ilgilenirim.Bluest'ten tut Rock'a...Ev için kullanacağım. Tabi sahnede söz konusu olabilir.
  Aklımda www.do-re.com.tr/U19234,563,blackstar-id-30tvp-programlanabilir-kombo-amfi-kombo-amfiler-blackstar.htm bu amfi var.Bu amfi iyi midir? Önerir misiniz?
  Asıl merak ettiğim kafa amfi alıp kabinsiz kullansamda güzel soundlar elde edebilir miyim?

  mydukkan.com :: Blackstar HT Series HT-5RH Head :: Kafa Amfisi

  mydukkan.com :: Blackstar HT Metal 5H 5-Watt Tube Head :: Kafa Amfisi

  mydukkan.com :: Blackstar ID60TVP-H True Valve Power 60w Head :: Kafa Amfisi

  mydukkan.com :: Line 6 Spider IV HD150 :: Kafa Amfisi

  mydukkan.com :: Line 6 Spider IV 150 :: Elektro Gitar Amfisi Bunlar nasıldır?

  Tabiki Blackstar'a bağlı kalmak zorunda değilim. Hertürlü markaya açığım. Onun dışında kendi pedal setupumu kuracağım.Yani güzel ses versin. 2.el düşünebilirim.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Kasım 2015
 2. Ufak yaz artık şunları, bağırıyormuşsun gibi bir algı oluşuyor :) büyük yazınca daha çok cevap gelecek diye bir durum söz konusu değil.
  Yaşından kaynaklı heyecanın anlaşılabilir bir durum ama 150 watt kafayı ne yapacan :) daha önce yazdığım gibi yine benim tavsiyem 15-40 watt arası bir modelleme combo amfi alman yönünde (line6 spider, rolland cube, vox vtx gibi gibi), pedal işini de askıya al paranı çarçur etme :)
   
 3. Blackstar ID serisinde kendilerince lamba modellemesi yapmaya çalışmışlar (bence firma adına gereksiz bir çaba) o fonksiyon kafanı karıştırabilir, dediğim gibi roland, line6 veya vox haa bak fender mustang serisi de güzel.
   
 4. Öncelikle
  +1
  :D
  Ben de kendi tecrübelerimle Blackstar'ın ID Core serisinden uzak durmanı söyleyebilirim. Modelleme işinde bence uygun fiyata en iyi kaliteyi Line 6 veriyor.
   
  CrimsonKing bunu beğendi.
 5. Ulen çocuk! :)

  Sana 2000 TL'de önereceğim amfi Jet City'nin 50 Watt'lık modelidir. @hackeiommi abi bir dakika gelebilir misin? Arkadaşa bir şeyler anlatacağız da. :):):)
   
  Mystery of Scarlett bunu beğendi.
 6. Çocuk sana bir kötülük mü Hamza? Evden kovdurmaya çalışıyorsun herhalde :)
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 7. Vallahi hocam kötülük değil tabi. @melik78 arkadaşımız çok tatlı, çok sempatik. :) Bence forumda "@melik78 adlı kullanıcının açtığı başlıklar. Amfi, gitar ve pedal olarak ayrılmıştır." gibi bir bölüm açılsın. :)
   

 8. İleride pedal setup da kurmayı düşünüyorsan 2. el bir Fender Blues Junior tavsiye ederim. Ev için ideal. Çok büyük olmadığı sürece sahne de kaldırır. Limited edition olanları da incele. Farkları speaker ve kozmetik oluyor. Thomann'dan sipariş edebilirsin gelen giden varsa fiyatları bütçen dahilinde. Bir de kafa amfiyi kabinsiz kullanabilir miyim diye bir soru sormuşsun. Öncelikle kafa'nın içinde hoparlör yok haliyle ses alamazsın . Ama Mesa Boogie cab clone alırsın kabin olmayan sahnelerde kullanabilirsin. Ya da evinde ufak bir home recording setup vardır. Monitör ses kartı vs, sessiz kayıt alırsın kafa amfi ile. Umarım yardımcı olur söylediklerim.
   
 9. HmzGkgz ve oldiesngoldies bunu beğendi.
 10. Watt lara dikkat etmedim :D Yorumları dikkate alacağım ve su büyük yazma konusu. Aliskanlik oldu bende. Normal yazım bile büyüktür :)
   
  Mystery of Scarlett bunu beğendi.
 11. Bir cesit suikast plani olarak evde 150watt amfi kullanmaya calismak...
   
  Mystery of Scarlett, welmour ve tee bunu beğendi.
 12. Evde 150 watt amfi deyince aklıma nedense bu geldi :D
   
  Ozarr, oldiesngoldies ve melik78 bunu beğendi.
 13. Bırak evi, şehirden afaroz etme sebebidir bence:ROFLMAO:
  Şaka bir yana, müzik endüstrisi düşük watt'lı amfi üretiminde, nasıl o unique tonu verebilmek için diye bir taraflarını yırtıyor. Şu dönemde çok büyük yatırım var bu işe.
   
 14. Ben 50watt kullaniyorum evde, kullanilabiliyor ama 100de ne olur kestiremiyorum acikcasi..
   
 15. Abi sendeki çift master volume ENGL Screamer ama. Şimdi onu belirtmezsen mazallah yuvalar yıkılır, boşanmalar artar, gençler evlatlıktan reddedilip evlerinden kovulur :D

  EKLEME: Şimdi farkettim, @melik78 metali satmışsın? Eskiden bluesdan metale idi, şimdi rockta durmuşsun. Attenuatorün ve kabinin varsa sana tam lambalı Trainwreck satalım o zaman. Single gitarda saatlerce feedback sustain bas :)
   
  Mystery of Scarlett ve HmzGkgz bunu beğendi.
 16. Valla bana her tür uyar. Tabi blues kulağa daha hoş geliyor. :) Kabinde yok şimdi ki amfiyle yetiniyoruz. Şükürler olsun gitar iyi :D
   
 17. Blues ve Rock diyorsan. Blues Junior al geç. Uzun yıllar seni her türlü durumda götürür. Satarken ikinci eli olan bir amfi. Taşıması nispeten kolay. Modifikasyona açık. Bence Fender'in ev ve ufak mekanlar için yaptığı en güzel amfi bir diğeri için bkz. Princeton Reverb. Sonra keyfe göre bir iki Od pedalı bir iki de modülasyon pedalı oldu bitti.
   
  Şükrü Ersal bunu beğendi.
 18. Abi suan master volume dibe kadar kisik lead volume saat 3 yonunde, wattkiller 100 6.seviyede "bedroom level"de caliyorum :D
   
 19. İyi ki sormuşum detayları. Yoksa Aile Kurumunu Bitirme ve Ailesizliği Yayma Kürsüsü olarak stratejilerimiz yara alabilir :)
   
  oldiesngoldies bunu beğendi.
 20. Ama abi wattkiller olmadan da masterdan kısıp leadden açarak çalınabilir volume seviyelerine ulaşmak mümkün. Masterı kısıp lead e yüklenilebilir gittikçe, ama bunu yaparken clean kanalın volume'ü de masterla birlikte düşecek, onu da hesaba katmak lazım. İkisinde de tatmin edecek volume dengeleri ayarlamak mümkün.

  Yukarıda bahsettiğim şeyi drive katını iyice zorlamak için yapıyorum arada, ortaya çıkan sonuç oldukça güzel :D

  Ayrıca mesela Peavey Classic 30'u evde ses seviyesi olarak 1.5-2 arası anca açabiliyordum. Üstü çok fazla oluyordu, altında ise amfinin tonu yok oluyordu. Tüm bu sorunlar master volume olmadığı içindi. Yani nacizane söyleyebileceğim tek şey, amif alırken MASTER VOLUME'ü olmasına dikkat etmeli. Hele de yüksek wattlı lambalı bir amfiyse..
   
  hackeiommi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş