Vox Valvetronix+ Vt40 Vs Roland Cube-20gx (değerlendirebilirmiyiz?)(sahneyi De Kaldırabilmeli)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda stand_up tarafından 27 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar.. fender stratocaster H-S-S gitarım var .gitar uygun olarak bu iki amfi arasın da kaldım .. ikisinin de özellikleri açısından değerlendiriseniz sevinirim .Fazlasıyla ikilem de kaldım ..
   
 2. Fender Strat'a eziyetten başka bir şey olmaz.
   
 3. İki urunde mi uygun olmaz ? Onerin nedir peki ?
   
 4. Roland Cube 40 xl al. Tabi bu videoda sound biraz abartı geldi .Ancak fena tonları var. Her ne kadar gitar musicman olsada...

  :)
   
 5. Evet güzelmiş :) yeniden bir araştırma konusu actin bana :) kararsizligima bir yenisi daha eklendi :)
   
  mrstarfinger bunu beğendi.
 6. Ne tarz müzik dinlediğinizi, hangi grupları çalmak istediğinizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Fender kullandığınızı düşünerek çok sert tarzda müzik yapmadığınızı varsayıyorum. Benim önerim bütçeniz yeterse Blues Junior olur. Bütçeniz düşükse Champion amfiler tatmin edebilir.
   
 7. Dostum bir tık üstü bu.Daha üst model inan söylemekde içimden gelmedi değil yani. :cautious:
   
 8. Dinlediğim tarzlar blues ,rock yanı bu yelpazede olan sound lar .champian baktım ancak pek öneren olmadı elemistim acikcasi
   
 9. Tesekkur ederim dostum . butcem 1100-1200 TL maksimum. Birinin diğerinden üstün durumunu cozumlesem işte karar vercem
   
 10. Aradığınız amfiler hep modelleyici amfi. Modelleyici amfiler bir süre sonra çok yapay gelmeye başlayabilir. Eğer görürseniz Fender Frontmanları deneyin derim. Vintage tonları bu kadar iyi veren transistörlü amfi azdır.

  1100-1200 aralığında lambalı amfi de bulmanız mümkün aslında. Biraz sabirla en azından Fender'in minik 5 wattlık lambalı Champlar'ından da bulabilirsiniz.
   
 11. tesekkur ederim onerin için dostum .bu amfileri de arastircam ama bunu alirsam watt yetersiz olabilir .voc ve cube hakkında bir düşüncen varmi ?
   
 12. Vox da Cube da modelleyici amfiler, modelleyiciler konusunda da fikrimi yukarıdaki gibi. Kötü amfiler değil, ama az da olsa kullandıkça yapay gelme ihtimali var.

  Sahne almayacaksanız, lambalı Champ 600'ün yetersiz geleceğini zannetmem. Aksine ev kullanımı için ideal bir amfidir. Hatta hesaba kombo Blackstar HT1'i dahi katabilirsiniz. Drive tarafı sarmayabilir, ama clean tarafını sevme ihtimaliniz yüksek. Bu da evde kullanmak için idealdir.
   
 13. 5 Watt'ı evde son ses açabilirsen benden sana Blues Junior.
   
 14. Tesekkur ederim dostum bilgiler için .verdiğin bilgileri göz önünde bulundurcam
   
 15. bakalım artık onerilerinizi de arastircam.. :)
   
 16. Başka yorumlarda bekleniyor :)
   
 17. Bence de bütçe böyleyken modellemeli amfi gereksiz olabilir. İyi bir lambalı amfi alınıp ileride birkaç pedalla da takviye yapılırsa gayet güzel olur.
   
 18. önerin nedir dostum peki ,bu amfiler dışında ?
   
 19. Fender Champ'ın biraz da hoparlör çapı yüzünden düşük seste performansı iyidir. Fazla da kırılan, drive üreten bir amfi değil zaten. İşin içinde 1x12 hoparlör olsa dediğin doğru. Eh, "Sesi sonuna dek açabilirsiniz" diye bir şey de demediğim için şimdi Blues Junior'umu rica edeyim :)
   
 20. :) tesekkur ederim dostum :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş