Vox Valvetronix+ Vt40 Vs Roland Cube-20gx (değerlendirebilirmiyiz?)(sahneyi De Kaldırabilmeli)

:) tesekkur ederim dostum :)

Est. Ama bir açıdan da bir riske işaret etmek gerek, 10" ve üstü hoparlör çapına ve 5 watt ve üstü (hatta bazı 1 wattlar da buna dahil) sahip çoğu lambalı amfi, sesini açmadan düzgün bir ton vermiyorlar. Bu yüzden lambalı amfiler, "Kendilerinden (watt olarak) üç dört katı güçlü transistörlülerden daha fazla ses, gürültü üretiyor" diye bilinir. Alakası yok. Sadece "sesimi aç yoksa düzgün ton vermem" tehdidinde bulunurlar. Ama gördüğüm kadarı ile Fender Champ 600 ve HT1 kombolarda hoparlör çapı daha küçük olduğu için daha bir ev dostu amfiler.

@hackeiommi vanminıt! Vanminıt! Sesinizin çok çıkması evde Atenuş ile lambalı amfi kullandığınızdan kaynaklanıyor, Hacke bey! İlk önce o Atenuş'u sökün bakıyım oradan! :)

Şaka bir yana bende 10 Watt transistör var ses 3'den yukarı çıkmıyor hocam. BJ MJ yok yani. :) Hem ne dedik biz Mesa alacağız. :)

@hackeiommi vanminıt! Vanminıt! Sesinizin çok çıkması evde Atenuş ile lambalı amfi kullandığınızdan kaynaklanıyor, Hacke bey! İlk önce o Atenuş'u sökün bakıyım oradan! :)

Şaka bir yana bende 10 Watt transistör var ses 3'den yukarı çıkmıyor hocam. BJ MJ yok yani. :) Hem ne dedik biz Mesa alacağız. :)

Van minit, van minit Hamza Bey! O BJ gelecek, olmadı Mesa da olur. İyilik olsun diye de yarı fiyatına geri satarım hani :D:D
Master Volume kısıp biraz da eq ve presence ile oynayıp atenuşsuz preamptan gaini, tonumu yine alıyorum ben. O da JC'nin preamp gaini sayesinde. Ama benim asıl sevdiğim hadise güç katı kırılması. E müsade et de, iki 6L6'lı Soldano tabanlı amfide de güç katı için atenuş kullanalım :)

Van minit, van minit Hamza Bey! O BJ gelecek, olmadı Mesa da olur. İyilik olsun diye de yarı fiyatına geri satarım hani :D:D
Master Volume kısıp biraz da eq ve presence ile oynayıp atenuşsuz preamptan gaini, tonumu yine alıyorum ben. O da JC'nin preamp gaini sayesinde. Ama benim asıl sevdiğim hadise güç katı kırılması. E müsade et de, iki 6L6'lı Soldano tabanlı amfide de güç katı için atenuş kullanalım :)
Mesa diyorsun hocam, Rectifier haaa!! Hocam benim söylediğim şey zaten 5 Watt'lık lambalının evde son ses açılamayacağı. Açamazsanız Dual'imi isterim haa!! :)

fazla profesyonel kelimeler oldu beynim yandı arkadaşlar ama iyi şeylerden bahsediyoruz eminim :)

İşin özeti, o minik kombo; Fender Champ 600 ve Blackstar HT1 karşına çıkarsa ikisini de kısık ve yüksek seste dene. İkisi de fiyatının üstünde amfiler. Ben en az birini seveceğini düşünüyorum :)

Yukarıdaki sözlerin özeti: Hoparlörlerinin çapları büyük olsaydı ev için gürültü kaçabilirlerdi. Ama hoparlör çapları küçük olduğu için fazla gürültü yaratmazlar.

Bunlar dışında transistörlü amfilerden Fender Frontman haricinde bir de Tech21'in TM30'u var. O da çok güzel bir amfidir.

İşin rengi değişti. İşin içinde pedal başlığına yazdığın gibi sadece ev kullanımı değilsahne de varsa, en azından bir 15 watt Blues Junior gerekir.

peki vox ve cube için yapay sesler dedin hocam .hiç mi gideri yok bu amfilerin .. fender champ 40 watt,fender mustang 3 v2 .bunlara da baktım aslında

peki vox ve cube için yapay sesler dedin hocam .hiç mi gideri yok bu amfilerin .. fender champ 40 watt,fender mustang 3 v2 .bunlara da baktım aslında

Bir süre sonr yapay gelmeye başlayabilir. İşin orası biraz da zevk renk. Amfinin sahnede kolay kontrol edilmesi de mühim. Lambalı amfi olsa işi bir TS9 ve yerine göre kullanacağın efekt pedallarını açıp kapamana bakar.
Champ 40 ve Mustang denemedim hiç.

Bir de bütçeyi biraz zorlarsan, kredi kartın da varsa vergisi, kargosu dahil 420 euroya kadar dışarıdan 15 watt lambalı amfi getirme imkanın da var. İlle de bu piyasada modelleyici amfiye mahkum kalmak zorunda değilsin.

Geri