Sahnelik Amfi Şartları - Yamaha Thr5

Arkadaslar sahnede kullanmak icin amfi sartlari nelerdir , en az kac watt olmalidir ? 10 watt amfi sahnede kullanilmaz mi sonucta kabinlere gidicek . bu soruyu sormamin asil sebebi yamaha thr5 amfisidir.cok hosuma gitti fakat watt olarak baya dusuk bi ev amfisinede 1000 lira vermem şahsi olarak.

Sahneden sahneye değişir. Kimi sahnede kendi çaldığın sesi duyamazsın monitöre ihtiyaç duyarsın. Bazı yerlerde sisteme girmene gerek kalmaz sadece amfi tek başına genel müziği kaldırır. Bazı yerlerde doğrudan miksere girersin ses tertemiz her yere dağılır. Bence sahne müziği ile aktif olarak uğraşılacaksa her gitaristin iki setupı olmalı. Biri önüne mikrofon koyup çalabileceği taşınabilir 1x12 veya 2x12 kombo amfi ve doğrudan sisteme girilebilecek bir adet prosesör. Amfi arada sorun çıkartabiliyor prosesör bu durumda kurtarıcı oluyor. Bazı sahneler ve mekan çok küçük oluyor amfi gereksiz büyük kalıyor. Taşıması v.s. eziyet oluyor. Bazı mekanlara da güvenip kendi ekipmanınızı bırakabiliyorsunuz. En güzeli de bu sistem . Ben bir gitar amfi sahneye bırakıyordum kilitli case şeklinde . Sonradan case koymamaya bile başladım ama dediğim gibi mekanda kurcalayacak insan yoktu. Evde de amplitube ile çalışıyordum. Jazz Blues club gibi türe özel yerlerde çalmayacaksanız ton v.s. önemsiz kalıyor. Çünkü insanlar eğlenmeye geliyor ve sizin tonunuzla v.s. pek ilgilenmiyor. Belli bir süre sonra tondan gitardan çok nasıl yorulmadan en sade şekilde bu işi hallederim moduna giriyorsunuz.

Geri