Elektro Gitar Tavsiyesi

'Elektro Gitarlar' forumunda yasin9797 tarafından 29 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Meraba arkadaşlar Gitarımı değiştirmek istiyorum. Elimde 4 sene önce aldığım ibanez s470 bulunmakta.Bu gitarımı satıp yerine biraz daha iyi bi gitar almak istiyorum.İkinci el düşünüyorum .Bütçem 1000 liradır. Yapmak istediğim tarz s470in clean tonlarıda drive tonlarıda iyi olduğu için alıştım çok geniş bi yelpazem var ona göre önerirseniz sevinirim.

2. Yasin o paraya çok fazla fark edecek bir gitar alamazsın maalesef.

3. Anladigim kadariyla gitarinizdan memnunsunuz. Yani memnunsaniz, bir sorununuz da yoksa, ust seviye bir gitar da olsa tatmin etmeyebilir. Onun yerine, elinizdeki gitar ile yaklasamadiginiz karakterlerde ikinci bir gitar, daha mantikli gibi.

welmour bunu beğendi.
  4. Ya açıkçası şöyle Sıkıldım birazda görünüşünden falan.Bide eskidiği için tonlarda bozulma var hafiften. Manyetik taksam falan derken yeni gitar alıyım dedim farklılık olsun diye. bütçe biraz daha oynayabilir tabi.

5. epiphone lespaul custom için ne düşünüyosunuz ?

calistopace bunu beğendi.
  6. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Bir gitar eskidigi için tonlarda bozulma olmaz. En fazla teller eskimistir, entonasyon vs. ayarına ihtiyacı vardır yapılınca ilk günkü haline döner. Sıkıldığı için gitar degisitirip pişman olan çok müzisyen gördüm malesef hiç tavsiye etmiyorum. Eğer amaç daha iyi sound ise o parayı düzgün bir amfiye harcamak ya da amfi varsa güzel bur setup kurmak çok daha mantıklı olacaktır. Tonlarından ve calimindan memnun isen hiç oynama bence. Her zaman daha pahalı gitar daha iyi olacak diye bir kaide yok.

Epiphone les paul custom demissin, lp ile sendeki ibanez polar derecede zıt uçlar birbirlerinin yerine gecmezler.

7. Sanırım haklısınız bayadır bakım yaptırmıyorum fretler eridi manyetikler baya eski.

8. Yelpazeniz ne kadar geniş? Deneysel müzik mi tarzınız? Bunları bilmeden yardımcı olamayız.

Ayrıca önce s470 ten memnunmusunuz değilmisiniz bunu belirlemek lazım.kafa dumanlı sanırım.

9. Kafa çok dumanlı genel olarak sıkıldım gitardan ton olarak ta biraz öyle biraz farklılık istiyorum . biraz daha iyi bişey almak istiyorum . Ton olarak geniş yelpazem var gerektiğinde zakk wylde çalıp gerektiğinde blues falan çalıyorum

10. II. ellere bak o bütçeyle derim.

11. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Eğer versatilite ve elinizdekinden farklı bir ton ise arayışınız Epiphone Les Paul standart ve custom modellerine bakabilirsiniz o fiyat aralığında. PRS SE 245 ve Custom 24 lar da işinizi görecektir diye düşünüyorum. Ama tekrar hatırlatıyorum elinizdeki Ibanez'den çalım ve ton olarak çok çok farklı gitarlar dolayısıyla pişman olma ihtimaliniz de var.

12. Tavsiyem 2. el bir Ibanez ART LP alırsan sıkıntı çekmezsin, aktif manyetikli, cleanleri de EMG'ler gibi söndüm kaldım muhabbetinde değil.

13. ikinci el düşünüyorum zaten. aslında şöyle elektro gitara bununla başladığım için alışkanlık bu aslında. ama öğrendikçe bu işin içine girdikçe çözdükçe bu gitarın bana uymadıgını farkettim.

14. Elinizdeki gitar incecik sapli, floyd rose kopruye sahip, deli gibi manyetik kombinasyonlarina sahip bir gitar. Alacaginiz bir les paulde bunlari kaybedecek, tekduzelige gececeksiniz. Aradiginiz gitar gercekten bir les paul mu??
    Ayrica manyetiklerin bozulma ya da eskime durumlari cok buyuk zaman araliklari gerektiriyor. Bir bakim ile ilk gunku haline donecektir. Ilk gunku sesi vermeme durumu, belki de zamanla olusan, ton seciciligi de olabilir. Yani aslinda en iyisi, imkan varsa, gidip birkac modeli surekli denemek.oyle karar vermek.

Yine de bu asamada, sizin yerinizde olsam, elimdeki gitari satmadan, yeni bir gitar getiririm yanina. Zaten butcenizden dolayi, daha iyi bir gitara gecmis olmayacaksiniz malesef. Ibanezler de, sifir fiyatlarinin cok cok altinda, komik fiyatlara surunuyorlar. Sattiginizda elinize gecen para tatmin etmmeyecektir. Umarim pisman olmayacaginiz bir gitarda karar kilarsiniz.

15. ya ben aldığımdada ikinci el almıştım gitarı baya eski yani. bütçemi çekerim biraz daha sizin önerebilceğiniz gitarlar varmı lespaul olmak zorudna değil. ikinci el olsun.

16. Superstrattan vazgeçmeyin o zaman.

17. ikumru

ikumru

49
    8
    6
    Hocam size les paul al veya alma gibi bi öneride bulunmicam kesinlikle o kararı kendiniz verirsiniz ama almayı düşünürseniz elimde epiphone standard var bi tane benimle iletişime geçebilirsiniz

18. ltd ec serisi hakkında ne düşünüyosunuz?

19. ec kaç? hangi ec?

20. ec 401 yada ec 1000. ec 50 değil yani :D

Bu Sayfayı Paylaş