Bu Ekipmanlarla En Iyi Performansı Nasıl Alırım?/ekipman Değişikliği Yardımı

Herkese merhaba.Aylar önce "Bi değişiklik yapayım yahu." düşüncesiyle Pod hd 500 aldım.Ancak ya prosesörü sevemedim ya da doğru ayarları yapamıyorum.
Amfide fx return yok doğal olarak guitar inputtan girip clean kanalda gain kısıyorum ama sonuçta amfi modellemesi üzerine amfi modellemesi oluyor ve kötü-cırtlak tonlar çıkıyor karşıma.İnternetteki videoların biraz abartı olduğunu biliyorum ama o tonların yanına bile yaklaşamıyorum.Mesela Jack Thammarat GT8'i Palmer PDI09 denen bi cihazla kullanıyor ve çok güzel tonlar alıyor.Ev ortamında sıcak,temiz bir rock soundu almak ve orta kalitede kayıt yapmak istiyorum.Sizce ne yapmalıyım? Elimdeki ekipmanlar:
96 Epiphone LP Standart (kore)
Vox AD30VT-XL
Pod HD 500
Add mod Ds1
Morley Bad Horsie 2
Amfiyi sat şunu al,hepsini sat bunu al vs.. Her türlü fikir ve önerilerinize açığım.Ek olarak üstüne koyabileceğim en fazla 1000 lira bütçem var.Şimdiden teşekkürler.

POD'u normal bir amfinin input veya loopundan girersen daha iyi verim alırsın. Bu açıdan amfini satman mantıklı olur. İki modelleyici/prosesör birarada olmuyor maalesef.

Bir de şu "Makale/Tutorial" ekini kaldır yahu. Tavsiye başlığından makale mi olur :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
POD'u normal bir amfinin input veya loopundan girersen daha iyi verim alırsın. Bu açıdan amfini satman mantıklı olur. İki modelleyici/prosesör birarada olmuyor maalesef.

Bir de şu "Makale/Tutorial" ekini kaldır yahu. Tavsiye başlığından makale mi olur :)
Aynen dile dökemediğim tuhaf bir ton oluyor :) Peki önereceğiniz bir amfi var mı hem pod ile hem de normal kullanımda verim alabileceğim?
Kaldırdım hocam eki kusura bakmayın bu ek ne diye bakmıştım kaldırmayı unutmuşum:)

Gitarteknikleri inde hd500 incelemesini izlemeni tavsiye ederim bayagi aydinlatir seni. Ben de hd500 sahibiyim amfi nin return girisi yoksa hic bir esporisi yok. Bu prisesorle amfiye ihtiyacin yok kendi fikrim. Modellemesi beni tatmin ediyor.

Gitarteknikleri inde hd500 incelemesini izlemeni tavsiye ederim bayagi aydinlatir seni. Ben de hd500 sahibiyim amfi nin return girisi yoksa hic bir esporisi yok. Bu prisesorle amfiye ihtiyacin yok kendi fikrim. Modellemesi beni tatmin ediyor.
İzlemiştim o videoyu baya aydınlanmamı sağlamıştı hatta.Ama fx return olmayınca el mahkum oluyor insan..

Güzel bir çift monitör al.İyi bir amfi alsan bile ancak power katı işine yarar ki ordaki lambaların tadı için baya bir gürültü yapman gerekir.Ve aletin stereo özelliklerini de kullanamazsın gitar amfisinde,pod hd'nin en güzel yanı da dual amp modu.Stereo lambalı güç amfileri de mevcut ancak biraz pahalıya patlar.İyi hoparlörler işini görecektir gerisi aletini tanımaya kalır.

Herkese tavsiyeleri için teşekkür ederim.Son noktayı koymak gerekirse ton ve ora kalite kayıt için en iyi verimi amfiyi satıp +1000 lira bütçe ile fx return olan bir amfi mi almak mı referans monitör almak mı?

Hele @h.erhan.tas soruya bir yanıt versin, ben yanılıyor olmayayım. HD500 hiç kullanmadım, ben V2.0, XT live gibi modellere bağlı olarak konuştum.
Tabii ki girilir lakin ayarlardan nasil bir amfiye girilecegini daha dogrusu aleti nereye baglayacaginizi secmeniz gerekir. Combo amfi mi kafaya mi inputtan mi gireceksin yada direk ses sistemine mi? Bu ayari yaltiktan sonra alet tam performans kullanilir. Ama kullanilacak amfi iyi degilse (ve return kati yoksa) herhangibir ses sistemi kullanmak daha basarili sonuc veriyor bana gore. Ben de blackstar ht1r var. Ikisini cok basarili buldugumu soyleyemem.

Güzel bir çift monitör al.İyi bir amfi alsan bile ancak power katı işine yarar ki ordaki lambaların tadı için baya bir gürültü yapman gerekir.Ve aletin stereo özelliklerini de kullanamazsın gitar amfisinde,pod hd'nin en güzel yanı da dual amp modu.Stereo lambalı güç amfileri de mevcut ancak biraz pahalıya patlar.İyi hoparlörler işini görecektir gerisi aletini tanımaya kalır.
Bu yoruma harfiyen katiliyorum

Tabii ki girilir lakin ayarlardan nasil bir amfiye girilecegini daha dogrusu aleti nereye baglayacaginizi secmeniz gerekir. Combo amfi mi kafaya mi inputtan mi gireceksin yada direk ses sistemine mi? Bu ayari yaltiktan sonra alet tam performans kullanilir. Ama kullanilacak amfi iyi degilse (ve return kati yoksa) herhangibir ses sistemi kullanmak daha basarili sonuc veriyor bana gore. Ben de blackstar ht1r var. Ikisini cok basarili buldugumu soyleyemem.

Teşekkürler :)

Geri