Bu Ekipmanlarla En Iyi Performansı Nasıl Alırım?/ekipman Değişikliği Yardımı

Aslında Podun amfi modellemelerini denemek istiyorum yıllarca kendi amfimi kullandım
Bu aleti evde mi kullanacaksin, yoksa sahnede mi? Bu aletin amaci gittigin sahnede amfi yoktur, ya da sen amfi tasimak istemiyorsundur; dogrudan modelleme ile is yaparsın. Amfi varsa modellemeyi kapatir uzerindeki efektleri kullanip gayet guzel ton alabilirsin. Eger olay bundan ibaretse:
1) Amfi varken neden modelleme kullanasin?
2) Madem amfi kullanmadan modelleme ile calmayi tercih ediyorsun, neden amfi kullaniyorsun?

Herkese tavsiyeleri için teşekkür ederim.Son noktayı koymak gerekirse ton ve ora kalite kayıt için en iyi verimi amfiyi satıp +1000 lira bütçe ile fx return olan bir amfi mi almak mı referans monitör almak mı?
Referans monitor alirsan sahnede kullanamazsin. Ayrica ses karti bilgisayar ve yazilima ihtiyac duyarsin. Amfi alirsan hem sahnede hem de evde kullanabilirsin. Bu kadar basit.

Bu aleti evde mi kullanacaksin, yoksa sahnede mi? Bu aletin amaci gittigin sahnede amfi yoktur, ya da sen amfi tasimak istemiyorsundur; dogrudan modelleme ile is yaparsın. Amfi varsa modellemeyi kapatir uzerindeki efektleri kullanip gayet guzel ton alabilirsin. Eger olay bundan ibaretse:
1) Amfi varken neden modelleme kullanasin?
2) Madem amfi kullanmadan modelleme ile calmayi tercih ediyorsun, neden amfi kullaniyorsun?
İlk mesajda belirtmiştim ev için kullanacağımı ama gözden kaçmış herhalde :)
Yine ilk mesajımda değindiğim gibi Pod dışında yazdığım tüm ekipmanlara sahiptim ama uzun süredir aynı ekipmanları kullandığım için sıkılmıştım,değişiklik istiyordum ve ses kartım olmadığı için kayıt alamıyordum.Pod takıldı gözüme.Hem değişiklik olur,ortalamanın üzerinde güzel soundlar alırım hem de usb'den kayıt yaparım diye düşünerek aldım.Zaten amfi 11 tane amfi modellemesine sahip.Sound değişikliği için aldığım cihazın da en büyük özelliklerinden birini (amfi modellemelerini) kapatarak sisteme girmek biraz tuhaf oluyor.Başlıkta da belirttiğim gibi ya prosesör olayını sevemedim yada tam performans alamıyorum.Bu tam performansı hangi ekipman değişiklikleriyle sağlayabilirimdi biraz da sorum.Tabi "Abi bence sen hepsini sat bunlarla ne ton yakalarsın ne kayıt alırsın.Ben denedim olmadı sen git şunları al." gibi tekliflere de açıktım anlayacağınız.

POD HD 500X sahibiyim. Gerek return, gerekse input girişi ile gayet başarılı sonuçlar alıyorum. Sadece cihazın üzerinden hangi tip girişi seçtiğiniz önemlidir. Şimdi ezberimde değil ama cihazı direkt PA sisteme girmek için ayrı, fx llop'a girmek için ayrı seçenekler mevcut. Bu cihazın verimli kullanımı adına Youtube'da çok güzel videolar var.

Burada önemli olan bir ses oluştururken adımları nasıl oluşturduğunuzdur. Önce amfi seçiminden ve bağlantılı olarak kabin, mikrofon seçiminden başlayacaksınız. Amfinin önüne bir drive ve amfinin arkasına modülasyon ve delay-reverb gibi efektler... Mantık bu... İnce ayarlar zevkinize kalmış.

Bence fiyat-performans olarak piyasadaki en başarılı cihazlardan birine sahipsiniz. Satıp sonra pişman olmayın.

Özelden GSM numaramı yazarım. Canlı yayın neyi nasıl yapmanız gerektiğini anlatıp yardımcı olmaya çalışırım. Gerçi ben de bir müddettir çantasına koyup kaldırmıştım dolaba. Evde bayağıdır simülasyon işlerini software programlar kullanarak hallediyorum. Bu vesile ile ben de hatırlamış olurum bazı fonksiyonları. :)

POD HD 500X sahibiyim. Gerek return, gerekse input girişi ile gayet başarılı sonuçlar alıyorum. Sadece cihazın üzerinden hangi tip girişi seçtiğiniz önemlidir. Şimdi ezberimde değil ama cihazı direkt PA sisteme girmek için ayrı, fx llop'a girmek için ayrı seçenekler mevcut. Bu cihazın verimli kullanımı adına Youtube'da çok güzel videolar var.

Burada önemli olan bir ses oluştururken adımları nasıl oluşturduğunuzdur. Önce amfi seçiminden ve bağlantılı olarak kabin, mikrofon seçiminden başlayacaksınız. Amfinin önüne bir drive ve amfinin arkasına modülasyon ve delay-reverb gibi efektler... Mantık bu... İnce ayarlar zevkinize kalmış.

Bence fiyat-performans olarak piyasadaki en başarılı cihazlardan birine sahipsiniz. Satıp sonra pişman olmayın.

Özelden GSM numaramı yazarım. Canlı yayın neyi nasıl yapmanız gerektiğini anlatıp yardımcı olmaya çalışırım. Gerçi ben de bir müddettir çantasına koyup kaldırmıştım dolaba. Evde bayağıdır simülasyon işlerini software programlar kullanarak hallediyorum. Bu vesile ile ben de hatırlamış olurum bazı fonksiyonları. :)
Valla çok güzel olur hocam ikimiz için de yararlı olur.Mesajınızı bekliyorum :)

Herkese merhaba.Aylar önce "Bi değişiklik yapayım yahu." düşüncesiyle Pod hd 500 aldım.Ancak ya prosesörü sevemedim ya da doğru ayarları yapamıyorum.
Amfide fx return yok doğal olarak guitar inputtan girip clean kanalda gain kısıyorum ama sonuçta amfi modellemesi üzerine amfi modellemesi oluyor ve kötü-cırtlak tonlar çıkıyor karşıma.İnternetteki videoların biraz abartı olduğunu biliyorum ama o tonların yanına bile yaklaşamıyorum.Mesela Jack Thammarat GT8'i Palmer PDI09 denen bi cihazla kullanıyor ve çok güzel tonlar alıyor.Ev ortamında sıcak,temiz bir rock soundu almak ve orta kalitede kayıt yapmak istiyorum.Sizce ne yapmalıyım? Elimdeki ekipmanlar:
96 Epiphone LP Standart (kore)
Vox AD30VT-XL
Pod HD 500
Add mod Ds1
Morley Bad Horsie 2
Amfiyi sat şunu al,hepsini sat bunu al vs.. Her türlü fikir ve önerilerinize açığım.Ek olarak üstüne koyabileceğim en fazla 1000 lira bütçem var.Şimdiden teşekkürler.

pod hd edit programında hangi ayarları kullandığınızın ekran görüntüsünü paylaşırsanız daha iyi tonlar için ne yapılabilir tavsiyede bulunabilirim. Hemen masraf açmayın başınıza.

pod hd edit programında hangi ayarları kullandığınızın ekran görüntüsünü paylaşırsanız daha iyi tonlar için ne yapılabilir tavsiyede bulunabilirim. Hemen masraf açmayın başınıza.
Yeni bilgisayar aldım o yüzden ancak yükleyebildim edit programını.Ancak şöyle söyleyebilirim master tuşunun yanındaki switchler Normal-Lift-Amp şeklinde ayarlardan çıkış türü ise bazı hazır tonlarda Combo Front Focus:900Hz Lows:Flat Highs:-53 şeklinde kullanıyorum bazı tonlarda ise studio-direct ile güzel sonuç alıyorum çözemedim

Geri