Ilk Ensturmanınız Neydi ?

'Müzik - Genel' forumunda calistopace tarafından 29 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. ilginç birşeyler çıkar tahminiyle böyle bir konu açıyorum. bakalım neler var :)

  benim ilkokuldaki helvacıoğlu flütü saymazsak; 7-8sene önce yazın çalışıp aldığım santana marka klasik gitar ilk ensturmanımdır. kulaktan tab çıkarmayı falan hep o gitarda öğrenmiştim vay be ..
   
 2. Zurna.

  İlkokuldaki halk oyunları ekibinin zurnacısı hediye etmişti. Yaklaşık 25 yıl oldu.
   
  calistopace bunu beğendi.
 3. Forumda öğrendiğim kadarıyla birçok kişinin sevmediği bağlama. :) 9. seneye gireceğiz yakında. Emme elektro gitarın yeri başkadır. :)
   
  calistopace bunu beğendi.
 4. Mandolin.
   
  calistopace bunu beğendi.
 5. strat kasa, mavi renkli, "süper babanne" çaldığımı hatırladığım, öylesine tutturulmuş kötü telleri olan, düzgün ses çıkardığını sanmadığım 80'lerin teknolojisi plastik gitardı.
  bunu ve blokflütü saymıyorsak kardeşime alınan 3 karışlık oyuncak klavye. benim sayılma nedeni kullananın sadece ben olması ve sevdiğim melodileri çıkarmaya çalışmam.
  yok o da sayılmıyorsa, solo çalmayı sevdiğimden ötürü beni gitardan tiksindiren, 250 dolar verdiğime hala pişman olduğum, 13 senelik olmasına rağmen köşesindeki talihsiz kazanın izini saymazsak(ki tamir edilebilir, kasanın yapışan bölümleri ayrı ve doğal olarak cilası kalkmış) gayet şık duran, hatta arka dokusunun hala hoşuma gittiği içim 3lü gitar standında ters tarafı bakar vaziyette dekor amaçlı barındırdığım ama atıl vaziyette bırakmayıp ilgilendiğim(en azından temizlik konusunda) Azahar Modelo 101 gitarım.
   
  calistopace bunu beğendi.
 6. Veled iken oynadığımız keyboardları saymazsak, Washburn BT-3, hey gidi günler sene 90'ların başı olması lazım.... Ha bir de yanında Marshalll göt amfi vardı. images.jpg
   
 7. Mm babamın emektar bağlaması. İlk çalmaya başladığımda bağlamanın boyu benden uzun olduğundan 2 elde tutarak götürüyordum. Sonrasında ilk bağlamam alındı, kısa sap olanından, bayağı da mutluydum. Yaklaşık 10 sene sonra da gidip ilk gitarımı kendim almıştım, rockson strat, Dünyanın en büyük 3. yalanı kendisi. Arada gitar hariç seksen enstrümanım olsa da bir bağlama bir gitardır benim için.
   
 8. Ben tam hatırlamıyorum ama, çok küçükken; oyuncak bağlama, mızıka vs. sünnet olduğumda darbuka falandı heralde :)
  Ama kendime aldığım ilk enstrüman klasik gitardır, sanırım sene 93-95 arası bir şeydi.
   
  calistopace bunu beğendi.
 9. Konuyu okuyup araştırıca sayenizde ilkokulda müziğe başladığım ilk orgumu buldum :D

  [​IMG]
   
 10. CMB

  CMB

  5-6 yaşlarındaydım yanlış hatırlamıyorsam babam bi org almıştı.Çocuklar için üretilen bir cihazdı ama biraz büyüktü.Aldıkları günün akşamı duyduğum her şarkıyı kulaktan çıkardığımı gördüklerinde müziğe yönlendirme kararı almışlardı hatta :) Hala durur memlekette bi çekyatın altında :)
  Güzel başlık bu arada (y)
   
  calistopace bunu beğendi.
 11. Yamaha blok flüt. Okulda başlamıştım. Evde kulaktan "cingıl bels" çıkardığımı hatırlıyorum. Sonra 6. Sınıftayken 50 liraya bir klaslik gitar alıp yaklaşık bir yıl çalmıştım klasik sıkınca elektrogitara geçmek istemiştim fakat ailem hevesin geçer demişti ben de çok üstelememiştim. 9. Sınıfta da baterist arkadaşımın gazıyla bas gitara başladım. Bu arada 4. Sınıftayken bateriye başlamak için evde kıyameti kopartmıştım ama babamlar gürültü problemi nedeniyle kabul etmediler. Elektroniği var kulaklıkla çalınıyor demiştim ama dinletememiştim. Şimdi elektronik bateri alasım var ama para yok bakalım.
   
 12. Castilla marka elektro gitar. Manyetikler için 3 ayrı switchi vardı :)
   
 13. İLk olarak cort un adını tam hatırlamadığım akustik gitarım oldu. Sonra ibanez gio 170 aldım cok tavsıye edılen başlangıç gıtarı vs hıc begenmedım sattım. ibanez art 320 aldım güzel gıtar sonra hızımı alamadım amerıcan fender strat aldım bır kosede duruyor doğru durust çalmıyorum onu . ibanez art 320 gıtarımı daha cok sevıyorum..
   
 14. Pederin Casio marka orgu vardı. İlk enstrumanım oydu. Ardından Helvacıoğlu flüt gelir :D
   
 15. hey gidi..
  90ların başıydı.. rica minnet babamı ikna edip amcamı kafalamıştım bi elektrogitar için.. kardeşimin bi klasik gitarı vardı benim de çaldığım ama kendime ait bi elektro istiyodum.. amcam iş için almanyadan dönerken aradı, gitarını aldım getiriyorum diye.. oralarda halen ünlü pop hiphop yapan prodüksiyonla falan uğraşan bi tanıdığından almış.. tarif et dedim.. sapı sivri, perdeleri beyaz üçgen dedi.. bikaç hafta kendim ve tüm arkadaş çevrem rüya alemindeydik: "jackson geliyor"..
  ilk gitarım o idi.. spacer.. hatta tam olarak spacer by camac.. çakma floyd roselu hss yada hsh bi superstrat idi.. koyu vişne çürüğü.. iki üç kez sattım, her seferinde geri aldım.. sonra geri almamak üzere hediye ettim.. hey gidi..
   
  justaperfectday ve calistopace bunu beğendi.
 16. İlk enstrümanımı buldum ben de google'da.

  [​IMG]

  İlkokul sonrası hazırlığa giderken minik çelimsiz bir çocuk halimle o zaman bana kocaman gelen bu aleti kutusuna koyup haftada 1 saat olan müzik dersine götürürdüm iki nota basıcam diye binbir zahmetle. Seksenlerde çocuk olmak da ebeveyn olmak da hakikaten bi acayipmiş.
   
  calistopace bunu beğendi.
 17. mızıka, küçükken amcam hediye etmişti. Bildiginiz üzere mızıka ağız ile çalınan bir enstrüman olduğundan bi akrabam onu alıp çalmaya çalıştı. E bende bu konularda çok titiz ve hassas biriyim. Sonradan mızıkayı çöpe atmıştım. Halen birinin su içtigi bardaktan katiyyen su içmem :)
   
  HmzGkgz ve calistopace bunu beğendi.
 18. ilkokul 4 olması lazım, okul bandosuna girdim. trampetçi olmak istediğim için trampet aldım. bandoda flüt çalanlar vardı bide diğer üflemeliler çok pahalıydı napalım. sonraki sene bando dağılınca aldığımız enstrumanları okula bağışladık.
   

Bu Sayfayı Paylaş