Les Paul Önerisi

Arkadaşlar merhaba bu konudan önce daha genel bi konu açmıştım direk elektro gitar tavsiyesi diye. Ama konudan sonra tamam dedim ben les paul alıcam. Büyük ihtimal epihone alıcam. Ama hangi modelini alıcağını bilemiyorum.Elimde şuan ibanez s470 var . Eğer satarsam bütçem 1500-2000 arası değişir satmazsam 1000-1500 . Açıkçası satmakta istemiyorum pek ama yinede tavsiyelere açığım. İkinci el almayı düşünüyorum. Daha aklımda bir sürü sorum var ama cevap geldikçe sorsam daha iyi olur.

Cort CR serisi iyidir. Gitarını satmadan da bir CR250 alabilirsin. Yine gitar satmadan Epiphone Custom da alabilirsin.
PRS singlecutlar iyi gitarlar, bir LP değil maalesef. Skalalar tutmuyor. Skala tutmazsa LP tonunu unutun.

Epiphone yerine PRS tercihine katılıyorum şahsen.Ama illa Epiphone alacağım diyorsan @FurkanK Epiphone LP kullanmaya başladı.Ona bir danış derim.
Arkadaş mesaj atmış zaten, ordan yazmıştım en son burdan da söyleyeyim. :) PRSler güzel gitarlar ama LP tonu arıyorsa Epiphone'a yönelmesi daha doğru olur gibi. Ben biraz da takıntıdan aldım Epiphone, ama gayet memnunum. :)

Yüksek banntan gideyim bu sefer;

Pazarlık yok demiş ama, 150 lira indirim istenirse, ve hali hazırda beklenen en yüksek rakam olan, 2000 tl elde edilebilirse;

Epiphone Les Paul Elite Japon - En Uygun Epiphone Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 231115810

Güzel tercih olur.

Yoksa bu ve bundan daha ucuza Gibson'larda göreceksin ilanlarda. Ama GLPS lar bu linkteki gitarı kadar kaliteli değil ne yazık ki. PRS'ler de karakteristik ses ve tonları olan gitarlardır. LP karakterli olanları da var. Bu biraz da zevk ve keyif meselesi. Eline para geçtikten sonra, yada geçene kadar, imkanın varsa dukkanlarda gez ve dene derim. Şimdi sana Epi Custom aldırırız, yarın gelir PRS bana daha çok hitap ediyomuş dersin. :)

Ama yine de şu an ne desek boş gibi. İyisi mi sen önce bir pazar araştırması yap. Gerekenleri sor. Akabinde, eline parayı alınca, miktarı söyle. Ona göre alınabilecek en iyi gitara birlikte karar verelim. Şimdi bir sürü seçenek sunulacak sana. Ve kafan karışacak.

Son düzenleme:
Sahibindende bir tane cort m700 var. Çok uygun fiyata. 300 tl'lik manyetik modifiyesiyle senin fiyat aralığındaki birçok epiphone'dan daha iyi iş yapar diye düşünüyorum.

Yüksek banntan gideyim bu sefer;

Pazarlık yok demiş ama, 150 lira indirim istenirse, ve hali hazırda beklenen en yüksek rakam olan, 2000 tl elde edilebilirse;

Epiphone Les Paul Elite Japon - En Uygun Epiphone Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 231115810

Güzel tercih olur.

Yoksa bu ve bundan daha ucuza Gibson'larda göreceksin ilanlarda. Ama GLPS lar bu linkteki gitarı kadar kaliteli değil ne yazık ki. PRS'ler de karakteristik ses ve tonları olan gitarlardır. LP karakterli olanları da var. Bu biraz da zevk ve keyif meselesi. Eline para geçtikten sonra, yada geçene kadar, imkanın varsa dukkanlarda gez ve dene derim. Şimdi sana Epi Custom aldırırız, yarın gelir PRS bana daha çok hitap ediyomuş dersin. :)

Ama yine de şu an ne desek boş gibi. İyisi mi sen önce bir pazar araştırması yap. Gerekenleri sor. Akabinde, eline parayı alınca, miktarı söyle. Ona göre alınabilecek en iyi gitara birlikte karar verelim. Şimdi bir sürü seçenek sunulacak sana. Ve kafan karışacak.

Bu da kesinlikle mantıklı bir tavsiye. Yalnız bu tarz gitarları iyi bilen birisiyle denemeden almaman taraftarıyım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yok illada epiphone olsun demiyorum ama prs dir corttur bu markaları pek araştırıp ilgilenmediğim için bilemiyorum ozaman ben kafamda bir kaç model belirleyim her markadan size oyle geliyim?

ya bende şöyle bişey var. ne kadar kötü bi alışkanlık bilemem. dış görünüşe aşırı önem veren bi insanım gitarda . Çalarken kendimi iyi hissedemiyorum. en basit örneği 2 hafta gibson lp studio kulllandım boyasız ağaç rengindeydi tonları ne kadar güzel gelsede rengi hoşuma gitmediği için istek gelmiyodu çalarken yani. prs se ler pek hitap etmiyolar bana. cort markasınada oldum olalı güvenemiyorum. cr250 yerine aynı fiyata epi plus toplar var. tabi siz daha bilgilisiniz bu konuda ama aynı fiyata epi almak varken cort pek mantıklı gelmedi bana. lt ec serisi hoşuma giden gitarlar. epiphone dan plus top , custom , ve prophecy . birde kafamı karıştıran shecter solo 6 gibi dbz ab+ plus gibi gitarlar.

ya bende şöyle bişey var. ne kadar kötü bi alışkanlık bilemem. dış görünüşe aşırı önem veren bi insanım gitarda . Çalarken kendimi iyi hissedemiyorum. en basit örneği 2 hafta gibson lp studio kulllandım boyasız ağaç rengindeydi tonları ne kadar güzel gelsede rengi hoşuma gitmediği için istek gelmiyodu çalarken yani. prs se ler pek hitap etmiyolar bana. cort markasınada oldum olalı güvenemiyorum. cr250 yerine aynı fiyata epi plus toplar var. tabi siz daha bilgilisiniz bu konuda ama aynı fiyata epi almak varken cort pek mantıklı gelmedi bana. lt ec serisi hoşuma giden gitarlar. epiphone dan plus top , custom , ve prophecy . birde kafamı karıştıran shecter solo 6 gibi dbz ab+ plus gibi gitarlar.

Her şeyden önce, alacağın gitar içine sinmeli. Ama bir süre sonra, dış görüntü ve renk ikinci, üçüncü planda kalacak. Nasıl ki şimdi elindeki S470'in görüntüsünden sıkıldı isen, yeni gitarından da bir süre sonra sıkılabilirsin. Ama eğer ki hem görüntüsü, hem tonu, hem de kalitesi içine sinen bir gitar bulursan tadından yenmez. İlk gece, yatakta birlikte yatarsın. :)

Bu sebeple, Al bir Epi custom (prophecy, elite vs.) kafan da, kulağın da rahat etsin. Ama umarım deneyerek alabilirsin. Alamıyorsan da, "gönüllü gitar deneyicileri" başlığına bir talep formu yaz. Birileri senin için kontrol eder.

Kafanı biraz daha karıştırayım o halde. :)

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...dean-evo-tgier-ilan-gunceldir-199197609/detay

NOT: Herkes dış görünüme önem verir. Ama bazıları için bu birincil etmendir bazıları için, iki, üç... Neyse ki artık, bütün görünümlerde ve bütün kalitelerde gitar bulmak mümkün...

Yeni bir gitar seçerken olaya önyargısız yaklaşmalısın. Her markanın düşük ve yüksek modelleri vardır. Studio da Gibson'un düşük modeli sonuçta. Şahsen CR 250'leri Epiphone Standartlar ayarındaki gitarların çok çok üstünde tutarım. Fırsatım olsa bir tane edinip yedek de olsa elimin altında tutmayı düşünüyorum. Bir denersen, Gibson Studio'dan daha fazla seversin muhtemelen. Epiphone'un son yıllardaki bir iki modelli hariç pek çok ürününe güvenmiyorum. Adı var, ama garantisi yok.

Nereden ne çıkacağı belli olmuyor. Benim Greco'yu satmayı düşünürken, aksine çaldıkça daha fazla bağlanıyorum gitara. Şimdi sana Greco desem, belki de "O ne abi?" dersin. İlk aldığımda kandisinden yarı fiyat pahalı Gibson Studio'yu tokatlamıştı. Benim diyen pek çok Gibson'u çatır çutur yer. Bu işler denemeden, çalmadan olmuyor.

hocam kafanızı şişiricem ama sizde bunun için burdasınız . aklımdaki modelleri sorucam yavaş yavaş geldikçe. dbz ab+ lar hakkında neler düşünüyosunuz?

Yeni bir gitar seçerken olaya önyargısız yaklaşmalısın. Her markanın düşük ve yüksek modelleri vardır. Studio da Gibson'un düşük modeli sonuçta. Şahsen CR 250'leri Epiphone Standartlar ayarındaki gitarların çok çok üstünde tutarım. Fırsatım olsa bir tane edinip yedek de olsa elimin altında tutmayı düşünüyorum. Bir denersen, Gibson Studio'dan daha fazla seversin muhtemelen. Epiphone'un son yıllardaki bir iki modelli hariç pek çok ürününe güvenmiyorum. Adı var, ama garantisi yok.

Nereden ne çıkacağı belli olmuyor. Benim Greco'yu satmayı düşünürken, aksine çaldıkça daha fazla bağlanıyorum gitara. Şimdi sana Greco desem, belki de "O ne abi?" dersin. İlk aldığımda kandisinden yarı fiyat pahalı Gibson Studio'yu tokatlamıştı. Benim diyen pek çok Gibson'u çatır çutur yer. Bu işler denemeden, çalmadan olmuyor.

Hocam inceden bir Greco pazarı daha mı kuruyorsun? Nedir? :D

hackeiommi hocam cr 250 hakkında çok güzel yorumlar yaptınız fakat fiyatı beni biraz şüpheye soktu. helede ikinci el alıcagım için 700-800 aralığı

LP tadını vereceğini düşünmüyorum hocam. Maun olduğu iddia edilen bir ağaç üzerine (kuvvetle muhtemel maundur ama afrika maunudur sanırım) veneer (1.mm) kaplama maple ile maun/akçaağaç denklemi kolay yakalanmaz diye düşünüyorum.
Ha tabi ki Epi Standard ile kıyas yapamam, CD250 denemişliğim yok. Ama Standard'tan hiç tat alamadım.

Ki kıyaslama, Gibson ile. Eğer ki Studio ile kıyaslanmışsa yine haklılık payı bırakabilirim ama, Studio üstleri için ihtimal veremiyorum.

Geri