Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Chairman tarafından 2 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba yakın zaman içinde amfimin yetersiz kaldığını ve daha güzel distortion ve clean tonları olan bir amfi almaya karar verdim fakat daha kesinleştirebildiğim bişey yok. İsteğim metallica tarzı bir ton elde edebilmek blackstar metal 5 e bir göz gezdirdim (bir arkadaş önermişti ) güzel buldum fakat sizinde görüşünüzü almak istedim. (Bütçem 2000 tl civarı)

2. forumda buna benzer başlıklar önceden açılmış olabilir. bunlara göz atmanızı tavsiye ederim zira istediğiniz öneri sıklıkla sorulan ve istenen önerilerden.

3. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Bir de tam ne için kullanacağın da önemli sahnede mi yoksa sadece evde çalışmak için mi kayıt için mi gibi. Ona göre de öneri verebiliriz.

yigit_ bunu beğendi.
  4. Blackstar hariç her markayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin. O bütçede kesinlikle ikinci ele yönelmen daha faydalı olur. 2000 TL'yi biraz daha arttırıp ikinci el bir İronball alabilirsin. İhtiyacın Hi-Gain ise karşılar.

5. Öyle bir ton için Blackstarlar'dan ucuz alternatif zor. O ton Mesa Rectifier serisinden çıkar, onları da evde kullanmak çok zor. Ironball'u da kafa kabin şeklinde bulabilirsen ne ala. Yurtdışından getirme imkanın varsa iyi bir gitarla kafa kabin veya bulabilirsen Jet City de işini görür. Tabii yanında iyi bir attenuatorü de unutmayacaksın.

6. Hocam Jet City'yi hatırlattığınız çok iyi oldu. Jet City'yi Blackstar'a 1000 defa tercih ederim.

hackeiommi ve yigit_ bunu beğendi.
  7. Beş kazanç katlı tam anlamıyla bir "all tube" amfi sonuçta. Recto Mesa'nın o Metallica veya benzeri thrash tonlarındaki scoop midli tonu muhteşem bir şekilde birebir olmasa da, midleri yüksek gainde kısıp tizleri, bassları ve presence'i adam gibi ayarlarak yakın şekilde çıkarabiliyor en azından. Jet City'deki mid ayarı sabit gain seviyesinde amfiyi bir yerden çok başka bir yere taşıyabiliyor. En sevdiğim özelliklerinden biri bu. Midler ile bu kadar esneyen amfi tahminimce çok fazla yoktur. Sanırım ekolayzer de preampa değil de sonrasına; güç katına yakın veya oraya bağlı. Looptan bir şey bağlayınca eq katı aktif kalıyor.

Son düzenleme: 2 Aralık 2015
    HmzGkgz bunu beğendi.
  8. Sadece evde çalışmak için almak istiyorum

9. Bu arada kullandığım gitarı yazmayı unutmuşum cort x6

10. http://www.amazon.com/gp/aw/d/B0039...t+city+amp&dpPl=1&dpID=41oV7r-b-bL&ref=plSrch şöyle bir kafa buldum model olarak ta birşey öneriebilirmisiniz bir de kabin hakkında pek bir bilgim yok

11. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Blackstar ht-5r güzel bir seçenek olacaktır ev için bence ideal, blackstar antipatisini anlamıyorum ben hiç fiyatlarına göre çok iyi performans veriyorlar, tabii kendilerinin 3-4 katı fiyatlı Mesa'larla Marshall'larla karşılaştırmak haksızlık olur. Ht-5r ileride seni sahneye bile çıkarır şiddetle tavsiye ederim.

12. Bende ill duyduğumda güzel gelmişti kulağıma fakat bu işleri çok bilmediğim için araştırmak istedim çokta iyi performans olmadığını duydum jetcity kafalara baktım şuanda müsait olmadığım için sesinede bakamadım fakat en yakın zamanda sesini bir duymak istiyorum

13. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Jet City'ler çok güzel amfilerdir ama 50-100 watt falan ev için son derece gereksiz büyüklükler olmasının yanında o kadar düşük seviyelerde amfinin de ton vermeye fırsatı olmayacaktır. 20 watt versiyonu belki evde kullanılabilir 2-3 civarında açarak sesi. Blackstar'ın 5 watt olmasının yanında en büyük avantajı emulated output ile sahnede pa sisteminde ve evde kulaklıkla çok güzel randıman vermedi. Ayrıca mp3 girişi de backing track üzerine çalmak açısından çok işe yarar bir özellik.

14. Eğer high-gain seviyorsan Blackstar Ht Metal serisini şiddetle tavsiye ederim. Ben Ht1r Metal kullanıyorum, evde sesi sonuna kadar açmayalı 2 ay olmuştur. En iyisi gidip denemek aslında, mesela ben çok başka bir amfi alacakken Blackstar'ı dener denemez aradığım bu dedim, gittim aldım.

15. Deneme şansımda yok deneyebilsem az da olsa bir fikrim olur

16. Blackstar ht1 metal i önerirmisin sert distortion tonları alabiliyormusun ?

17. Çok sert distortion tonları alabiliyorum, hariçten bir pedal booster vs. ihtiyacın yok.

18. Onuda bir düşünebilirim aslında fiyatıda benim için yetrtincr uygun

19. Kelleye iyi de bir kabin uydurmak gerek. Ve hacimli bir ton için master volume da açmak gerek. Bunun için de dediğim gibi işi riske etmemek için bir de attenuator şart. 100 watt versiyonunun üzerinde 50 watt seçeneği de var. Ama o da hayli sağlam bir attenuator ister.

Bu Sayfayı Paylaş