Vox Tonelab Ex Çıkış Ayarları Nasıl Ayarlanmalı ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda SLASH123 tarafından 4 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Uzunca bi süredir kafamı kurcalayan ve işin içinden çıkamadığım bir durum.

Gördüğünüz üzere şeçenekler;Vox,F,M ve line

Bu ayarlar degistirildiği zaman ton biraz daha tiz veya bass oluyor fakat diyelim ki mixere doğrudan bağlandım ve ayarı "M" yani mixere aldım.. bu durumda mixerden gain tiz mid bas ayarı çekmem doğru olur mu olmaz mı ? Yoksa mixerin ayarlarını sıfırlamam mı gerekiyor ?

Herhangi bir amfiye bağlandığım zaman "line" mı ayarlamalıyım yoksa "Vox" mu ? Bu vox seçeneğinin vox amfiler için yapıldığı söyleniyor ama bu da ayrı bir kafa karışıklığı.

F seçeneğinin kulaklık çıkışı olduğunu zannediyorum..ki kulaklıklada çalışırken gayette güzel tonlar veriyor ama iş mixere yada amfiye geldiginde çıldırıyorum.. Doğru ayarı bir türlü yapamıyorum...

Hangi çıkışı nerde nasıl kullanmam gerektigi konusunda Aydınlatırsanız sevinirim...Bol müzikli günler

Ekli dosyalar:

2. [​IMG]
    F:fender miş gibi M:mesa miş gibi Vox:Vox ac30 muş gibi line da mikser kafaları işte kolay gelsin :)

SLASH123 bunu beğendi.

3. Çok teşekkürler :) ben tümden yanlış kullanıyomuşum cihazı :D Bu nasıl bir amatörlüktür haha

4. İlk iş lamba denemek olsun ton gerçekten fark ediyor !

5. Hocam mixere girerken line'ı seçmeniz gerekiyor. Bu durumda total EQ. dedikleri amfi ve pedallardan bağımsız genel EQ'i da kullanabiliyorsunuz. Bu ayar amfi ayarlarındaki EQ'ya ek genel bir EQ ayarıç.

Line'i seçip bahsettiğim total EQ'dan ayar yaparsanız ve diğer ince ayarlarları amfi/pedal modelleri üzerinden yaparsanız sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum. Bunu yapmanız için sol üst köşeye doğru bir CABINET ON/OFF düğmesi var. Ona basılı tutunca, üst taraftaki knob'lar total EQ'ı ayarlıyor.

Tone lab EX çok çok iyi bir prosesör, sadece sabırla kurcalamak ve ayarlamak gerekiyor :)

SLASH123 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş