Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda RadiantEclipse tarafından 4 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. İyi günler.
    1500 tl civarında ikinci el bir lambalı amfi almayı planlıyorum. Tarz olarak daha çok 80'ler hard rock tarzı bir ton almak istiyorum. Ton olarak sevdiğim bir kaç gruba örnek vermem gerekirse: Skid row, Whitesnake, Great White, Firehouse vs.. Onun dışında modern metal tonlara sahip parçalar da çalıyorum tam anlamıyla olmasa da o tonlara da yaklaşabilecek bir amfi olması beni çok memnun eder. Barlarda veya çok büyük olmayacak sahnelerde işimi görebilecek ve evde kullanabileceğim bir amfi arıyorum.

Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

gurkanisevic bunu beğendi.
  2. Bu anlamda bir iki kanal bir Jet City JCA22 alıp lambalarını değiştirirseniz işinizi görür. Ama lambalı amfiler evde ne kadar pratik olur orası tartışılır. Evde adam gibi ton yakalamak için iyi bir attenuator şart.

Şöyle bir kombo işinizi görür sanırım:

Jet City Amplification JCA2212 Guitar Combo

3. çok tatlı bir anfiymiş ya :)

4. Peki lambalarını neyle değiştirirsem işimi görür kusura bakmayın konuyla ilgili pek bir bilgim olmayınca malesef

5. Güç katına JJ (EL84) al. Preamp'ta ben Tungsol 12AX7'yi tercih ediyorum. Parlak ve pürüzsüz bir tonu var. Daha midli olsun ve Marshall'a yaklaşsın istersen JJ'in ECC803s'ini tavsiye ederim.

Not: ECC83 ve 12AX7 aynı lamba kodudur. Ülkeye göre farklılık gösterir. ECC803s, ECC83'ün (veya JJ'in kendi kodlaması ile ECC83s'in) daha gainli ve midlisidir.

Son düzenleme: 4 Aralık 2015
  6. Eyvallah :) Genelde kullanıcılar sonradan hoparlör olarak Celestion V30 takmayı tercih ediyorlar. Onunla iyi anlaşıyor.

gurkanisevic bunu beğendi.
  7. Amfi bayağı bir hoşuma gitti öneriniz için teşekkürler. Bütçe olarak da çok uygun. Peki bu amfi için önerebileceğiniz pedallar nelerdir ve bu presence kısmı tam olarak ne işe yarıyor? Bir de yurt dışından gelmesi açısından herhangi bir sorun yaşanır mı daha önceden yurt dışından pek bir alışveriş yapmadığım için pek bir bilgim yok sürecin nasıl işlediği konusunda.

8. Şu başlıkta sözkonusu site hakkında bilgiler mevcut:

Thomann'dan Alışveriş

Presence tonun toplam parlaklığını ayarlamana yardım eden ikinci bir tiz düğmesi gibidir.Pedal olarak sololarda öne çıkma için Tube Screamer kökenli bir pedal yeter. Overdrive tarafında gani gani gain var. Diğer efekt pedallarını yavaştan toplarsın. Her pedal her amfi ile anlaşamayabiliyor.

Bu Sayfayı Paylaş