Blackstar Ht-5r Boost Pedalı Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda sargon1453 tarafından 7 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar,
  Başlıkta yazdığım amfiye sahibim, hafiften pedal dizmeye başlıyorum. Boost pedalıyla başlamak istedim, uygun fiyatlı bir pedal arayışındayım.
  Mooer Green Mile, Joyo Vintage Overdrive pedalları arasında kaldım. Yüksek drive'da da hafif crunch vari tonlarda da kullanmak istiyorum. Beklentim; sesin temizliğini bozmadan boost görevi görmesi ve midleri ön plana çıkarıp sololarda bana yardımcı olması.
  İkisinden hangisini tercih etmem gerekir, aynı fiyat çerçevesinde tavsiyeleriniz varsa onları da bekliyorum.
   
 2. Foruma hoşgeldiniz.

  İkisi de Tube Screamer taklidi pedallar. Fakat bildiğim duyduğum kadarı ile Joyo daha dayanıklı ve memnun olmayan yok gibi.
   
  sargon1453 bunu beğendi.
 3. Hoşbulduk, teşekkür ederim.

  İkisi de aynı modelin klonları mı acaba? Ben fazla bilgi bulamadım ama Mooer'in Ts808'in klonu olduğu söyleniyor, Joyo hakkında bilgim yok. Evet Joyo fiyat olarak da çok uygun, Mooer de gözüme çok sempatik gelmiyor değil :) Tabi önemli olan amfiyle iyi anlaşmaları.
   
 4. Joyo TS9 topolojisine daha yakın ton olarak. Biraz takviye edilmiş tabii. Bu iki pedaldan istediğinizi en iyi o yapar bence.
  Blackstar da TS tabanlı pedallarla iyi anlaşır.
   
  sargon1453 bunu beğendi.
 5. Benim bildiğim kadarıyla da Mooer Ts9, Joyo 808.
  İkisi de elimde, boost açısından bana göre ikisi de beklentiyi karşılar ama overdrive olarak ben Joyo'yu daha çok seviyorum.
   
  sargon1453 bunu beğendi.
 6. Aslında hepsinin amacı bu ama özellikle mid.de hangi frekansa yüklendikleri amfiden amfiye fark yaratıyor. Baktım blackstar'ın pedallarının fiyatları az daha yüksek ama uçuk değil, lt drive mesela...Bu pedalları kendi amfileri için tasarladıkları düşünüldüğünde bence biriktirmeye veya en azından varsa yakınlarda mağaza gidip denemeye değer.
   
  sargon1453 bunu beğendi.
 7. Overdrive olarak ikisi arasındaki farkı açabilir misiniz biraz? Joyo sanki gaini biraz daha bol geldi bana, Mooer'i alırsam da sadece Warm modunda kullanırım sanırım.
   
 8. Aynı preamp önünde booster olarak denemedim açıkçası ama ikisinin de yarattığı farkı aynı ayarlarda (minimum gain, maksimum level) çok iyi hatırlıyorum, dediğiniz gibi Joyo daha çok gain katıyor. Yani Mooer ile daha transparan bir boost olabilir demek bu da bana göre ama tam olarak kattıkları tat açısından net bir betimleme yapamayacağım.

  Mooer'in Hot modu tamamen rezalet diyebilirim, muhtemelen o modda kullanırsınız evet :) Ama bilmiyorum birini seçecek olsam Joyo derdim herhalde yine de, daha lezzetli bence.
   
 9. Ehx Soul Food kullanmıştım aynı amfiyle. Gayet tatmin etmişti beni. Deneme şansınız var ise bakın derim.
   
 10. Bahsi geçen tüm pedallar kompresyon da ekler. Clean booster tipli pedallara bakın. Bütçenizi aşıyor ama Koko Boost, Keeley Katana sizin işinizi görür. Fakat boost pedalına neden ihtiyacınız var önce onu düşünün? Amfiyi kırıp drive alıyorsanız ve bundan memnunsanız başka. Drive'ı pedaldan alıp tonu bozmadan boost etmek istiyorsanız başka seçenekler işe yarar. Boost pedalını en başta kullanmak başka bir sonuç verirken sonda kullanmak başka bir sonuç verir gibi pek çok seçenek var.
   
 11. Xotic EP Booster veya Boss OD-3.... Gayet yeterli olur
   

Bu Sayfayı Paylaş