Acil Yardıma Ihtiyacım Var. (başı Kırılan Vida?)

@ogulcaan Müsait olunca fotoğraf atacağım.
@Asr.Rh Evet hocam bu da bir yöntem tabi ama vida çok ince olduğu için gitara zarar vermeden yapabilecek birini bulmak zor olur. Arkadaşın da dediği gibi biraz kolaya kaçmak gibi oldu ama hallettik artık.

Sana vidayı sağlam verip, gitarı talaş torbasıyla teslim edecek art niyetli birine denk gelmediğin sürece, elinde tezgah matkap veya freze tezgahı olan her atölye böyle bişeyi çok rahat halledebilir düşüncesindeyim.

Sana vidayı sağlam verip, gitarı talaş torbasıyla teslim edecek art niyetli birine denk gelmediğin sürece, elinde tezgah matkap veya freze tezgahı olan her atölye böyle bişeyi çok rahat halledebilir düşüncesindeyim.
Haklısınız hocam ama keşke daha erken söyleseydiniz. :) Neyse artık olan oldu, onu unutup daha fazla kafaya takmamam lazım. :D

O iş olmaz, çelik fikstür içindeki cıvatayı çıkarmıyorsunuz, çatlak gövde daha büyük sıkıntı :D

Bence kolaya kaçmışlar, ben kabul etmezdim.

- O delik ve kırılan vida daha rüyalarına girecek,
- Gitarı eline alıp çalmaya kalktığında moralini bozacak ve seni soğutacak,
- Amfinde duyduğun cızırtıyı bile o vidanın suçu olarak düşüneceksin,
Evde dolaşırken bazı odalarda vida gölgeleri, rüyanda vida dişlerini göreceksin.
Ve kaçınılmaz son; Alım-Satım\Elektro Gitarlar konusunda yeni bir başlık daha; Satılık temiz gitar,
Seni bunca kaos'a düşüren vida ve deliğinden ilanında bahsederken ise önemsenmeyecek, gözle görülmeyecek ve hatta sıfır temizliğinde diyerek üstünde dahi durmayacaksın.
Hadi dostum açık sözlü olabilirsin, bunun böyle olacağını hepimiz biliyoruz. :D

O delik ve kırılan vida daha rüyalarına girecek, gitarı eline alıp çalmaya kalktığında moralini bozacak ve seni soğutacak, sonra sonra amfinde duyduğun cızırtıyı bile o vidanın suçu olarak düşüneceksin, evde dolaşırken bazı odalarda vida gölgeleri, rüyanda vida dişlerini göreceksin. Ve kaçınılmaz son; Alım-Satım\Elektro Gitarlar konusunda yeni bir başlık daha; Satılık temiz gitar, seni bunca kaos'a düşüren vida ve deliğinden ilanında bahsederken ise önemsenmeyecek, gözle görülmeyecek ve hatta sıfır temizliğinde diyerek üstünde dahi durmayacaksın.
Hadi dostum açık sözlü olabilirsin, bunun böyle olacağını hepimiz biliyoruz. :D
O kadar da diyaloğumuz olmuştu ama tam tanıyamamışsınız demek hocam beni. :) Satarken sorundan bahsederim emin olun. :) Onun dışında; zaten satmayı düşünmüyorum, böyle bir şey de satmak için en son sebep olur sanırım. :D

Böyle durumlarda basit ve etkili yöntem budur (sanayi gerektirir) ;

Kirik-civata-velle_1307947341.PNG

Senin durumuna uygun olan 2 - 3 ve 4. maddeler.

aynen

Cıvatanın diş dibi çapına bakılırsa kılavuz işi baya zor görünüyor. Delik delmekten önce universal torna tezgahı olan birine götürmek mantıklı olabilirdi ama cok zor görünüyor geçmiş olsun:(

Cıvatanın diş dibi çapına bakılırsa kılavuz işi baya zor görünüyor. Delik delmekten önce universal torna tezgahı olan birine götürmek mantıklı olabilirdi ama cok zor görünüyor geçmiş olsun:(
Sağolun. Dediğiniz gibi vida çok ince olduğu için ve gövdeye zarar verme ihtimali olduğundan diğer türlü olmazdı hocam bence, zaten askı pini takılıyken kesinlikle belli olmuyor önceki delik, birkaç saate fotoğraf da atacağım.

Durum baya çabuk düzeltilmiş, hıza hayran kaldım. :D

Bu tarz durumla bir daha karşılaşırsanız sert kauçuk ile bastırarak vidayı sökmeyi deneyebilirsiniz. Metal yüzeyde işe yaramayabilir ama ağaca tutunan vida için yüksek ihtimal işe yarayacaktır.

Geri