Dandadadan

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda _salmonella_ tarafından 22 Aralık 2006 tarihinde açılan konu

1. "Sen Bana Birini Android" isimli albümleriyle müzik piyasasında yerini alan Dandadadan, gerek grubun ve albümün ismiyle, gerekse bass gitar, saksafon, bateri ve klavyeden oluşan kadrosuyla oldukça dikkat çekici. Türkiye'nin en iyi alternatif gruplarından biri olduğunu düşündüğüm bu grup hakkında forum ahalisinin fikirleri nelerdir?

2. hiç dinlemedim adını rolling stone dergisinde görmüştüm...
    dinliyim bi öyle yorum yapiyim..

:wink:

3. eski 'Tamburada' elemanlarının yaptığı bir proje.. zart diye albüm çıkarabilmelerinede şaşmadım değil aslında..

yinede destek köstek bizden.

4. benim çok merak ettiğim bir gruptu.solistinden ve bassistinden arkadaşım çok bahsetmişti.bi cazz festivalinde görmüş, anlata anlata bitirememişti. Rock'n Coke'ta dinleme ve izleme şansına sahip oldum. ve çok beğendim. bu kadarını beklemiyordum açıkçası.

5. Takip ederiz kendilerini.

6. Cok ozgunler kulaga hos gelen melodiler...

7. rock'n coke çıktıklarını biliyorum ama izlememiştim..

8. sen bana birini andorid gerçekten kendini tekrar etmeyen leziz bir albüm olmuş..ilk şarkıdan yoğurtçubası cıkmazına kadar hos bir bütünlük hissi veriyor dinleyiciye...gerçekten kaliteli bir albüm..kaliteli bir topluluk..burdan kara arabalar tüm dandadadan takipçilerine gelsin ;)

9. Bugün gazetede gördüm isimlerini ama ben de henüz dinlemedim. Merak ettim açıkçası.

10. geçen haftalarda makinaya çıkmışlardı orda çok dikkatimi çektiler ve albümlerini edindim.. çok sağlam bir müzikalitesine sahip bir grup.. ayrıyetten youtubeden de demo canlı kaıtlarıda mevcut.. kaliteli müzik.. kaliteli albüm.. tebrik ederim dandadadan'ı...

11. Bu hafta Yüxexes'te canlı performanslarını izleyebileceğimiz gruptur kendileri ayrıca...

12. Bu grubu ne zamandır duyuyorum ama bi türlü dinleyemedim...

Yüxexes hangi gün?

13. Her çarşamba saat 22.00' da. Tekrarı da pazar gecesi...

14. severek dinlediğim albüm adlarına bayıldığım tamburada nın da gayet iyi olduğu (bir zamanlar ) grup....

15. Bügün Yüxexes'te ilk kez gördüm ve dinledim tarzlari biraz degisik gibi geldi bana ama cok begendim :D

16. dün yüxexes de izledim muhabbetleri hikayeleri falan güzeldi.. :p ama müzikleri için aynı şeyi söleyemiceğim hoşuma gitmedi !

17. tamburada nın anadolu üni. amatör caz müzisyenleri festivalinde çıktıklarını öğrendim

o festivalin kapısından sağlam olmayan grubu almazlar. bir iki şarkılarına denk geldiğim kadarıyla iyi iş çıkarmışlar.üflemeli vokal birlikteliğini hep sevmişimdir

18. değişik bi tarz saksofonu gitar pedallarına bağlayan adam görmemiştim daha önce

19. Çok sağlam bi gurup. Canlı izlemedim. Dinledim ve çok sevdim. Basçı ve davulcu elemanları Portecho ile birlikte izlemiştim. Albümü en kısa zamanda edineceğim.

20. Çarşamba günü kaçırmıştım Yüxexes'i. Yarın izlemek lazım..Yorumlar ilginç.

Bu Sayfayı Paylaş