Olp Mm 1 Gitar Için Manyetik

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Yarkino95 tarafından 8 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. Sevgili forumdaşlarım başlıkta belirttiğim gibi Olp Mm1 gitarım için köprü manyetiği arıyorum.Drive tonları için yüksek veya orta çıkışlı ve ağırlıklı mid karakterli bir manyetik arıyorum bilgisi yada tavsiyesi olanlar yardım edebilir mi lütfen.
   
 2. Tarzınız nedir?
   
 3. Gitarın stock manyetiğini bilmiyorum ama o gitara Crunch Lab dışında bir manyetik takmak hakaret olur.
   
 4. Valla tarz olarak şöyle mesela telecasterım var onla blues çalmayı seviyorum ama olp ile mesela evh gibi daha sert daha hırçın tonları seviyorum tabi metal gibi deği hard rock kıvamında
   
 5. Hocam Crunch Lab fazla sert kaçar benim istediğim sounda göre
   
 6. Ben Seymor Duncan Sh-8 kullanıyorum. Şu an için gayet memnunum. Deneyebilirsiniz bence.
   
 7. Güzel manyetik ama fazla olur bence.
   
 8. Nette aynı gitara GFS Cruchy Pat takmıştı bir adam. 10 nurmara olmuştu. Fakat sanırım gf türkiyeye gönderimi durdurdu.

  Edit : Buldum :)

   
 9. Ne anlamda fazla?
   
 10. SH-8 tonal olarak daha sert soundlara sahip arkadaşın dediği o anlamda bence daha metal müzik işi yani bende aynı fikirdeyim.
   
 11. Bu arada ton neredeyse albüm kaydındaki ile aynı muhteşem ama malesef göndermiyorlar artık evet.
   
 12. He ona eyvallah :)
   
 13. Bence bu manyetiğin değil amfinin günahı :D
   
  oldiesngoldies bunu beğendi.
 14. pearly gates ya da sh2n-sh4(floyd varsa tb4) set düşündünüz mü ? ikisinin de mid karakteri çok iyidir. hatta pearly gates biraz daha ön plana iter midleri.
   
 15. Valla hiç bilmiyorum ya bende ikinci el bulmaya çalışıyorum.
   
 16. Ben anlamadım sizi. İlk mesajda yüksek çıkışlı ve Mid karakterli demişsiniz sonra yine sert hırçın tonlar istiyorum demişsiniz ama önerilen yüksek çıkışlı ve Mid-Bas karakterli manyetiklere de aşırı kaçar demişsiniz. Bence yine Crunh Lab'ı düşünün. Mükemmel bir manyetik.
   
 17. Yok aslında önerilen manyetiklerin direk kendi offical sitesinden eq değerlerine ve tonlarına bakarak o yorumları yaptım ve internetteki videolar da da genelde tanıtımlarda hep metal riffleri ve o soundlar kullanıyorlar o yüzden aslında fikir sahibi olamıyorum denemeden.
   
 18. her gitara seymour duncan jb / jazz set iyi gider
   
  CrimsonKing bunu beğendi.
 19. İnvader genel olarak Mid karakterli ve çok yüksek çıkışlı bir manyetik. Düz Metal çalanlara sıcak bir ton için tavsiye ederim. Gitarıma manyetik modifiyesi yapsam ya bunu alırım ya Crunh Lab'ı. Crunch Lab'ın ise İnvader'a göre biraz daha az çıkışı var. (410 olması lazım.) Genel olarak Bas ve Mid karakterli.

  Gitarımın manyetiklerini değiştirsem bu iki manyetik dışında manyetik almam.
   
 20. İnvader crunch lab'a göre biraz az çıkışlı 410 ne :) invader 16k Crunch lab 11k aralarında ciddi bir çıkış farkı var :) hakim olmadığımız konuda internetten okuyarak tavsiye vermeyelim
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş