Master Volume With Push-pull Pickup Selector Şema Yardım

'Elektro Gitarlar' forumunda kogan tarafından 8 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. İlerleyen bir zamanda yapmayı planladığım H-H ya da H-S gitar için push-pull manyetik seçici özelliği olan tek master volümlü bir devre şeması lazım. LTD GL-200K'larda kullanılıyor. Şöyle bir şey;

2. Buldum, faydalı olması açısından konuya ekliyorum;

3. Valla temiz güzel gözüküyor ama charvel san dimas'lardaki gibi bir üç yol switch daha kullanışlı olur bence, tabi gitarı delersek üstündeki japon arkadaşın yüz ifadesi ne olur bilemeyiz :)

4. Doğrusu benim yapacağım gitar da San Dimas olacak. Sap mevcut, gövdeyi kendim keseceğim fakat manyetik konusunda kararsızım. Muhtemelen sadece köprü manyetiği olacak ama duruma göre sap kısmına da bir manyetik koyabilirim. Neden 3 yol switch kullanmıyorsun dersen, onu ben de bilmiyorum sadece vol potu olsun istiyorum istemsizce. :D

5. HH san dimaslar yamulmuyorsam üç yol switchin orta pozisyonunda manyetikleri split çalıştırıyor, bence bu çok daha mantıklı hocam switch işine aşamalı olarak kendini alıştır bence :)

6. 2. manyetikten de emin değilim dediğim gibi yoksa mantıklı. Bu paylaştığım biraz alternatif gibi bir şey. Çok yüksek olasılık gitar şöyle bir şey olacak;

CrimsonKing bunu beğendi.
  7. O zaman ufak öneri hocam, pickguard beni bozmaz dersen gitarı so cal gibi yap, pickup routing'ini HSH veya havuz yaparsan ilerde kolayca HH-HS-HSH'ye çevirme şansın olur

image%206.JPG
    DSCN1340.jpg

kogan bunu beğendi.
  8. Pickguard muhtemelen olmayacak gibi, keza gitarı da boyamayı düşünmüyorum biraz eğreti durabilir.

Bu Sayfayı Paylaş