Master Volume With Push-pull Pickup Selector Şema Yardım

İlerleyen bir zamanda yapmayı planladığım H-H ya da H-S gitar için push-pull manyetik seçici özelliği olan tek master volümlü bir devre şeması lazım. LTD GL-200K'larda kullanılıyor. Şöyle bir şey;
13840_LTD_GL-200K_1.jpg

Valla temiz güzel gözüküyor ama charvel san dimas'lardaki gibi bir üç yol switch daha kullanışlı olur bence, tabi gitarı delersek üstündeki japon arkadaşın yüz ifadesi ne olur bilemeyiz :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Doğrusu benim yapacağım gitar da San Dimas olacak. Sap mevcut, gövdeyi kendim keseceğim fakat manyetik konusunda kararsızım. Muhtemelen sadece köprü manyetiği olacak ama duruma göre sap kısmına da bir manyetik koyabilirim. Neden 3 yol switch kullanmıyorsun dersen, onu ben de bilmiyorum sadece vol potu olsun istiyorum istemsizce. :D

HH san dimaslar yamulmuyorsam üç yol switchin orta pozisyonunda manyetikleri split çalıştırıyor, bence bu çok daha mantıklı hocam switch işine aşamalı olarak kendini alıştır bence :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
2. manyetikten de emin değilim dediğim gibi yoksa mantıklı. Bu paylaştığım biraz alternatif gibi bir şey. Çok yüksek olasılık gitar şöyle bir şey olacak;
12196217_10207038739878410_975287863343393933_n.jpg

O zaman ufak öneri hocam, pickguard beni bozmaz dersen gitarı so cal gibi yap, pickup routing'ini HSH veya havuz yaparsan ilerde kolayca HH-HS-HSH'ye çevirme şansın olur

image%206.JPG

DSCN1340.jpg

Gitar ne oldu hocam yaptınız mı ?

Hocam 2. resimdeki gitarın köprüsünün mi teli hizasında bir çıkıntılık var diğer tellerin vidalarına oranla, bunun işlevi nedir biliyor musunuz ?

D-tuna'yı diyorsun sanırım, akort düzenini tek hareket ile drop d yapmaya yarayan bir icat (ufak not: flush mounted floyd için tasarlanmış. Floating köprü'nün çalışma prensibinden dolayı gitarımız recessed floyd ise köprünün geri hareketini bloklamadan kullanılamıyor)

D-tuna'yı diyorsun sanırım, akort düzenini tek hareket ile drop d yapmaya yarayan bir icat (ufak not: flush mounted floyd için tasarlanmış. Floating köprü'nün çalışma prensibinden dolayı gitarımız recessed floyd ise köprünün geri hareketini bloklamadan kullanılamıyor)

aynen hocam buydu dediğim, bu fr lere ekleyebileceğimiz birşey mi yoksa fr tasarımında mı bulunuyor

Geri