Schecter Gitar Seçimi ? (dore Indirimi)

'Elektro Gitarlar' forumunda ktlcn tarafından 10 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Sayın arkadaşlar, abiler dore müzikte schecter fiyatları bir hayli düşmüş durumda, hayatımda ilk kez sıfır gitar alacağım fiyatlar çok uygun geldi. İkinci el fiyatlarına da bakmadım gerçi ama fiyatlar iyi gibi ne dersiniz?

Schecter Omen Extreme 6 VSB Elektro Gitar Elektro Gitarlar,Schecter Schecter

Schecter Damien Platinum 6 SBK Elektro Gitar Elektro Gitarlar,Schecter Schecter

Schecter Damien Elite 6 CRB Elektro Gitar Elektro Gitarlar,Schecter Schecter

Düşündüğüm gitarlar bunlar. Çok kaliteli gitara ihtiyacım yok zaten bas çalıyorum. Akort kaçırmasın, tonu idare eder olsun, ton yelpazesi geniş olsun, rahat olsun yeter. Aslında omen extreme 6'yı kafadan eledim gibi çünkü diğer ikisiyle arasında fiyat farkı çok az olmasına rağmen başta manyetikleri olmak üzere daha kalitesiz gibi geldi bana. Damien platinium ve damien elite 6 arasında ise 40-50 lira fark var. Çoğu özelliği de aynı gibi ama schecterin sitesinden baktım. Sitede Damien Platinium için South Korea yazıyor Elite 6 için ise Indonesia yazıyor. Diğer fark ise damien platinium set neck elite 6 bolt on, bu zamana kadar hep bolt on kullandım acaba aralarında nasıl bir fark var? Bir de emg manyetikleri alır almaz daha yumuşak geniş ton aralığına sahip manyetiklerle değiştirmeyi düşünüyorum, manyetik önerilerinizi de alabilirim.

Yüksek bunu beğendi.
  2. elite 6 iyidir.. ama schecter alman şartmı?

3. jack

jack

44
    6
    156
    oo dostum 3.100 tlık gıtar 2100 e düşmüş

ktlcn bunu beğendi.
  4. @yasin9797 schecter almam şart değil ama 3 markada indirim var. Prs almak isterim ama 4-5 bin liradan başlıyor beni fazlasıyla aşıyor.

5. şektır candır kutlu alalım sana da bi solo6 ?

6. bu 3ü arasından elite 6 öneririm

7. Param bunlara yetiyor maalesef.

8. Hocam madem geniş ton aralığında bir gitar arıyorsunuz emgli gitar alıp manyetikleri söküp yenisini takmaktan ziyade üzerine biraz daha ekleyip c1 custom alabilirsiniz. Benim denediğim en versatil gitarlardan biriydi. SD Custom Custom manyetikler 10 numara. Push pull coil tap olayıda var, humbucker bölünebiliyor. Akor stabilitesi açısından burgularıda kilitli burgu. Belki pazarlık ederek internet fiyatından biraz daha ucuza alabilirsiniz. Bütçenizin üzerine ekleyeceğiniz miltar C1 Cutom ile Damienle mamien arasında farka kesinlikle değer diye düşünüyorum ben...

HmzGkgz bunu beğendi.
  9. Hocam dediklerinize ben de katılıyorum c1 custom tam istediğim gitar ama arada da 500-600 lira var az değil benim için. Ben üzerindeki emgleri satıp ya da takaslayıp para çıkarmadan başka manyetik takmayı düşündüm. Doreyi arayıp soracağım yapacaklarını zannetmiyorum ama biraz indirirlerse c1 de düşünürüm.

10. melancholic_black_star ve cavalera bunu beğendi.
  11. Fiyatlar baya iyi görünüyor, Elite6'yi öneririm. Emg 81 - 85 li bir gitar istiyordum. Acaba bende mi alsam bilemedim :)

12. O.2.

O.2.

487
    543
    4,656
    Parası olan stok yapsın :)

13. Parantez içine ithafen; hiç aklımda yokken şu indirimler yüzünden karpuz kabuğu misali ben de bir adet 2014 tasarım JL-7 VRS denemek amacıyla İzmir-Çankaya mağazasından getirtmelerini rica ettim. 3-4 gün içinde eve 4. bir kız daha mı geliyor yoksa ne oluyor göreceğiz. Durduk yere GASlattı dore, alacağı olsun.

14. bence kaçırılmayacak bir fırsat neredeyse bazı ürünlerde 2. el fiyatına geliyor sıfırları.

15. Bende tam bugün o kampanyayı görmüşken forumda konu açmayı düşünüyordum ancak kirlilik olmasın burdan sesleneyim sizce hellraiser c1 mi almalıyım hybrid c1 mi kullanan abilerim kardeşlerim yorum yaparlarsa sevinirim

16. Bunu onermistim ama sadece speclere bakarak... Bugun tuneldeydim ve bu aleti denedim. Mesa boogie de gercekten sound harika, pesin fiyatina bonus a 4 e kadar bolebiliyorlar arkadaslar. Tabi gidip dukkanda pazarlikla bunu yapmaniz gerekiyor. Gitar govdesi arkasindaki boyadan dikkatlice bakinca cok secilmemesine ragmen 3 parca agac oldugunu net gosteriyor. Cok net gorunmediginden bu 4 parca da olabilir. Bu hosuma gitmedi ve en onemlisi sap profili ince degil. Cok hizli hareket edemedim ben. Bu nedenlerden dolayi almadim gitari. Bu arada Zuhal ve kivilcimdaki fenderlerde de ay sonuna kadar %15 indirim varmis. Gerci yine ucuz degil :)

17. Gitarları deneyebileceğim bir yer yok hocam benim de sıkıntım o. Denemeden almak istemiyorum o yüzden kullanan deneyen arkadaşların yorumları önemli.

18. Hellraiser hybrid c1 denedim onun klayvesi ve sesi daha iyi geldi. Ama onun fiyati 1900 kusurdu tabi. Iki gitarda manyetikler aktif oldugundan acaba pilsiz pasif calisir mi diye elite 6 nin pili cikardim ancak ses tamamen kesildi. Son olarak benim kendi kisisel gorusum bu gitarlarin aslinda ederlerinin su andaki degeri oldugudur. Yani bu indirimli fiyatlarla cok ucuz degil bana gore..

BrainPoor bunu beğendi.
  19. Öyle hocam ama kurlarla ilgili bu , turkiye de hic bi cshop 6 aylik net maasi haketmiyor yine ayni sekil

cavalera bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş