Preamp Onerisi

Merhabalar evde kayit icin preamp onerisi bekliyorum butce en fazla 700tl
preamp - seskarti- bias plugin olucak sekilde kayit yapmayi dusunuyorum

aklimdaki preampler mesa boogie - tone burst veya sansamp gt 2
hic preamp denemedim suana kadar tavsiyeleri bekliyorum tesekkurler

selamlar

sansamp'i 15 senedir kullaniyorum, digerleriyle karsilastirma imkanim olmadi ama calininca dusunmeden tekrar aldim bir 5 sene once.
su an elimde bir tane var satmayi dusunebilir, son derece temiz,. istersen goruselim ben de bir fiyat arastirayim.

Toneburst preamfi değil, bu sinyal yolunda da bence işinize yaramaz. Bu amaçla tasarlanmış bir şey değil zaten.
Bahsettiğiniz sinyal yolunda da bence ihtiyacınız yok. Eğer Bias kullanacaksanız GT2 de anlamsız.
Adam gibi bir ses kartı alacaksanız sizin sadece DI box'a ihtiyacınız var bence. Gerisini ses kartı ve Bıas halleder. Bıas içinde preamp simülasyonu da var neticede. Sizin başka bir preamfiye ihtiyacınız yok yani.
Edit: DI Box bile gerekli olmayabilir, Bias kullananlara bir sorun bence.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
duet apooge ses karti var ancak input baya dusuk oluyor hacimli bir ses elde edemiyorum bunun icin preamp gereksinim var . apoogee nin preampi cok tatmin etmedi beni.

duet apooge ses karti var ancak input baya dusuk oluyor hacimli bir ses elde edemiyorum bunun icin preamp gereksinim var . apoogee nin preampi cok tatmin etmedi beni.
Preamp ihtiyacı olmaz enstrüman girişleri için. Mikrofon gireceksiniz durum değişir o zaman DI ve preamp ihtiyacı olur
"Hacimsizlik" kısmı ile ne kastettiğinizi anlamadım. Bias üzerindeki input sinyalini olması gereken seviyede görüyorsanız iş bitmiştir. Program la ilgili ton ayarlama sıkıntınız var bana kalırsa.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hacimsizlikten kastim input seviyesinin dusuklugu kayit yaptigimda sinyallerin gucsuz olmasi.
mesa boogie trixias ustune ses karti ve gitar plugin kullanan guzel sonuclar cikartan cok insan gordum. malesef butcem trixias a yetmiyor.

yok program uzerinde degil de ses karti uzerinde 3/10 4/10 civarinda programda zaten arkadasin dedigi gibi preamp similasyonu var daha yuksek oluyor. apooge nin ustundeki preampi +15db yaptigimda peak aliyorum genelde +10 iyi oluyor ustune birde bias in preamp simulasyonu giriyor tabi input yuksek seviye de oluyor tabiki ama biraz dogalligini kaybediyor. bundan dolayi preamp alip anfi simulasyonunu ve apooge deki preampi kapatmak istiyorum daha iyi sonuc icin.

sahibindene ikinci el focusrite isa one preamp ler düşüyor kaliteli di sinyal almak ve amp simlerden verim almak için idealdir bana kalırsa...aşağıdaki videoda arkadaş gayet iyi sonuç almış...videonun başında söylüyor isa one instrument preamp sonra computera diye...

apogee duet zaten bu iş için tasarlanmış ciddi bir cihaz bu sorunların olmaması gerekir. dahili profesyonel olmayan ses kartlarının bile 4/10 seviyesinde sinyalden fazlasını alma kapasitesi vardır. Ya Sizin manyetiğiniz güçsüz, ya da tellere çok uzak kalıyor.

Son düzenleme:
gitarin ustunde tb4 var manyetik tellere uzakligi iyi durumda. ustundeki preamp 0 a ayarladigimda dogal ama gucsuz bir ton oluyor bias in da en populer engl fireball presetini kullaniyorum 2 channel acik oluyor genelde biri en sola panli digeri en saga ama dedigim gibi biraz gucsuz bir sound oluyor ses kartin ustundeki preampi 10 db ye cikartinca gucleniyor ama yapay oluyor ses. bias official vidyolarini izlerken genelde yorumlarda insanlar, calan kisinin axefx yada trixias li preamp kullandiklarini ve soylemedikleri yaziyor. ama kullandiklarini dusunup trolluyolar.

mesa boogie tone burst ta boost ozelligi oldugu yaziyor sinyali guclendirip preamp gorevi gormez mi pek anlayamadim acikcasi ?

gitarin ustunde tb4 var manyetik tellere uzakligi iyi durumda. ustundeki preamp 0 a ayarladigimda dogal ama gucsuz bir ton oluyor bias in da en populer engl fireball presetini kullaniyorum 2 channel acik oluyor genelde biri en sola panli digeri en saga ama dedigim gibi biraz gucsuz bir sound oluyor ses kartin ustundeki preampi 10 db ye cikartinca gucleniyor ama yapay oluyor ses. bias official vidyolarini izlerken genelde yorumlarda insanlar, calan kisinin axefx yada trixias li preamp kullandiklarini ve soylemedikleri yaziyor. ama kullandiklarini dusunup trolluyolar.

mesa boogie tone burst ta boost ozelligi oldugu yaziyor sinyali guclendirip preamp gorevi gormez mi pek anlayamadim acikcasi ?
Dediğim gibi sizin kastetiğiniz olayın preamp la ya da ses kartının yetmemesi ile ilgisi yok. Program üzerindeki ya da ses kartındaki gaini yükselttiğinizde sesin doğallığını kaybetmesi gibi birşey sözkonusu olmaz. sisteme giren sinyal zaten analog değilki. gereksiz masraflar yapacaksınız. bu tip programlardan iyi verim alabilmeniz analog setup kurma kullanmış olma deneyiminizle doğru orantılıdır. Sadece prossesörle yada daw programları ile işe başlayıp anaolg sistemlerin çalışma mantığını kavramadan bu tip tonlara ulaşamazsınız.

Son düzenleme:

O yapay sesin bir örneğini koyarsanız belki yardımcı olabiliriz.
Youtube videolarında yazan saçmalıkları takmayın.
Tone burst, amfinin önünde kullanmak için üretilmiş bir boost pedalı. (Boost pedalı bu işe yarar zaten). Belli ki bu konularda pek fikriniz yok, biraz cahil cesareti ile yorum yapıyorsunuz gibi geliyor. Eğer tek derdiniz ses kartına daha yüksek sinyal yollamak ise temiz bir boost özelliği olan pedal ile bunu deneyebilirsiniz, ama buna ihtiyacınız olmaması gerekiyor. Bu durum da, sizin kullanımınızla ilgili bir sorun olduğunu düşündürüyor. Single Factor'un söylemeye çalıştığı şey bu.

Geri