E-mu 0404 Mac Osx El Capitan Driver I Yok! Yardım Lütfen

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda mj_ensar tarafından 12 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. E-mu 0404 ses kartının mac in son sürümü olan el capitan driver ı malesef yok. eski sürümü mü yüklemeliyim ya da satıp yeni model bir ses kartı mı alsam.. yardımcı olursanız çok sevinirim.
   
 2. Bildiğim kadarıyla Win7 veya 8'den sonraki driver'ları da yok. Çok emin değilim ama muhtemelen olmayacak da. Maalesef E-mu'nun böyle bir sıkıntısı var. Esasında kendi segmenindeki diğer kartlara göre çok daha güzel konvertörlere sahip. Yani o fiyata alınabilecek belki de piyasadaki en iyi kart ama böyle bir problemi var işte.
   
  mj_ensar bunu beğendi.
 3. aynına sahibim mac'de eski driverlarla çalışmıştı.. yine de xp kurulu bi desktopta kullanıyorum ben.. bu ürün için driver aramayın boşuna.. iyi karttır ama güncellik konusunda sıkıntılı
   
  sizofren85 ve mj_ensar bunu beğendi.
 4. cevaplarınız için çok teşekkürler.
  virtualbox gibi wine gibi sanal yollarla halletmeyi denedim yine de olmadı malesef. mecburen satıcam galiba ses kartını. sinirim bozuldu :)
  ya da harici diskin bir kısmına windows kurup o şekilde mi kullansam acaba. kafam karıştı iyice.

  mac için uygun tavsiye edebileceği ses kartı olanlar da yazarsa sevinirim.. kolay kolay eskimeyecek türden
   
 5. Mac için Apogee Duet veya Duet II tavsiye ederim. İkisi de güzel karttır. Sadece Mac için tasarlandığından Mac ile sıkıntısız çalışır. Duet II ; Duet'e göre biraz daha kalitelidir. Yahut RME Babyface de olabilir. O da Mac ile problemsiz çalışır. Apogee ve RME ile gelecekte herhangi bir driver sorunu yaşamazsınız.
  Neden bu markaları önerdim ? Çünkü E-Mu'dan sonra ancak bu markalar sizi tatmin edebilir. Hatta kendinizi upgrade etmiş olursunuz.
  İkinci el piyasasında ; Duet 700-800.-TL , Duet II 1300-1400.-TL, Babyface ise 1400-1500.-TL civarlarında bulunabiliyor.
   
  mj_ensar bunu beğendi.
 6. Çok teşekkür ederim. Bir mesajla işi özetlemişsiniz :) çok yararlı bilgiler. kendi ses kartımı satışa çıkardım. duruma göre hemen söylediklerinizden birini alıcam.
   
  Mehmet B. Uzunosmanoğlu bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş