Elektro Gitar Ve Amfi Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Drustler tarafından 12 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba, bütçem gitar için 2400 tl civarı, yapmak istediğim müzik tarzını değiştirdiğim ve eski gitarımı ve amfimi sattığım için yeni bir elektro gitar ve amfi almak istiyorum. Blues, rock, grunge çalacağım.( Kesinlikle metal çalmayacağım, en fazla iron maiden çalabilirim)
    Amfi için Marshall mg30cfx düşünüyorum( 1000tl kadar bütçem var,evde kullanacağım için sesi çok fazla açmam mümkün değil, amfi önerirken dikkate alırsanız sevinirim) gitar için ise Fender Standart Stratocasterlarda MİM ile USA arasında kaldım, temiz bir ikinci el usa stadart stratocaster bulabilirsem almamı önerirmisiniz? Ya da aynı tarza hitap edebilecek başka gitar-amfi önerileriniz var mı? Daha önce hiç Fender marka gitar çalmadım, usa ile mim arasındaki farkların temel olarak ağaç kalitesi, manyetik, potanslar, köprü kalitesi gibi şeyler olduğunu yabancı forumlarda okudum, mim'lerin sıfırları 2000 tl civarı ve gerçekten fiyatını hakediyor mu, yoksa 2500-2600 tl'ye temiz bir usa strat bulabilirsem almalımıyım?yardımcı olursanız sevinirim :)

Bu Sayfayı Paylaş