Steve Vai'nin Gitarı Çalınmış

'Haberler & Etkinlikler' forumunda tee tarafından 13 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. tee

tee

109
    61
    206
    Bu sabah instagram'da dolaşırken birden Joe Bonamassa'nın gitar fotoğrafı paylaşarak 'bulunması için arkadaşıma yardım edin' tarzı bir not düştüğünü gördüm.Dedim nedir ne değildir bir araştırayım.Sonuç ortada maalesef.Steve Vai abimizin gitarı çalınmış.Geçmiş olsun. Steve Vai's Guitar Stolen Outside L.A. Benefit Concert

FurkanK bunu beğendi.
  2. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Çalan eleman pek zeki değilmiş galiba zira bu gitarın farkedilmeden satılması falan imkansız diye düşünüyorum zaten bir tane varmış dünya üzerinde. Üstelik de Vai'nin gitarı yedi cihanın haberi olmuştur çoktan.

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  3. Vai o gitarı nasıl çaldırmış? Bence asıl olay bu.

Mystery of Scarlett bunu beğendi.
  4. Vai'yle alakası yok. Teknisyen veya sahne arkası görevlilerinin sorumsuzluğu.

Hırsız uşak!

Şaka bir yana belli ki içerden birisi. O gitarların yanına herkes yaklaşamaz.

blink bunu beğendi.
  5. PRS'in Santana'ya 100 yıllık ağaçlardan yaptığı gitar da çalınmıştı. Hatta hala üzerine ödül var.
    Bence bu adamlar bunları çalmadan alıcısını hazırlıyorlar, veya o gitara sahip olmak isteyenler bu şey için adam tutuyor. Param var Steve Vai'nin gitarını çalmak(gitar çalmak)isteyen bir manyak yaptırmıştır.

Yoksa ebay'den ya da 2.el mağazasına götürüp satamayacağını biliyordur çalan da.
    Belki de kendisi için çalmıştır.
    Ama haberin kendisi üzücü. Gerçi çok eksikliğini duyar mı bilmiyorum, adamın home stüdyosunda 100 küsür gitar var duvarda asılı çeşit çeşit.

6. Sahne arkasında saatlerce ağlamış. "Onun yeri başkaydı, müzikten soğudum." demiş, diyolaaaa. :D

Duygusal bağdan ötürü üzülmüştür muhakkak ama dünya malına takacak bir yapısı yoktur bence.

blink, oldiesngoldies ve Ze_uS bunu beğendi.
  7. Satmak için çaldığını kim söylüyor? Ben olsam satmam. Dursun bende. Vai'nin gitarı elimde, daha ne isterim? Hem bende durduğu sürece kim bilecek?

CAJEMIR, s.ozturk ve HmzGkgz bunu beğendi.
  8. ikumru

ikumru

49
    8
    6
    Peki şimdi bu gitara paha biçmeye kalksak ne kadar eder kaça satılır yani bu gitar.
    Not: Valla gitar bende değil :D

9. Sanıyorum ki Vai'nin çalınan ilk gitarı değil. Yıllar önce de sahne arkasında bir gitarı çalınmıştı.

10. Tony MacAlpine'a yardım amaçlı yapılan açık arttırmaya bağışladığı gitardı sanırım çalınan:(

hackeiommi ve Ze_uS bunu beğendi.
  11. tee

tee

109
    61
    206

Anlam veremediğim konu da bu.Pek çok ünlü ismin gitarları çalınıyor.Ama nasıl çalınıyor anlam veremiyorum.Öyle sokağın ortasına bırakılmıyor herhalde bu ekipmanlar

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  12. O gitar ne güzel bir gitardır onu çalan ne ballı bir adamdır :)
    Dostlar belki de satmak için değil çalmak için çalmıştır.
    "çalmak için çalmak" derken gitarı çalmak için gitarı çalmak diyorum, neyse siz anladınız :D

13. Bence çalan kişinin çalmak için çalmış olma ihtimali çalmak için çalmış olmasından daha yüksek. :)

FurkanK ve sandimas6 bunu beğendi.
  14. sırf çalmış olmak için çalmıştır diyosun çok mantıksız gözükmüyor :D

15. gule gule guzel gunlerde calsin mukmuk

16. Çalmış zaten hocam. :D
    Türkçe güzel dil.. :)

Mustafa İLKER, tee ve yeahbeybi bunu beğendi.
  17. cakar cakmaz cakan cakmak

FurkanK bunu beğendi.
  18. Ne olacak yahu 10 tane daha yaptırır bir dahakine rahatça kullanır geniş geniş. Denizde kum vai'de gitar sonuçta.

sizofren85 bunu beğendi.
  19. Ben önce bağışladığı gitar çalınmış sandım ama konserde çaldığı gitar çalınmış anlaşılan.

20. tee

tee

109
    61
    206
    Maddi açıdan etkileyeceğini düşünmüyorum ama işin manevi boyutu olabilir.Squier Bullet Strat ile duygusal bir bağa sahip olan biri olarak bu haber beni üzdü şahsen :D

Bu Sayfayı Paylaş