60th anniversary usa fender strat hakkında

selamlar.. çok araştırdım yorumlarını bulamadım.bu 60th anniversary american series stratocaster fenderleri kullanan var mı ? üzerinde deltatone devresi gibi şeyler yazıyor..nasıl bir gitar bilen var mı ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sağol ya .. ilk kez bir fender için ciddi alıcı oldum.. ama türkiye masrafı biraz fazla.. ve de kullanan yurtdışı dahil hiçbir bilgi yok bakalım.

Kilitlenmemiş :D O zaman devam edeyim , o gitardan ben kullandım. Şans bu ya çalındı gitar. Sana yapabileceğim tek tavsiye alman yönünde :) Hiçbir kusuru yok çünkü.

şimdi bahsedilen gitar bunlardan hangisi?

1 - (60th) diamond anniversary american
stratocaster

2 - american stratocaster (2006 yapımı ve arkasında 60th anniversary logosu var)

ben 2. sini kullandım. yakında resimlerini de koyarım. delta tone sistemi var bu köprü manyetiğinin 10. ton değerindeki ses yapısıyla ilgiliydi sanırım. Ama teknik olarak direkt farkedilecek bir özellik değil.
- Gitarın manyetikleri gayet dengeli ses veriyor. Tonal farklar muazzam. Şimdi kullandığım highway one da köprü manyetiğinde bir cılızlık hissediyorum mesela. Yine iyi ama Usa standart la alakası yok.

- Tremolosu gayet rahat ve sorunsuz. üstünde tepinseniz bile sorun çıkartmıor. American standartlardaki çift vidalı tremolo var. Vintagle tremololara oranla hem yayı daha yumuşak ve düzenli; hem de tellerin aralarındaki uzaklıklar daha iyi ve sağlam.

- Akor kaçırma problemi yok diyebilirim.

Daha detaylı teknik bilgi fender.com da bulunabilir ben sadece kendi görüşlerimi yazdım. Eksisi olmayan bir gitar. Kendi sınıfının favorisi. İsterseniz daha teknik bilgiyi de siteden alır koyarım bir ara.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kenna o dediğin diamond gitar olduğunu hiç sanmıyorum.60th yıl ufak parçası var kafasının arkasında.akort kaçırmadığını ben de farkettim herhangi bir şekilde.tonları fenderin vermesi gerektiği gibi idi. ama istediği fiatı nasıl ayarlanır bilemiyorum.öbür türlü denemeden usaden getirmek lazım peşin para ile ..ki aynı paraya eric johnson strat alınır.püf zor seçim bu gece karar verip yarına bitiresim var.

usa den getirme olayı yaş sanki.. ben burada 1800 dolara gördüm dükkanlarda. asıl fiyatı o. tabi vergiden kısılır vs işlemler yapılırsa daha ucuza gelir.

arkadasım ben bu gitarın sahıbıyım ve dunyada ve turkıyedekı özel insan lardan bırıyın nıhahaha almak ve getırtmek cok zor gıtarı ben 4 ay bekledımgetırtmek ıcın kı artık 2007 ıtıbarıyle uretılmıo ben sıparıs verdıımde uretılıodu 2006 da tek kelımeyle kendı gıtarım dıe demıorum al omur boyu kullan bı gıtar cocuk larıma en iyi mirasım olucak bence....sucukta ender gıtarda fender

Çok fazla özelliği olan bir strat değildir aslında kendisi. Yeni üretimlerden koleksiyon değeri olcak bir gitar istiyorsanız 2004 yılında Stratocaster'ın 50. yıl anısına çıkan gitarlardan birini arayın. Her açıdan çok özel bir gitardır.

arkadasım sen gıtarı elıne aldınmı konusuon bu gıtarı elıne alan adam baska gıtar calamaz o derece manyak bı alet dıorum sadece 10 yıl sonra tam bır koleksıon gıtarı olucak ayrıca 3.swıchte özel bı baglantıyla dipses kapatılmıstr tam bır kayıt enstrumanı ölünceye kadar kullanırsınız eger bulabılen varsa kacırmasın derım begenmeyen olursa tonları parasını ben gerı vercem :D delta ton koprumanyetıgıyle alakalı calarkan pek farkedılen bsy deıl ama ama tonları tekrar dıorum manyak bsy daha oncede fender kullandım ama bu gıtar baska döt verırım beenmeyene :LOL:

ben çaldım ettim ama beğenmedim gitarı. yani deluxe bir stratocaster (maple tuşeli her zaman tercih ederim) alırım açıkçası onun yerine. kötü bir gitar mı değil. ama ben o kadar ahım şahım bir yönünü göremedim. ki fender sever bir insanım.

duman_fender demiş ki:
arkadasım sen gıtarı elıne aldınmı konusuon bu gıtarı elıne alan adam baska gıtar calamaz o derece manyak bı alet dıorum sadece 10 yıl sonra tam bır koleksıon gıtarı olucak ayrıca 3.swıchte özel bı baglantıyla dipses kapatılmıstr tam bır kayıt enstrumanı ölünceye kadar kullanırsınız eger bulabılen varsa kacırmasın derım begenmeyen olursa tonları parasını ben gerı vercem :D delta ton koprumanyetıgıyle alakalı calarkan pek farkedılen bsy deıl ama ama tonları tekrar dıorum manyak bsy daha oncede fender kullandım ama bu gıtar baska döt verırım beenmeyene :LOL:

Her modelde her markada arada istisnalar çıkar. Ben senin gitarına kötü demedim. Genel olarak o serinin normal bir usa üretiminden çok bir farkı yok. Ancak çok insandan "bu gitarı eline alan başka gitar çalamaz" lafını duydum. Bayatladı artık. Ayrıca bu üslupla devam etcekse bu başlık, oldukça eğlenceli olacak gibi gözüküyor.

Geri