Amfi Tercihi Için Yardım

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda BrainPoor tarafından 16 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Selam dostlar bütçem 400 tabi ki 2. el alıcam.aradığım ev amfisi arkadaşlar kayıtlarda kullanacağım genelde.efektli olması daha iyi olur ama sırf efekti var diye digital takılacaksa ben standart bi amfi alıp pedal dizmeyi göze alırıım.bulduğum amfiler şunlar yorumlarınızı bekliyorum

blackstar ht1
    laney lg35xd
    fender frontman25r
    fender frontman pr241 (38 watt ve 250 tl bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim ucuz olduğu için bu + efekt pedalıda guzel olabılır )
    fender mustang 1 + footwswitch
    stagg 60 watt returnlu

tarzım alternetive rock arkadaşlar ama sert tonlarıda severim hafif tonlarıda

Son düzenleme: 16 Aralık 2015
  2. Selamlar, benim tavsiyem kendi kullandığım sistem olan Fx Loop'lu amfi+Prosesör olacaktır. Şimdilik bütçenize uygun FX'li bir amfi alıp ileride bütçe oluştukça iyi bir prosesör almak güzel bir seçenek bana kalırsa. Kolay gelsin.

BrainPoor bunu beğendi.
  3. Her ihtimale karşı tarzı da yazıver. Ben alternatif diye hatırlıyorum ama belki de yanlış hatırlıyorumdur.

BrainPoor bunu beğendi.
  4. Bunların arasında Frontmanlar iyi seçim. Lambalı vintage amfilere en yakın tınlayan transistörlülerden biri diyebilirim. Pedallarla da iyi anlaşır. HT1'in de kombosu evde kullanılabilir. Kellesini 4x12 kabine bağladım, o minicik şerefsiz ortalığı inletti.

celalabay ve BrainPoor bunu beğendi.
  5. açıkcası benim aklımda 25r var

6. Eyvallah. Yazdığın iyi oldu, diğer model PR imiş. PR'lar farklı bir seri olabilir. Ne gördüm ne de duydum.

7. hackeiommi hocam aynı zamanda sizi sx uzmanı olarak gördüğümden soruyorum bu amfiden sonra ana gitar olarak sx sst62 gelebilir.bu bakımdan da değerlendirebilirsiniz en iyi eşlik edicek gitarı

8. Şu anki gitarın nedir?

9. şu an sunrise marka bi strat tipi gitar var ama benim değil emanet , amfimde yok :p

10. Valla iyice deneyerek al, akort stabilitesi hiç belli olmuyor stok SX 57 ve 62'lerde. Benim 62'yi ilk aldığımda tremolo kullanmaya göreyim, gevşek lastikli don misali anında kaçıyordu akort :D Bir de o vintage mandalları oldum olası sevemedim. Tel takarken çok zorlar beni. Bu yüzden ilk aldığında en azından o plastik üst eşiği, bir ihtimal de burguları değiştirmeyi düşünebilirsin.

Son düzenleme: 16 Aralık 2015
    BrainPoor bunu beğendi.
  11. Satılık - Roland Micro Cube Gx elimde böle bir amfi var direk bilgisayara kayıt imkanı sağlıyor ve zaten efeklerini saymaya gerekte yok. Ev için ideal bir amfidir. biraz araştırırsan amfiyi kalitesini anlarsın.

Bu Sayfayı Paylaş