Dolandırıcılık Haberi

'Forum Meydanı' forumunda element tarafından 16 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. selam arkadaşlar geçenlerde sahibinden com da kayseride satılan marshall vs 230 amfi için urun sahibi -şahsın ismini kaldırıyorum- kullanıcı adı -şahsın nickini kaldırıyorum- ile telefonda görüşüp anlaştık ortada ne amfi var nede -şahsın ismini kaldırıyorum- meğer sem arkadaş dolandırıcı imiş ben bu şahsın hakkında elimdeki makbuz ile savcılığa suç duyurusunda bulundum sizler bu kişiye daha dikkatli olun
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Aralık 2015
 2. forumda birisi alacağını tahsil etmişti. sanırım abisi yada bir akrabasına ulaşıp mahkeme kanalına başvuracağı konusunda tehdit etmişti diye hatırlıyorum.
   
 3. Merhabalar,

  Konu başka başlık altında tartışılmıştı, bu kapsamda ilgili şahsın ismini kaldırıyorum...Ama bu kişiden şiddetle uzak durulması gerekiyor, 1 değil, 2 değil...Henüz kimse davacı olmadığı için yapmaya devam ediyor...

  Dolandırıcıyı İfşa Etmek Suç mudur?

  Sevgili @tecrubelicahil den alıntılıyorum, "dava ettikten sonra sadece mahkemenin X kişisi hakkında vermiş olduğu kararı yayınlayabilirsiniz. Yani kanunen doğru bir yol ile ifşa edebilirsiniz."...

  Suç duyurusunda bulunmanız çok yerinde olmuş, umarım hakkettiği cezayı alır kendisi, forumda bu kişiden dili yanmış başka arkadaşlar da bulunuyor, onlar da size tanıklık yapabilirler...Ama ilgili şahıs, konu buralara geldi mi, hemen geri adım atıyor ve dava edilmekten ve ceza almaktan kurtuluyor...Dava etmeyen arkadaşları da dolandırmaya devam ediyor...


  Sevgiler ve saygılar...
   
  Son düzenleme: 16 Aralık 2015
 4. Ürünü almadan parayı verene bir şey diyemiyorum artık. Bu forum yıllardır bu hata yüzünden çalkalanıyor. Hala devam ettiren sayın üyemize geçmiş olsun.
   
  memos bunu beğendi.
 5. @Osxfang3 Serdar iyi diyorsunda satıcı parayı almadan göndersin, alıcı ürünü almadan parayı göndersin. art niyet varsa iki taraf içinde değişen birşey olmuyor. bu forum neler duydu gördü.
   
 6. aynen katılıyorum.. taraflardan biri güvenilit değilse ürün- para transferinin hangi sırayla yapıldığının önemi yok, maraz çıkabilir.. bu bağlamda ya elden alışveriş yapacaksınız, ya da karşıdakine güveniniz tam olacak.. ortası riskli..
   
  muratkoptur ve Grundar bunu beğendi.
 7. Şu adamın ceza almasını sağlamanız ve sonraki potansiyel dolandırıcılara gözdağı vermesi açısından şikayeti çekmemelisiniz. Önceki arkadaşlar çekmeseydi bunu yaşamayacaktınız
   
  metaltrrocker bunu beğendi.
 8. @Grundar kullanıcı adının yazılması neden sorun oluyor? Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkın Yorumlarınız başlığında dileyen dilediği kişinin ismini, kullanıcı adını verip böyle böyle sorunlu/sorunsuz bir alışverişimiz oldu diye yazabiliyor, burda da yazmanın ondan ne farkı var da kaldırılıyor? Yani adres, iletişim bilgilerini falan anlarım da isim, en azından kullanıcı adı kaldırılmamalı bence.
  Hatta en baştan beri bu konuyla ilgili dediğim gibi sitede referans sistemi olmalı.
   
  Slaytanic bunu beğendi.
 9. Merhaba, bu kişinin bu forumda üyeliği var, yine bir dolandırıcılık olayında kendini savunmak için foruma kayıt olmuştu. Hakkındaki yorumlarınızı kişinin kullanıcı adı ile şu başlığa yazabilirsiniz:

  Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız
   
 10. Kesin Aksel.
   
  Hz.Zeus, Oguz92, O.2. ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 11. Ağzı çok laf yapanla ticaret - alışveriş yapılmaz. Ben buna çok dikkat ederim. Kesin öyle biridir karşıdaki.
   
  tunckk bunu beğendi.
 12. Aylar önce başımıza gelen dolandırıcılık olayında (forumda ilgili başlık mevcut) şu anda yasal süreç devam etmekte. Fakat şöyle bir durum var. Bu tarz durumlarda maalesef yasal işlemler oldukça uzun sürüyor, bizim savcılık başvurumuzun üzerinden aylar geçti. Fakat henüz en ufak bir gelişme olmadı. Açıkçası yasal anlamda herhangi bir kazanımımızın da olacağını düşünmüyorum. Yani maalesef bu gibi durumlarda kanunen birşeylere çözüm bulmak çok zor. O yüzden en önemlisi alışverişi en az risk içeren bir yöntem ile gerçekleştirmek. Dolandırıcılık yapacak insan şikayetçi olunsa da olunmasa da yapacağını yapıyor. Geçmiş olsun.
   
  KoNt87 bunu beğendi.
 13. Ağzı çok laf yapanla alışveriş yapılmaz çok tezat, benim ağzım çok laf yapar satarken ürün hakkında tüm bilgilerimi alacak kişiyle paylaşırım,alırkende sorarım, bende bi ürün alırken ağzından cımbızla laf alınan kişilerden genelde ürün almayı sevmem.
   
  Coder_, sizofren85 ve welmour bunu beğendi.
 14. Kesinlikle ben de bir ürün alırken, her turlu detaylı bilgiyi anlatması taraftarıyım satıcının.


  Ama sanırım, @Single_FACTOR ın söylemeye çalıştığı, malını çok parlatan, eşsizmiş gibi anlatan satıcılar. Akşam pazarı esnafı misali...
   
  Single_FACTOR ve sixfeetunder bunu beğendi.
 15. Ürün hakkında tüm bilgileri paylaşmak ağzı çok yapmak anlamına gelmez. Bazı insan vardır sabaha kadar konuşur, ağzı çok laf yapıyor demezssiniz, bazı insan vardık 2 dakikada kafanızı ütüler. Orada farklı anlamlar var.
   
 16. Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Sadece savcılığa suç duyurusunda bulunmak ile kalmayın. Malum ülkemizde özellikle ceza işlerinde süreç çok uzamaktadır. Savcılığın böyle durumlarda hukuki mesele diyerek takipsizlik kararı verdiği örnekler oldukça çok. Bu durumda takipsizlik kararına itiraz etmeniz gerekiyor. En iyi ihtimal ile dava açılsa dahi süreç en az altı ayı bulur. Elinizdeki makbuz ile icra müdürlüğünden de şahsın kendisine ilamsız takip denilen yol ile icra işlemlerini bir an önce başlatın. Paranızı tahsil etmenin en kolay ve çabuk yolu budur. Ceza ve hukuk yargılaması faklı olduğundan iki yönden de işlemlerinizi başlatmanız daha çabuk sonuç almak bakımından yararınıza olacaktır.
   
  oldiesngoldies ve KrulH bunu beğendi.
 17. Bu işin turnusolu Get'dir. Ürün alırken de satarken de Get açıyorum. Eğer adam değişmiyorsa güveniyorum. Alıcı iken de satıcı iken de Get deyince değişen, ıvırıp kıvıran adamlar gördüm. Gördüğüm anda bastım engeli.
  He verilecek meblağ büyük ise %12 komisyon kesilmesi yemiyor ise elden alışveriş yapmak lazım. Ki gitar alırken öyle yaptım. Atladım İstanbul'a güzelce inceledim aldım.
   
  dthakankoca bunu beğendi.
 18. Get'in satici icin sıkıntısı var diye biliyorum aslinda ben.
  Alici ürünün icindeki devreyi çıkarıp alip bos kasa gönderse ve odemeyi onaylamazsa bunu nasil engelleyebilir ki get..

  Her zaman en temizi elden deneyerek almak, gitarlarda da bi luthiere gosterip almak konuya hakim degilse alici.

  Cevaptan bagimsiz olarak, ben artik alimda farkli sehirden ürün alacaksam forumdaki referansli uyeler harici alim yapmiyorum acikcasi. Su olaylarin sıklıgını gordukce soguyorum iyice.
   
  KrulH bunu beğendi.
 19. Evet satıcı için ekstra maliyet getirir. Ama mavzu bahis durumda Get ile satım yapılırsa alıcı parayı oder. Para sahibindene yatar. Boş kasa geldiği anda siz şikayet edersiniz paranın alıcıya geri verilmesine onay vermezseniz alıcı parasını alamaz. Her şey karşılıklı anlaşma içinde oluyor Get ile. Ben dediğim gibi satarken de kullanıyorum. 40 50 tl için laga luga çekmeye gerçekten değmiyor. Meblağ daha yüksek ise ne ben internetten satarım ne de alırım. Elden satarım ki sonra ben şunu görmedim bunu etmedim demesin.
   
  oldiesngoldies bunu beğendi.
 20. Kesinlikle ben de ürünle ilgili detayları karşımdaki alıcı sormasa da anlatırım. Beklentisini öğrenmeye çalışırım. Benim kastetiğim bu değil.
  "Ağzı çok laf yapan kişi" yi sirkeci esnafı gibi düşünün. Ürünü satmak içn türlü türlü takla atar, bir sürü boş laf sokuşturur, kendini över.
   
  Mustafa İLKER ve sixfeetunder bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş