Drive Pedalı Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda tahaure tarafından 16 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar blackstar ht1rh kafa kabin var ayrıca gitarım anatolia999 arkadaşın sattığı schecter blackjack sls c1 full shred jazz manyetikli şimdi sizce ben bogner uberschall pedal mı alıyım amfinin kendi gaini yeter mi tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

2. Neden bizim ağzımıza bakıyorsun ki? Amfiyi hiç çalmadın mı? Kendi gaini sana yeter veya yetmez kafanda bir fikir oluşmadı mı?
    Kusura bakma, buna karar verecek olan senin kulağın, bizim keyfimiz değil. Amfiyi ıcık cıcık kurcala, eğer en azından ritimdeki gain yetersiz gelirse sat gitsin. Lambalı, high gain seviyesine dek gayet çok yönlü tasarlanmış amfiye high gain işleri için bir de distortion pedalı bağlamak saçmalık.

Son düzenleme: 16 Aralık 2015
    aumit ve Morbidity bunu beğendi.
  3. Ya amfinin gaini güzel ama pedalı denemedim nasıl farkını bulacam ki? İnternetteki videolar iş ciddiye binince yetersiz oluyor:) teşekkürler yorumun için

4. Hiç bakma. Amfiden çıkan drive ile pedaldan hatta lambalı preamptan çıkan drive arasında gerçeklik, derinlik açısından çoook büyük farklar var. Hazır lambalıya girmişken pedal olayını boşver :)

Ha, sololarda kullanmak üzere clean boost maksatlı Tube Screamer tabanlı bir pedal al tabii. TS işin standartı sonuçta.

tunckk bunu beğendi.
  5. kesinlikle çok doğru şu yorum gerçekten,amfiyi aşırı fazla kurcalaman gerek gerçekten.ben marshall dsl5c aldım bir kaç ay önce ve o kadar güzel tonlar aldım ki ihtiyaç bile duymuyorum hiç bir pedala tonu değiştirmek için,anca wah falan.kaldı ki "amfinin gaini yeter mi" falan demişsin de senin gözündeki yeter falan ne bilmediğimiz için nasıl karar verebiliriz ki,bence fazla bile mesela blackstarların gaini

hackeiommi bunu beğendi.
  6. Videolara sakın kanma. Onlardan alacağın fikir gerçekten çok yüzeysel olur. Hakkıyla yapılmış kayıt az. Kimilerinde kayıtla sonradan oynanıyor hatta.

tahaure ve Morbidity bunu beğendi.
  7. Bide pasif duncanlarla tadın yenmiyor gain ama sadece merak işte:):)

8. Gitarın da amfin de iyi, hiç kaşınma :)

tahaure bunu beğendi.
  9. Yoooo böyle olmaz:) bi gibson bi esp ahdım var yada fender:) para var ama kıyamıyom be abi:)

10. Hele biraz amfi ile gitara ısın. Uygun bir fırsat yakalarsan değerlendirirsin :)

11. Amfinin tonları nasıl bilmiyorum da, illaki bir pedal alacağım dersen distortion pedalı olarak Wampler Triple Wreck cidden mükemmel bir pedal. Ama amfimin tonları güzel sadece sololarda kullanmak için bir boost pedalı alacağım dersen de Ibanez TS808 bu işin standardı :D Yok, bütçem daha düşük dersen de Electro Harmonix'in East River Drive pedalı da çok iyidir f/p oranı olarak.

rockerrrr bunu beğendi.
  12. Boşver ESP'yi, Gibson'u. (Fender'e laf yok. :)) O paraları vereceğine bir EBMM, bir Jackson al. :) Değil mi Hakan hocam, Tunç hocam? ESP nedir yahu, arabalarda kullanıyolla. :) @hackeiommi @tunckk

tunckk bunu beğendi.
  13. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    @tahaure doğru yoldasın aynen devam, değilmi @HmzGkgz kardeş:)

HmzGkgz bunu beğendi.
  14. Valla ESP alırsa hiç de iyi değil. :) İsterseniz takaslayalım, gerçi Suhr'cular peşimi bırakmıyor ama. :)

tunckk bunu beğendi.
  15. Sen dinleme bu @HmzGkgz ü, Mesanın Türkiye ajanıdır zaten :) Sen kafana göre takıl, uyma böyle kaka adamlara :)

tunckk ve HmzGkgz bunu beğendi.
  16. Her yiğidin gönlünde yatar bi mesa emmaaaa:) imkanlar kısıtlı

17. Sahip oldugun amfinin drive tonu kombinasyonları piyasada bulabileceğin çoğu drive pedalının tonundan daha sıcak ve tatmin edici olacaktır tahminimce. Yalnız amfinin drive tonunu boostlayacak bir drive pedalı ile çok farklı tonlar keşfedebilir aradığım işte bu diyebilirsin. Kişisel zevktir ton işi . Amfi herzaman yeterli kalmayabilir.

hackeiommi bunu beğendi.
  18. Vermiyceem vermiycem benim değil mi vermiycem. :)

tunckk ve hackeiommi bunu beğendi.
  19. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    :):):):):)

HmzGkgz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş