Planet Waves Chromatic Tuner

arkadaşlar alalı 1 ay falan oluyor herkese tavsiye ederim...vatana millete bir faydam olsun arayanlar bulsun diye bir başlık açıyım dedim şu soğuk kış gecesi...
Çünkü yeni çıkan bir alet ve fazla referans yok nette..herkes eski boss un pedal tuner ını kullandığından sanki o süper diğerleri kaka durumu var..Fakat öyle değil.
Bilmeniz gereken en önemli şey :
Planet Waves bir D'addario markasıdır.İsterseniz firmanın büyükliğini hiç tartışmayalım :))

planet_waves_pedal_tuner.jpg

Alet budur...Kullanımı çok kolay ve boss ta olan her özellik olduğu gibi 2-3 fazladan yararı tartışılır ama afilli numaralarıda var...

Fiyatıda ben 90usd e aldım..Fakat SRV 85usd ye satıyor...Heralde bu civardaki fiyatı normaldir...Boss tan kafadan 20 dolar falan ucuz yani...

Boss'ta da olan o özellikleri anlatsan mesela madde madde süper olur :) Ne biliyim sahnede nasıl kullanılır, sesi kesmeden tuner görevi görebiliyor mu vs. gibi :) Güle güle kullan....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
boss tu-2 de budur:
bosstu2.jpg

Genelde çoğu ünlü sahnede bunu kullanır...ama dedim ya planet waves in yeni olması nedeniyle buda...bakalım şimdilik süper rahat bi alet gibi gözüküyor alet ama zortlamaz heralde.garantisi var 1 senelik...gerçi bossların 5 sene ama...bozulcak bir mekanizma gibi gözükmüyor...
istek üzerine
:arrow: 2 çeşit giriş var.bitanesi basınca sesi kesiyor ve gitarı akort ediyorsunuz(eng:silent tuning)...diğer girişte ses varken sürekli bastığın notaları gösteriyor(sürekli açık yani) - (Boss,Planet Waves)
:arrow: esahtan Bypass özelliği var,setupta sesi hiç etkilemiyor ya da rahatsız etmicek kadar az...anfide dip gürültüsüne yol açmıyor ya da sesi yükseltmiyor.(Boss,Planet Waves)
:arrow: Tüm notaları gösteriyor.(Boss,Planet Waves)
:arrow: Tune için değişik modları var,yani ister orta kırmızı ışığı bulana kadar kalınlaştırıp inceltiyosun ister bu tarz farklı şekillerde akor edebiliyosun.(Boss,Planet Waves)
:arrow: 9 voltluk adaptör bağladığında üstünde elektrik dağıtıcı özelliği bulunan bir çıkış var.Özel bir kablo yaptırırsanız hani 2 tarafıda adaptör ucu gibi mesela diğer pedallarada elektrik dağıtabiliyor.(Boss,Planet Waves)

tamamen pragmatik bir havada yazdım bu yazıları...şimdi birileri çıkıpta "olm bunun akor aralığı 20.50 hz ve 2093 hz onu söylemeyi unutmuşun...ayrıca referans pitch i 438hz to 445 hz bak önemli ayrıntılar derse" para toplayalım arkadaşı nasa uzay bilimleri kursuna yazdıralım vatana millete hayrı dokunsun onunda.Marsta su,jüpiterde gazoz bulur.

Takarım akorumu ederim.Eaaaaaaaa...

9 voltluk adaptör bağladığında üstünde elektrik dağıtıcı özelliği bulunan bir çıkış var.Özel bir kablo yaptırırsanız hani 2 tarafıda adaptör ucu gibi mesela diğer pedallarada elektrik dağıtabiliyor.(Bu özellik Planet Waves de var)

power supply özelliği tu-2 dede var die biliorum ben ama yannış mı biliorum acaba

heşeyi geçtim tasarım olarak boss a 10 basar bu alet.o notanın etrafındaki gösterge ledleri filan güzel gözüküyor baya.karanlıkta daha güzel olur.insan odanın ısıklarını kapatır sırf onun için :D

arkadaşlar peki bir de 3. rakipleri var bu 2sinin, o da "Fender PT-100" onun ne özelliği yok bunlarda olan da neredeyse bu 2sinin yarı fiyatında? bilen biri varsa ve yardım ederse çok sevinirim acil bir şekilde, bugün yarın amerikadan sipariş vericem kuzenime de..

teşekkürler..

Geri