Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda HESGilmourish tarafından 20 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Herkese merhaba. Öncelikle konuyu açma nedenimi söylemek istiyorum. Fender stratocaster meksika sahibiyim, gitara oranla amfim çok sönük kalıyor. 200 lira değerinde bir amfim var ve bu bana yetmiyor. Stilim daha çok pink floyd gibi progresif şarkılar. Pedal setup ile güzel tonlar alabileceğim bir amfi arıyorum. Bütçem 1500 lira dır .
    Şimdiden önerileriniz için teşekkürler...

2. Merhaba. İlacınız Laney Cub12 bence. Pedallarla da iyi anlaşır.

3. allah biliyor ya ben de bir Lionheart L5T combo istiyorum

4. İbanez TSA daha iş görür bence.
    Not: Pedal demişsiniz, unutun bunu o zaman.

5. Öneriler için teşekkürler hala kafamda bir fikir oluşmadı bende laney cub 10 veya fender champion 100 düşünüyordum. Hala önerilerinize ihtiyacım var.

6. Bence almak istediğiniz tonu biraz daha açıklayın. Daha sağlıklı yardımcı olabiliriz. Bir de lambalı mı istiyorsunuz tranaistörlü mü? Laney Cube lambalı (Aslıda tüplü de neyse.) bir amfi (Hakeza ampli.) iken Champion 100 transistörlü. Champion'da ayrıca efektler var. Pedala ihtiyaç duymazsınız. Ha tabi benim tercihim ikinci el BJ olurdu.

7. Merhaba, bence sizin tarzınıza temiz bir clean için laney cub serisi yeterli olacaktır. Bütçeye göre mekana göre de, Fender amfilere bakabilirsiniz.

8. Aslında lambalı ya da transistörlü şartım yok sadece pedallar ile uyumlu olması koşulunu istiyorum.Daha çok David gilmour tonları arıyorum. Porsesörümde olduğu için, şahsen amfi üzerinde dijital efekt sevmiyorum,efektler üst üste biniyor. 2. el kesinlikle düşünmüyorum. Öneriniz için teşekkür ederim.

9. O zaman transistörlüde Fender Frontman veya Tech21 TM30 veya 60'a da bakmanızı öneririm.

Bu Sayfayı Paylaş