Musician's Friend Ve Music Store

'Müzik - Genel' forumunda CenkAbd tarafından 21 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba.Daha önce Musician's Friend veya Music Store üzerinden alışveriş yapmış ya da siteler hakkında fikir sahibi olan ve alışveriş ile ilgili bilgi verebilecek var mı?Aklıma takılan sorulardan birkaçı :

  1-)Genellikle teslim süresi kaç gün oluyor,şuan sipariş versem yılbaşı nedeniyle en kötü ihtimalle kaç günde elime geçer sipariş verdiğim ürün?
  2-)Vergi ödenmemesi için ağırlık,fiyat durumu ne olmalıdır?
  3-)Ürünlerin vergisi gümrükte mi yoksa kapıda mı ödeniyor,herhangi bir nedenle gidip gümrükten almama neden olacak bir sorun yaşanır mı?

  Not : İkinci sorumun cevabını bir zamanlar forumda okumuştum diye hatırlıyorum fakat bir gündür bulamadım o yüzden sorma gereği duydum.Thomann hakkındaki başlığa yazmak istemedim konu karışmasın diye fakat konu kalabalığı yaptıysam,kaldırıp soruları oraya yazabilirim.
   
 2. tee

  tee

  Music Store hakkında biraz bilgi sahibiyim.Yurt dışında bulunduğumdan dolayı gümrük olayları hakkında bilgi veremeyeceğim.Gitar siparişi vermiştim siteden akşam 7 civarında,ertesi gün sabah 10 da elimdeydi.Bildiğim kadarı yurt dışı kargolamada da hızlılar.Müşteri hizmetleri çok iyi.2 saat gibi bir süre içinde telefonla dönüş yapılıyor.Music Store'u tavsiye edebilirim bu yüzden.
   
 3. Yılbaşı nedeni ile bir gecikme durumu söz konusu mu ki? Öyle ise neden?
   
 4. Ben de birkaç kere musiciansfriend'den alışveriş yaptım ancak siparişlerimi Türkiye'ye vermedim. Yine de işinize yarayabilecek bir bilgi vermek isterim. Pek çok üründe site fiyatı üzerinden ekstra indirim yapıyorlar. Tek yapmanız gereken online iletişim bölümüne girmek ve almak istediğiniz ürünün kodunu vererek indirim istemek. Kafadan %10 yapıyorlar zaten (bazı ürünlerde olmayabiliyor). Telefonla arayıp konuşursanız %15-20 arası bir indirim alabiliyorsunuz. Aklınızda bulunsun
   
  FurkanK bunu beğendi.
 5. Bildiğim kadarıyla kargo şirketleri çok daha yoğun oluyor,birde bir hayli indirim söz konusu sitelerde.Belki ürünü kargoya vermekte gecikebilirler falan diye düşündüm.

  Hepinize teşekkür ederim.Sanırım sipariş vereceğim iki siteden birinden,gitar elime ulaştığında sürecin işleyişi hakkında bilgi verebilirim,benim gibi bu sitelerden ilk kez Türkiye'ye sipariş verecekler için yardımım dokunur belki.
   
 6. Musician's Friend ve MS gibi bence mutlaka www.reverb.com sitesine de bakın. Yılbaşı üzeri şu anda özellikle tüm gitar satışlarında iyi indirimler var.
   
 7. O siteyi duymuştum fakat Türkiye'ye kargosunun olduğunu bilmiyordum.Teşekkürler.
   
 8. Var. Ve üstelik satıcılarla direkt irtibata geçip deklarasyon olayını da halledebiliyorsunuz bazı durumlarda..
   

Bu Sayfayı Paylaş