2000 Tl Ye Kadar Takamine Elektro Akustik Gitar Önerisi?

'Müzik - Genel' forumunda sametctk tarafından 24 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. 2000 TL ye kadar Takamine, Fender, Yamaha elektro akustik gitar önerisi?
   
  Son düzenleme: 25 Aralık 2015
 2. Takamine'yi hiç sevdiğim bir marka değil. Onun yerine 1200 TL civarına LAG T100DCE. Arkadaşıma aldım. Gerek elektrik gerek akustik sesi 2000 TL'lik sıfır Takamine'lere taş değil kaya çıkartır.
   
  CaglarS bunu beğendi.
 3. Genelleme yapmak yanlış olur hele ki akustik enstrümanlar konusunda. Denemek lazım. O fiyat civarlarında Takamine'ye öneri olarak Seagull, Cort, Lag, Merida, Peerless da önerilebilir.
   
 4. Takamine eg523sc kullanıyorum, gayet de memnunum. Tabi ki akustik gitar olunca muhakkak denemek lazım hatta kıyaslama yaparak denemek lazım. Ama bir kişi de bana gidip Lag akustik gitar aldıramaz. : )
   
  tunckk bunu beğendi.
 5. Öncelikle yardımcı olduğun için teşekkür ederim :) haklı olabilirsin ama Takamine, Fender ve Yamaha gibi markalar varken Lag çok ilgimi çekmiyor.
   
 6. Tavsiye için teşekkür ederim :)
   
 7. gitarın çok güzel aklımda ama yapısı çok hoşuma gitmedi :D aslında sadece Takaminelere bakmıyorum Fender de var aklımda. İki marka arasında gidip geliyorum bu markalarda da takamine gd51 fender f1030 ..
   
 8. İkinci el düşünmüyorum ama gitar çok iyi..
   
 9. Fender, Takamine, Yamaha Japon/Amerikan modelleri dışında hiçbir işe yaramaz. Ama zorla da sevdiremem. İmkanın varsa dene. %99 fikrin değişecek. :)
   
 10. Deniycem zaten fikir almak için açtım sohbeti not alıyorum bakmaya gidince deniycem hepsini :)
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 11. Yamaha LLX6DN var elimde. Fiyati ozelden yaziyorum.
   
  sametctk bunu beğendi.
 12. Bir ara ben de bakındım elektro akustik bana önerilenlerden Sigma gitarlara da bakabilirsiniz. Açıkça söylemeliyim denemedim ama bir kaç araştırdım övülen gitarlar. Sigma DRC-28E modeli var ses örneklerinden benim aklımda kalan.
  Ana sayfa :: Gitarlar :: Akustik Gitarlar :: Sigma DRC-28E
   
  sametctk bunu beğendi.
 13. Kesinlikle Taylor gitarlara bakmalısın pek bilinmezler ama şahsımca en iyi 3 arasındadırlar.
   
 14. Şaka mısın? Trol.
   
 15. Hocam gidebiliyorsan Tünel Zuhal muzikde bir sürü Takamine gitar mevcut. Akustik gitar konusunda Takamine markasi çok güzel bir seçim olacaktır. Bende Takamine EG530SC kullanıyorum. Kore üretimi. Şu an piyasada Çin ve Japon üretimi olanların sıfırları satılmakta. Çin üretimi olan modeller cok daha uygun fiyatlı ve bu modellerden iki taneyi kendim bizzat denediğim için tavsiye edebilirim. Klavyeleri cok rahat ve gitarlar gercekten iyi tınlıyorlar. Birincisi gn20ce uygun fiyatlıydı. İkincisi ise gd93ce'dir. Bu biraz daha pahalıydı. Tabi birazda zevk melesesi, başta dediğim gibi deneyerek alman cok daha saglıklı olur.
   
  Son düzenleme: 26 Aralık 2015
  sametctk bunu beğendi.
 16. aga taylor diyorsun ne bilinmemesi :D :D
   
 17. kesinlikle deneyerek alıcam sadece gitmeden önce aklımda bi kaç gitarla gitmek istedim önerilerini dikkate alıcam teşekkür ederim :)
   

Bu Sayfayı Paylaş