Equalizer pedalları hakkında

yakko demiş ki:
en kötü eq. hiç olmamasından 10 kez iyidir .)
o gün yazdığımı yeniden gördümde yanlış anlaşılmasın. eq çok şart bir ekipman değildir eger oturmuş bir sistem varsa. hatta keşke hiç ihtiyac bırakmasa.şoyle düzelteyim iyi sistem içinde eq ihtiyacı barındırmayan sistemdir. tabi bu seferde dengeleme işlemi için değil fantezi sesler bulacağım diye kullanacaksanız o başka.

ornapsen demiş ki:
digitech rp 350 prosesor var. ondaki eq'ı kapatıp analog ekolayzır pedalı kullansam sonuç nasıl olur. sesler hep cılız , hacimsiz geliyor.
Eq da şuç değil ve tonun hacimsizlliğinin sebebi eq da değildir. Bu kadar bel bağlamayın eq pedalına. Senin sorunun amfi ve kabin modellemelerinde. Yani ya kullandığın modellemede iş yok yada alet çok kötü.

biri boss ge-7 için bantların genelde kullanılan bir kaç şeklini anlatabilir mi?
bir solo için bir ritim için mesela.bazıları 'v' ve 'ters v' örneği veriyor mesela.ne kadar doğrudur?

yesilbaris demiş ki:
biri boss ge-7 için bantların genelde kullanılan bir kaç şeklini anlatabilir mi?
bir solo için bir ritim için mesela.bazıları 'v' ve 'ters v' örneği veriyor mesela.ne kadar doğrudur?

ekolayzırı v şeklinde kullanmaktan kastedilen şey heralde mid leri kısmak
ters v de midleri açmak ( yada bas ve tizi kısmak )

ritim için şöyle olur solo için böyle olur yada genelde ekolayzır şöyle kullanılır şeklinde bir kalıp bence yok
yani herkesin kullandıgı amfiye , pedala , manyetige göre değişir ekolayzır ayarları

kısaca anlatmak gerekirse ekolayzırlarda preset aramak yerine
deneyerek kendine yarayan şeyin ne oldugunu bulmak daha cok işe yarar

Geri