7 Telli Baritone/multi-scale Gitar Önerisi

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır 7 telli gitarları araştırıyorum 1-2 ay içinde alma planım var ama o kadar çok seçenek var ki karar veremedim, headstocksuz carvinler-strandbergler/ibanezler/mayones-suhr-agile'lar ve dahası...
Bu sene içinde Dino Cazares'in signature Ibanez'i çıktı mesela ki kendisi nedeni olur 7 telli almamın, gitar manyetikleri olsun sapı olsun skalası olsun tam istediğim gibi birşey ama hem floyd rose'lu olması hem fiyat açısından abartı olması hem de strat kasa olması benim için problem yaratıyor, kullandığım gitarların ikiside V kasa olduğundan strat çalamıyorum normal pozisyonda, klasik pozisyonda biraz daha rahat oluyor ama alışabilir miyim bilmiyorum.
Yani uzun lafın kısası isteklerimi sıralarsam;
Schecter istemiyorum, ısınamadım bir türlü
Tercihen V kasa
S.D Nazgul/Sentinent-Retribution, BKP Aftermath/Juggernaut gibi low-end de üzmeyecek manyetikler (gitarı alıp manyetiklerini değiştirmeye imkanım olmayacak)
Skalası multi-scale olursa 25.5"/27", baritone olursa 27" olmalı
Sap olarak belli bir kriterim yok, denediğim Ibanez'in sapları çok rahattı ona benzer birşey olsa güzel olur
Son olarak bütçem 1500$, çok zorlarsam 1700e çıkabilirim sanırım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yurt dışı bağlatılı olarak bile strandberg veya mayones markalarından tasarlatacağınız bir multiscale 7 telli (üstelik en aşağı BKP veya muadili bir set olacak diyorsunuz) en iyimser tahminle 2000€ civarı olacaktır.

Ben olsam şöyle bir alet mevcudiyete kavuşmuşken fazla yormam kendimi ve bütçemi. Sanırım aradığınız kriterlere gayet uyuyor; Electric Guitars RG - RGIF7 Iron Label | Ibanez guitars
Biliyorum hocam zaten BKP olsun demiyorum referans olsun diye öyle söyledim
Iron label serisi hakkında hiç iyi şeyler söylemiyorlar kullanıcılar, bu arada strandbergler 1800$ dan gidiyor hocam custom olanları değil tabii ama

Forumda kullanan veya getiren var mı hatırlamıyorum. Konunun da yabancısıym. Rondo'nun elinde hem de uygun fiyatlı 7 telli gitarlar var. Ben arama sonuçlarını buraya asayım, incelemesi, deşmesi sizden olsun. Aralarında aradığınız skalada gitarlar olması gerek:

Rondo Music Electric Guitars | Page 1 of 2
Biliyorum hocam bu siteyide, dediğim gibi Agile gitarlarda seçeneklerimin arasında ama tam emin olamadığım için birşey diyemiyorum, aldıktan sonra bütçem içinde alabileceğim daha iyi bir gitar olduğunu görüpte pişman olmak istemiyorum açıkçası.

Agile Septor Elite 727 kullaniyorum. Dediginiz seçenekler arasında en uygun fiyatli tercih olacaktır ve fiyatının çok üstünde bir gitardır. Ben ikinci el aldım ama sıfırları da rondomusic de gayet uygun. Gitar gerek aksamlarıyla, gerek SD Blackouts manyetikleriyle, gerekse ağaç kalitesiyle(araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla söylüyorum. Hatta sanırım sapı da quarter-sawn) çok kaliteli bir gitar. Ayrıca çok hoş tek parça bir desenli akçağaç kapağı var ve sapı da neck-through. Bu fiyata daha ne olsun diyorum. Türkiye'de gitarin manyetiklerini alamiyorusunuz bu fiyata :)

İlginizi çeker mi bilmiyorum ama ESP'nin TE-7 modelini denemenizi tavsiye edebilirim (E-II markası oldu şimdi). 7 telli bir gitarda benim gördüğüm en harika sapa ve klavyeye sahip, denediğimde açıkçası hayrete düştüm diyebilirim. Skala 25.5", size uyar mı bilmiyorum ancak klavye rahatlığı açısından benim gördüğüm en güzel model. Bende bir süre önce MH-417 vardı, bir çok da 7 telli geldi geçti elimden ancak en etkileyici olanı bence TE-7.

İyi şanslar.

Biliyorum hocam zaten BKP olsun demiyorum referans olsun diye öyle söyledim
Iron label serisi hakkında hiç iyi şeyler söylemiyorlar kullanıcılar, bu arada strandbergler 1800$ dan gidiyor hocam custom olanları değil tabii ama

Kim ne demiş diye çok takılmamak lazım. Fırsatını bulup denediğinizde içinize siniyorsa gerisi boş. Zuhal müzik bazen böyle uç örnek modelleri getirtiyor. Bakınmakta sormakta fayda var. Öte yandan strandberg, mayones, skervesen, s7g vb. Butik markalar için de zaman zaman korku filmi senaryolarını aratmayacak berbatlıkta ürünler çıkardıklarına dair görselleriyle birlikte konular açılıyor, yazılıp çiziliyor. Üstelik bunları deneme şansınız yok.

Bu bakımdan belli bir kalitede fabrikasyon üretim yapan markalar içinde aradığınıza epey yakın bir örnek olarak bence rgif7 yine aklınızda bulunsun derim. Yoksa forumca gayet bilinir, 1-2 modeli haricinde ibanez sevdiğim/tercih ettiğim bir marka değil.

Arayışınızda bol şans.

Kim ne demiş diye çok takılmamak lazım. Fırsatını bulup denediğinizde içinize siniyorsa gerisi boş. Zuhal müzik bazen böyle uç örnek modelleri getirtiyor. Bakınmakta sormakta fayda var. Öte yandan strandberg, mayones, skervesen, s7g vb. Butik markalar için de zaman zaman korku filmi senaryolarını aratmayacak berbatlıkta ürünler çıkardıklarına dair görselleriyle birlikte konular açılıyor, yazılıp çiziliyor. Üstelik bunları deneme şansınız yok.

Bu bakımdan belli bir kalitede fabrikasyon üretim yapan markalar içinde aradığınıza epey yakın bir örnek olarak bence rgif7 yine aklınızda bulunsun derim. Yoksa forumca gayet bilinir, 1-2 modeli haricinde ibanez sevdiğim/tercih ettiğim bir marka değil.

Arayışınızda bol şans.

Haklısınız hocam yani iki türlü de kumar oynamak gibi oluyor ama öte yandan başka bir şansım var mı onu da bilmiyorum, şüphesiz olduğum ibanez gibi büyük markalar dışında bir tek kiesel gitarlar var carvin adı altında olduğu için.

Agile Septor Elite 727 kullaniyorum. Dediginiz seçenekler arasında en uygun fiyatli tercih olacaktır ve fiyatının çok üstünde bir gitardır. Ben ikinci el aldım ama sıfırları da rondomusic de gayet uygun. Gitar gerek aksamlarıyla, gerek SD Blackouts manyetikleriyle, gerekse ağaç kalitesiyle(araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla söylüyorum. Hatta sanırım sapı da quarter-sawn) çok kaliteli bir gitar. Ayrıca çok hoş tek parça bir desenli akçağaç kapağı var ve sapı da neck-through. Bu fiyata daha ne olsun diyorum. Türkiye'de gitarin manyetiklerini alamiyorusunuz bu fiyata :)

Evet hocam dediğiniz gibi ilk parti üretimlerdeki kalite kontrol sorunları dışında başka bir şikayet görmedim açıkçası, sanırım ciddi anlamda düşünmem gerekiyor Agile gitarları. Teşekkür ederim yorumunuz için, baya yardımcı oldunuz (y)

Haklısınız hocam yani iki türlü de kumar oynamak gibi oluyor ama öte yandan başka bir şansım var mı onu da bilmiyorum, şüphesiz olduğum ibanez gibi büyük markalar dışında bir tek kiesel gitarlar var carvin adı altında olduğu için.

Evet hocam dediğiniz gibi ilk parti üretimlerdeki kalite kontrol sorunları dışında başka bir şikayet görmedim açıkçası, sanırım ciddi anlamda düşünmem gerekiyor Agile gitarları. Teşekkür ederim yorumunuz için, baya yardımcı oldunuz (y)
Satılık Elektro gitar Agile Septor Elite/İstanbul/Agile Septor Elite 727 #595638
Ilan sahibini tanimiyorum ama bir bakin isterseniz. Rondomusic te 500 dolara edinebilirsiniz. Multiscale modeli de var. Paranizin da buyuk bolumu cepte kalir.

Bugün iki ilana denk geldim
Biri Ibanez RGDUC7, BKP Aftermath manyetikler var ve 26.5"
Diğeri de strandberg. Boden OS 7, Pegasus/Sentinent set manyetikler var.
İkisi de 1600$, sizce hangisini almak daha mantıklı ?

Geri