Leş Gibi Satılık Sıfır Ekipmanlar

'Forum Meydanı' forumunda mtsv tarafından 27 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. Artık dayanamayıp yazacağım arkadaşlar, yeter :) Genelde arada satılıklara bakarım, sahibinden'e bakarım falan. Nedense büyük çoğunlukta ekipmanlar sıfır, evden çıkmamış vs.dir. Ama resimli olanlara dikkatle bakınca veya daha kötüsü alınca ne kadar pis olduğunu görürsünüz. Aşağıya bir tane sahibinden'de gördüğüm resme rastladım, açıklamasında "Tertemiz sıfırdan farksız neredeyse hiç kullanılmamış." diye yazıyor. Yahu kardeşim madem satılık, bu kadar yeni falan bu tozu kiri nereden? Hadi sahinden de kullanmadın, sadece öyle açıkta falan duruyordu kullanılmadan (hadi yedik yani), satılığa çıkarırken bir sil, temizle de öyle koy fotoğrafını, alıcısına da temiz gönder, yoksa bu kadar mı meşgulsün de eline bir nemli bez alamıyorsun.
  Neyse işin özü, arkadaşlar satıyor olduğunuz sıfır, evden çıkmamış ve hatta kullanılmamış alet ve ekipmanların fotosunu koymadan ve göndermeden önce bir temizleyin Allah aşkına. Gerçekten temiz kullanan ve satanların alınmasına gerek yok bu arada :)
   

  Ekli dosyalar:

  O.2., HmzGkgz ve Mustafa İLKER bunu beğendi.
 2. Bu normal toz değil. Sanırım boyama / kazıma gibi çalışılan bir yerde kalmış.
   
 3. Bence olayın "sıfır gibi, evden hiç çıkmadı" vs. gibi şeylerden çok görgüyle alakası var alet isterse 10 senelik olsun üzerindeki o tozlu ve pis tabakayla nası ürününü vitrine koyup buyurun alın diyebilirsin ki hadi aldık diyelim bize de bu şekilde mi yollayacaksın? o zaman ilana "fiyata toz ve pislikler dahil" şeklinde ibare koyda pazarlığımızı ona göre yapalım..
   
  AykanKK, wolkN, Stringball ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 4. Ya zaman zaman arkadaslarla pedal vs paylaşır dik. Ben ayıp olmasın diye silip temizleyip yolladigim aleti bile leş gibi geri alirdim. Sanırım bu insanın yapısıyla ilgili. Aslında o alete garezi yok. Çünkü adam günlük hayatta da böyle. Sadece sana özel ilgi gostermiyor =D
   
 5. headstock ve manyetiklerin üstünde toz gördüğümde dayanamayıp deli gibi üfleyen bir tek benmiyim?:bored:
   
  wolkN, gkaykaya97 ve Ozarr bunu beğendi.
 6. Benim gibi zemin katta oturuyor ve odası toprak otoparka bakıyorsa 3 hafta içinde o tozla kaplanması muhtemel.
   
 7. Ben önce üflüyorm, kalanları da boya fırçasıyla -çizmemeye dikkat ederek- temizliyorum, buyur buradak yak :)
   
 8. fotoğraf koymadan ilan açanlara ne demeli? insan ürünü satmak istiyorsa pazarlar. temizler, güzel bir yere koyar, aydınlık yerde bol detaylı fotoğraflarını çeker. sanki insanlar almak zorunda da istemeye istemeye satıyorlar.
  hoş, temizlemesini öğrenen sıfır fiyatı çekiyor ya :)
   
  mtsv bunu beğendi.
 9. O yine iyi hocam, uyduruk bir fotoğraf koyup -kötü anlamında uyduruk değil, gerçekten uyduruk. Atıyorum gitar ilanıysa akort burgularını çekip atmak- açıklamaya da hiçbir özellik, marka model vs. belirtmeyen insanlar gördüm. Zorla mı açtırıyorlar ilanı merak ediyorum. :)
   
 10. geçen bende gitarın modelini sordum adam
  ''kardeşim zaten bu fiyata gitar bulmuşsun bide model mi soruyorsun'' diyor.ilgisiz satıcı çok ya
   
  yeahbeybi, O.2. ve Cibsın Lö Pol bunu beğendi.
 11. Gece gece iyi güldüm ya. :D:D Öyle adamlara ilan açmayı yasaklamak lazım.
   
  BrainPoor bunu beğendi.
 12. Adam belirli bir marka yok diyor, sapı manyetiği değiştirdim, en dandiği taktım diyor işte :D
   
 13. Ben şahsen ilanlarıma "Sıfır ayarında hatta kılıfından çıkarmadan çaldım o derece" yazıyorum. Zarar etmeden satıyorum
   
 14. Aynısını bende yakın zamanda yaşadım adam ilanına çok temiz kullandım evden dışarı çıkmadı demiş ben fotoğrafları tozdan gitarla amfiyi göremiyorum bile müşteriye fotoğrafı atmadan önce tozunu bile silmeye üşenen adam o gitarı nasıl temiz kullanacak?
   
 15. Ben sıfır şahane el değmedi bunu yapan çocuk kör oldu gibi şişirme ilan başlıklarına tıklamıyorum bile.
   
 16. İşte kötü örnekler yüzünden böyle bir algı oluşuyor.
  Ben forumdan Hakan Koca bey'den wah pedalı aldım. Onun da bir arkadaşı hiç kullanmadan Hakan bey'e, Hakan bey'de kullanmadan bana satmıştı. Ben de bir iki kullanıp başkasına sattım :)
  Pedal 4. el olarak satıldı ama gerçekten üzerine ayakkabı ile basılmamıştı :) Böyle örnekler de olabiliyor.
   
  Cibsın Lö Pol bunu beğendi.
 17. valla ben hep oyle yaziyorum da hakikaten evden cikmiyorlar asla :)
  birkac defa bi evden obur eve tasindilar benimle o kadar!
   
  Cibsın Lö Pol bunu beğendi.
 18. Bence saçma bir başlık olmuş.
   
  yeahbeybi bunu beğendi.
 19. Alım satımla uğraşmamışsın herhalde bugüne kadar, senin için özet geçeyim: Forumda ya da ikici el satış yapılan sitelerde satılan mallara baktığın zaman, "sıfır, evden çıkmadı vs" şeklinde yazıyorlar (bkz:fotoğraf) , ama alet Türkiye'yi gezseymiş daha iyi diyorsun çünkü kirli, tozlu vs. Madem sıfır diye satıyorsun bir zahmet temizleyi ver de ilanla çelişmesin. Bu başlığı da farkındalık yaratmak için açtım.
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 20. Siz de haklisiniz.Kültür meselesi konisinin umrunda değildir.kimisi de çok özen gösterir.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş