The Prestige

"Are you watching closely?"
19. yy. sonu İngiltere'sinde geçmekte olan film Robert Angier ve Alfred Borden adlı iki genç sihirbazın yaşadıkları üzerine kurulu. Önceden beri tanışan bu iki sihirbaz ilk başlarda mesleklerinde tatlı bir rekabet içerisindeyken zamanla bu rekabet açık bir düşmanlığa dönüşür ve birbirlerine üstünlük kurma hırsları uğrunda ikisi de kendilerinden çok şey feda ederler. Basit bir senaryosu varmış gibi gözükse de aslında insanın birtakım dersler çıkarabildiği bir film. Oyuncular da,senaryonun işlenişi de bence çok başarılı. Ayrıca oyuncu kadrosu da sıkı, başrollerde: Hugh Jackman(Angier),Chrisitan Bale(Borden),Michael Caine(Cutter),Scarlett Johansson(Olivia) ve de Nikola Tesla rolünde David Bowie. Kesinlikle izlenilmesi gereken bir film diye düşünüyorum :)

Her dakikasını pür dikkat izlemek gereken bir film. Üst üste bindirdiği o kadar çok şey var ki... muhteşem. Christian Bale ve aksanı beni benden aldı...

karaktelerin hikayelerinin finallerinde izleyiciyi ters köşeye yatıran bir güzel bir film olmuş.
bu aralar sinemaya gitme fikriniz varsa prestij tavsiyedir :)

geçen bi arkadaşıma sürekli söylüyodum kesinlikle git bu filme diye
sonunda gitmiş filme çıkar çıkmaz da beni aradı olm süper filmdi diye :)
biz bişey biliyoruz da söylüyoruz 8) :p

hiçbir beklenti içinde olmadan gittiğim filmlerden genelde daha çok zevk almışımdır bu film de tıpkı bu şekilde oldu sırf kadroya güvenip gittim ama film beni benden aldı diyebilirim kısaca.
nikola tesla'yı da bu vesileyle beyaz perde de görmüş olduk ama bu adamın hakkı yaşadığı dönem boyunca hep yendi zaten başlı başına bir filmi hak ediyor artık. thomas edison'un da ne kadar puşt:) olduğu bu sayede görüldü.
senaryo oyunculuklar ters köşeye yatırmalar hepsi harikaydı gerçekten yüksek kalitede nadir filmlerden biri.kesinlikle izlenmesi gerekir! kesinlikle arşivlerde bulunacak bir film.

bende aynı şekildeacayip etkilendim.hani filmden çıkınca hemen kritik yaplır ya.yapamadık biz onu.bi süre dumur vaziyette kaldık.oyunculuklar ayrı güzel senaryo ayrı güzel.yaw o kadar kısa sürede okadar şaşırtıcı şey arka arkayaki bi an beyin boş kalamıo.çok iiydi ya

hep geri planda kalmış teslanın ne kadar önemli biri olduğuna değinmiş.edisona cvp olmuş:)

filim süper hergün izliyorum zaten sıkılmadan.Cd de degil sinemada izliom hergün.Nasıl derseniz sinemada çalıştıgım için:D

iLK izledigimde soru işaratleriyle doluyum.Mesela Borden ın ikizini tesla yardımıyla yaptıgını düşünememiştim.En başta tesla ona çalışmış .Angier karsı ip yüzünden öldügünde borden hangi şekilde bagladıgını bilmiyordu çünkü diger ikizi baglamıştı.

Süper.

vaooovvv...dediğim bir film ama bi sıkıntımız var ilk sahne yani araya gelene kadar olan bölüm çok sıkıcı geldi bana...bi türlü gerçek olaya dalamadılar ve sıkıldım açıkçası az daha çıkıcaktım ama Hugh Jackman hayranı olduğum için sabrettim...

1.bölüm vaat 2.Bölüm Dönemeç 3.Bölüm Prestij di....Filmde sanki öyleydi..Filmi izleyen arkadaslar dediğimi anlayacaktır ;) ;)..gerçektende öle oldu son sahneler yani final sihirbaz tabiri ile prestij gerçekten prestij filminin en prestijli sahnesi idi ve aklıma gelen o sıkılma şeyleri bir anda silindi ve alkısladım gerçekten mükemmel bir finaldi...tekrar gitcem zaten kafamda bazı soru işaretleri var....

Dip not filmi sabredin sonuna kadar izleyin final sahnesi sizi savurup gidecek neye ugradığınızı şaşıracaaksınız..

ben 5 üzerinden **** yıldız veriyorum gerçekten etkileyici...

ben ogün tesadüf sinemaya gitmeye karar verdim hosuma giden bi film bulamadım ve prestije girdim cok muhtesem bi filmdi belki dikkatli izlemedigim için kacırmıs olabilirim ama o ikizlerin sonradan nasıl ortaya cıktıklarını anlayamadım bu adamları nasıl gözümden kacırdım nie filmin hiç bi yerinde yok diyodum filmin sonunda adamlar ortaya cıktı konu biraz izleyicinin merak etmesine yönelik olmus ama tek kelimeyle harikaydı acıkcası

SPAWN-THeUndead demiş ki:
filim süper hergün izliyorum zaten sıkılmadan.Cd de degil sinemada izliom hergün.Nasıl derseniz sinemada çalıştıgım için:D

iLK izledigimde soru işaratleriyle doluyum.Mesela Borden ın ikizini tesla yardımıyla yaptıgını düşünememiştim.En başta tesla ona çalışmış .Angier karsı ip yüzünden öldügünde borden hangi şekilde bagladıgını bilmiyordu çünkü diger ikizi baglamıştı.

Süper.

adamım sen filmi defalarca izlemişsin ama hayal gücünde baya bi gelişmiş anladığım kadarıyla ya da çalışırken detaylı izleyemediğinden belkide bilmiyorum!

alfred borden'in(christian bale) zaten doğuştan ikizi vardı en başından beride bu böleydi! japon(ya da çinli:) başka bir sihirbazın bu işe hayatını adadığıyla ilgili bir bölüm anlatılıyordu(akvaryumdaki balık numarası:) burda aslında borden'inde bu işe nasıl baktığı anlatıldı nasıl ikiziyle birlikte hayatını adadığı!
zaten tesla borden'la çalıştığı zaman yaptığı makinanın farkında bile değildi nasıl sonuçlar doğuracağını bilmiyordu. işınlama için çalıştığını sanıyordu ama kopyalamayla karşılaştı(artık umutların kesildiğinde kedinin teslanın labaratuvarından çıkarken angierin karşısına çıkması) zaten borden angier'in bu işi nasıl yaptığını bilmediği için sahne arkasına gittiğinde tongaya düştü!!!

umarım yeterince açıklayıcı olmuştur... ;)

BENİM anladımgım alfred borden'in tesla yardımıyla ikizini yapması.Doguştan oldugunu çıkartamadım.Belkide öledir.Öleyse borden nie teslaya gitsin gerek yokki.

Bu filim üzerinde çok tartışılık çünkü gerçekden filimde bize bırakılan cıok acık var.

On numara filim.Bence başıda sıkmıo öle konuya giriç nede olsa.

Geri