Gitarda Mı Sorun Yoksa Bende Mi :)

'Elektro Gitarlar' forumunda sarmaskband tarafından 4 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar herkese selamlar.Benim gitarımın telleri yaklaşık 1,5 yıllık.Bu son zamanlarda dışarda gitar çaldığımda sesinin boğuk ve az çıktığını fark ettim.Acaba tellerle alakalı bir durum mu yoksa gitarın akustiği mi bozuldu?Gitarda herhangi bir delik yok sadece ufak bi göçük var ama delik değil.
    Not:Klasik gitar

2. Tel

2013 bunu beğendi.
  3. sağol en kısa zamanda değiştircem teli

bi'kafa bunu beğendi.
  4. Hocam cidden soruyorum 1,5 sene nasıl kullandınız gitarı aynı tellerle?

5. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    Teller max. ayda bir değişmeli, 1,5 yıl nasıl kullanılır aklım almadı açıkçası. Hayır kim bilir gitara ne kadar zarar vermiştir, yazık.

HmzGkgz bunu beğendi.
  6. ben ne gerek var diyen adam biliyorum ya :)

7. hatıra deyip değiştirmeyende var :)

mego1 bunu beğendi.
  8. alpus

alpus

65
    121
    1,506
    Teller sabit gitar değişiyor:)

Erdem Kumlu, TRM, Grundar ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  9. Çok da yüklenmemek lazım arkadaşa. Ben de ilk başladığım zamanlar (sanırım bir çoğunuz gibi) telleri ayda yılda bir değiştirirdim. Çok sık da çalmazdım, belki arkadaş da o şekilde basit bir hobi olarak ilgileniyordur. Herkes sizler kadar bu işin içinde değil sonuçta. :) Klasik gitarımda sanırım 1 kez ilk elektro gitarımda da 2 kez tel değiştirmiştim. :D Sonrasında aylık (maddi duruma göre 2 ay:rolleyes:) rutine bağlandı tabii ama ilk zamanlar olabilir böyle. :)

10. aynen (y)(y)(y)

11. Orijinalliği bozular diye değiştirmeyenlere ne demeli? Mübarek kaporta mı bu?

Erdem Kumlu, TRM, tunckk ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. Biliyorum ben onu :D

13. sorma valla :)

14. O.2.

O.2.

487
    543
    4,656
    Ben bu kısma takıldım, biri aydınlatabilir mi :)
    Bir fotoğraf, en azından marka model nedir? Elektro klasik falan değildir, değil mi?

15. Üzerindeki teller bilmemkaç senelik diye gitarı pahalıya satan vardı bi ara bi tane :)

TRM, Arensnuphis, tunckk ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  16. Paslanir pislenir teller. Hasta bile olursun dikkat hocam :)

17. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Hocam ne yaptınız ayda bir 50 liraya tel mi degistirelim :D 3-4 ayda bir degisse yeter sanki ya, iyi bir tel gayet güzel götürür 3 ay. Ama 1.5 yıl olmaz tabii. Kararmistir o teller :D

18. BEn 3 ay once değıstırdım . Gitarımı eline alan teller yenımı değişti der. HAla iyi durumda ama kalıtelı tel takıyorum . ay da 1 kez değiştirmek bıraz lüx gibi sanki.

19. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    20-25 lira teller genellikle, telleri sık değişmezsen fret değişir, o işe bulaştığınız zaman 2 ay gibi bekleme süresi olabiliyor gitarı. Ayrıca sapa zarar verebileceği için 3 4 defa yapılabilecek bir işlem değil malesef.

20. Geçen n11 kampanyasıyla 40 lira civarına 3 paket Ernie Ball aldım, kafam rahat. :cool:

erenkavukcu bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş