Equalizer Pedal Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda srv975 tarafından 5 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. srv975

srv975

467
    159
    506
    Merhaba
    Pedal setupımı biraz daha geliştirmek istiyorum. Equalizer pedal almak istiyorum.
    Genel gitarlar ve anfiler ile uyumlu bir Equalizer ihtiyacım var. Dijitalleşmeye karşıyım ve analog true bypass olmasını önemsiyorum.
    Sizlerin en beğendiği, en başarılı bulduğu, setupta olmazsa olmaz dediği Equalizer anlatmanızı rica ediyorum...
    Teşekkürler...

2. MXR 10 Band EQ birçok gitaristin vazgeçemediği bir pedaldır. Alternatif olarak Boss GE-7 de düşünebilirsiniz.

3. dod fx40b benim kullandıklarımın hepsinden iyiydi. boss ve mxr dahil.

4. srv975

srv975

467
    159
    506
    Mxr 10 ile Boss GE7 arasında sizce ne farklar var. Yorum yapabilir misiniz.

HmzGkgz bunu beğendi.
  5. bu arada 6 ve 10 bandını da kullandım mxr'ın. 6 band daha iyiydi.

6. Tek kullandığım eq pedal olarak Boss GE7 cidden çok severek kullandığım bir pedal, başka muadil pedallara göre performansı nasıldır bilemem ama kullandığım DS1 ve MD2 olan iki farklı pedalın karakterini ciddi anlamda etkileyebiliyor. Yani pedallardan farklı tonlar elde edebilmemi sağladı, önerebileceğim bir ürün.

7. MXR 10 Band EQ tavsiye ederim gayet güzel bir ton aralığı sağlıyor gitariste GE7 sanki çok dijital tabi japon yapımı GE7 hakkında bir şey diyemem. Fakat siz yine de MXR 10 Band EQ deneyin.

8. Boss GE7 hiç kullanmadığım için yorum yapamam maalesef.

Bu Sayfayı Paylaş