Pedal Board Tasarımı

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda WayTooBaD tarafından 7 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Selamlar öncelikle arkadaşlar kendime bir pedal board yapmayı karar verdim t-rex tone trunk 68lerden örnek alarak fakat takıldığım konu illa alüminyum mu yapmalıyım ayrıca nerden bulabilirim istediğim ölçülerde alüminyum ilk başta tone trunk a bağlı kalmak istedim fakat demir işlerinden anlayan bir arkadaşım lazer kesim gerekli ve buda maliyetli bir iş sadece bir adet yapılacağı için dedi aşşağıda ki fotoğraf da ki gibi bir board yapmak istiyorum taşıma çantasını da boyutlara göre diktireceğim sanırım. Normalde Boss bcb60 çanta var ve gerçekten kendisi 5 pedal ağırlığında ve kullanışsız sadece boss pedallar için yapılmış bir çanta o yüzden de böyle bir şeye girişmek istedim sizden istediğim farklı fikirler ve ucuz yollu çözümler şimdiden teşekkürler herkese.

gurkanisevic bunu beğendi.
  2. Selamlar, ben de benzer bir arayışa girip ahşap bir board yaptırmıştım. Şu videodan etkilenmiştim.

Daha sonra bezer bir board yaptırdım ama devamını getirmedim. Kauçuk ayaklar, power girişi, üzerinde on/off switch, input /output hatta send/return girişleri. Yalan oldu kaldı öyle ceviz ağacı. Satılığa çıkarttım pek ilgilenmedi kimse. Fotoları burada image.jpeg image.jpeg image.jpeg
    Aslında gereksiz pahalıya yaptırdım ceviz sonuçta ama böyle bir işe girmeyi düşünürsen baya ucuza veririm. Maksat bittiğini görmek :)

3. @wolkN da bu islerle ilgileniyordu sanirim bi ara.

4. @wolkN 'ın yaptı(rdı)kları da pek güzel pek kullanışlıydı. Elindekilerin hepsini satmadıysa onlardan da alabilirsin ya da kendin yapmayı/yaptırmayı düşünüyorsan bir yol yordam öğrenebilirsin kendisinden. Onun boardları üstü kaplama mika idi sanırım. Ben İznik'li bir ahşap ustasına yaptırmıştım.

5. Bu konularda bilgi paylaşımı cok onemli. Bi ara ben de boyle bi baslik acmistim ama benimki pedaltrain tarzindan ziyade 2 katli ve tahta bazli tasarimdi. Tam olarak hatirlayamamakla birlikte baslik altinda belki isinize yarayan bir seyler mevcut olabilir.

6. İkeadaki kitap rafından yapanlar vardı. Video da burada

Burda da detaylı bir tutorioal videoau var

levantin ve WayTooBaD bunu beğendi.
  7. İlk fotoğrafda gösterdiğim gibi board yapmayı planlıyorum.
    Ölçüleri.
    En: 50cm
    Boy : 80cm
    Arka tarafda ki çıkıntı ise : 6 yada 7 cm olarak düşünüyorum bunu yapma sebebimde pedalları dik bir şekil de koyduğumda diğer pedalların potanslarına ayağımın değmemesi

Sizce bu ölçüler nasıl çok mu büyük çok mu küçük ?

Gayet güzelmiş aslında fakat ağır değil mi ? Ben ağırlıktan kaçar oldum artık :)

Biraz da onun için açtım bu konuyu yapmak isteyen diğer arkadaşlar için de ilham kaynağı oluruz buradan bakıp fikir edinebilirler.

Bu da gayet başarılı bir pedal board yapımıymış aslında ufak sahneler için bu tarz ufak bi board yapılır ve gayet de işe yarar.

8. Hocam lazer kesim işiyle uğraşıyorum yardımcı olabilirsem size mutluluk duyarım? Metal kesmiyoruz ama ahşaba çok sanatsal birşey yapabiliriz bence oyukların içine pedallarınızın oturdugunu düşünün

WayTooBaD bunu beğendi.
  9. Oyuk fikri gayet güzel pedalların bir kaçtanesi oturdu bir kaçtane daha gidecek ve gelecek var tamamlandığında oyuk başarılı olacaktır.

10. Bu işe girişip tamamlamayı başardım. Ben çam ağacından yaptım. Uzun zaman aldı çünkü a dan z ye herşeyi kendim yaptım. Ahşap olunca malesef ağır oluyor biraz.

serhataninmis bunu beğendi.
  11. Hatta birde foto koyayım. uploadfromtaptalk1452162751741.jpg

12. PicsArt_01-06-08.57.10.jpg PicsArt_01-06-08.57.50.jpg Ben de dün şöyle bir şey yaptım. 20 TL ye mal oldu . Daha tam bitmedi ama .

13. Evet çok sağlam oldu. Birde setup oturduğu için kablolamayı da alt boşluktan yaptım. Kablo karmaşası da ortadan kalktı. Sadece pedallar ile muhatap oluyorsunuz.

Ozzfish, wolkN, CAJEMIR ve 20 kişi daha bunu beğendi.
  14. Gerçekten çok güzel olmuş

Şükrü Ersal bunu beğendi.
  15. Çok teşekkürler. Daha iyileri sizlerin olur inşallah. Kendi emeğiniz olunca daha güzel oluyor... :)

16. Gürkan Zengin bunu beğendi.
  17. Çok teşekkür ederim : ) pedallari sabitleyici de atarım resim .

Şükrü Ersal bunu beğendi.
  18. böyle birşey yaptıktan sonra çantada veya elde taşımayı hedeflemeyin. Sakat kalabilirsiniz :D

19. O kadar da değil be abi :)

Single_FACTOR bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş