Kabin Similatörü Ile Kayıt Yapmak

Selam arkadaşlar, bendeki axe fx ultrayı elden çıkartıp yerine carvin legacy ile kullana bileceğim bir kabin simülatörü almak istiyorum, ne tavsiye edersiniz? Mesa'nın CabClone u baya iyi imiş ama bana çok pahalı geldi daha ucuz bir şey varmıdır? İzmir'de deneyen, kullanan var ise tecrübe etmek isterim uygun bir vakitte, ilginiz için teşekkürler...

Kabin olayinda IR en iyisi gibi duruyor. Bir load box, IR yapabilirsiniz ya da Palmer urunleri baya populer.
Mesa'nin birkac videosunu izledim, baya hayalkirikligi (imho). Ben kesinlikle vermezdim o parayi o ses icin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim aradığım analog bir dibox aslında, evde mikrofonla denedim sound çok güçlü, iyi geldi ama daha çok geceleri yapacağım için ses seviyesi çok yüksek, bana daha legacy yi mikrofonlamak ile eşdeğer bir çözüm lazım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İr pre amp için sanırım, benim düşüncem head in direk power amp çıkışından bağlayarak ses kartına girilecek bir çözüm, mesa cabclone gibi, ama işte o da çok tuzlu.

Amfiyi speaker bağlantısı olmadan kullanacaksanız size dummy load (loadbox) özelliği olan bir şeyler lazım. Bir de kabin emülatörü analog da olsa IR'dan daha iyi olabileceğine ihtimal vermiyorum ben. Torpedo live demiştim, onu getirtmesi zor / tuzlu olabilir. forumda da bir ara görmüştüm, behringerlerle uğraşmaktansa Hughes & Kettner Redbox düşünebilirsiniz...

Şu videoda piyasadaki popüler load boxların karşılaştırmasını duyabilirsin (videonun sonunda model model kayıt var).

Ancak load boxlar resistive veya reactive olsun pahalılar. Kabin simülatörü barındırmayan bir kutuyu kendin de -kolayca- yapabilirsin. Sürekli bilgisayara bağlayıp kullanıyorum diyorsan zaten çeşit çeşit kaliteli kabin IR'ları bulmak ve modifiye etmek mümkün. Alttaki linkte devre şemasını ve konunun ileri sayfalarında ses örnekleri de mevcut. Ben line çıkışlı resistive bir load box yaptım(50 lira maliyeti), memnunum. Bir süre sonra da kalan parçaları alıp reactive yapmayı düşünüyorum.
http://www.thegearpage.net/board/index.php?threads/aikens-reactive-dummy-load.1072793/

Load box özelliği olan cab clone ya da palmer load box forumda vardı bi tane ya da torpedo live kullanman lazım mesa ürünleri mesayla iyi sonuç verir

Geri