Telkin Mp3

K

Kzlteam

Arkadaşlar seslerden fazla anlamamda size bir sorum var Şimdi bir müziğin içine düşük desibelde olumlama cümleleri konuyormuş biz bunları duyamıyormuşuz ama bilincimiz duyabiliyormuş o yüzden o cümleleri kabul ediyormuşuz buna telkin mp3 deniyormuş şimdi merak ettim ben ses düşürücü bir programla düşük sesde bir doğa sesinin üstüne olumlama cümleleri eklesem o cümleler çok zor duyulsa bu telkin mp3 olurmu ?

Bunu insan eğitiminde kullanan ticari kurumlar bile var.
Ses veya görsel olarak bilinç altına eğitim veriyorlar.

Ses olarak bilmemde görüntü olarak iş baya ilginç durumda .
Örneğin şöyle basit video ile durumu biraz daha kavrayabilirsiniz,
Video'daki siyah ufak noktaya sürekli bakın ve odaklanın,
Bu esnada alt kısımda dolan bi kutucuk var, bu dolduğunda aynı fotoğrafın siyah beyaz hali ekrana gelecek.
İşte bu esnada çok kısa bisüre beyniniz oradaki herşeyi bi an renkli olarak algılıyor.
Önce ben bu videoyu hileli sandım ama video'yu başka yerlere odaklanarak izlediğimde veya dikkatli olarak ağır oynattığımda fotoğrafın renkli haline rastlamadım.

Bunu insan eğitiminde kullanan ticari kurumlar bile var.
Ses veya görsel olarak bilinç altına eğitim veriyorlar.

Ses olarak bilmemde görüntü olarak iş baya ilginç durumda .
Örneğin şöyle basit video ile durumu biraz daha kavrayabilirsiniz,
Video'daki siyah ufak noktaya sürekli bakın ve odaklanın,
Bu esnada alt kısımda dolan bi kutucuk var, bu dolduğunda aynı fotoğrafın siyah beyaz hali ekrana gelecek.
İşte bu esnada çok kısa bisüre beyniniz oradaki herşeyi bi an renkli olarak algılıyor.
Önce ben bu videoyu hileli sandım ama video'yu başka yerlere odaklanarak izlediğimde veya dikkatli olarak ağır oynattığımda fotoğrafın renkli haline rastlamadım.

Sizin linklediğiniz videonun konusu hakkında NG de bir belgesel izlemiştim. Buradaki olay gözün içindeki reseptörlerin (RGB) hareketleri ve beyne gönderdikleri sinyal ile ilgili. Fakat arkadaşımızın bahsettiği olay başka anladığım kadarıyla, onun bahsettiği olay (eğer ses değil de görüntü üzerinden konuşacak olursak) 25. kare denilen mevzu. Biliyorsunuz insan gözü saniyede 25 kare algılayabiliyor, manipule amaçlı videolarda 24 kare normal görüntüyü 25. kareye ise istedikleri şeyi koyarak biran için beyne başka bir sinyal gönderilmesini sağlıyorlar.(çoğu zaman farketmiyoruz bile). Hatta bunun gerçek hayatta yapılmış bir testi de var. Sinemada film oynatılırken 25. kareye (reklam olmasın :)) ünlü bir gazlı içeceğin görüntüsünü koyuyorlar ve filme ara verildiğinde sinemanın cafesinde bu içeceğin satışlarında artış olduğu gözleniyor. Yani bilinç altına birşey sokuyorlar ve biz farkında bile olmadan etkileniyoruz. Hatta bu konu Illuminati olayında çok gündeme geliyor. Çizgi filmlerde bile 25. karede piramit ve gözü biran için görebilirsiniz. (Örnek: Tom ve Jerry'de).
Sesle yapılan manipülasyonda çok farklı değil, farkına varamadığımız sesleri bizleri dinletiyorlar, ama bu görüntü kadar etkili mi yada etkisi var mı bilemiyorum. Ve hatta bu kategoriye girer mi bunu da bilemiyorum ama farkında olduğumuz seslerle bile bizleri etkilemeye çalıştıkları oluyor. (Örnek : Çok sevilen Hotel California parçasının sözlerinin bir kısmı Tevrat'tan alınmadır.)

Geri