Amfi Bağlantısı Hk.

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda tunckk tarafından 10 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar merhaba,
  Bugüne kadar hiç yapmadığım birşeyi denemek istiyorum, aslında nette biraz bilgi buldum ama tam emin olabilmek adına sizlere de sormak istedim.
  Olay şu; Ironball amfimi, Roland UA25EX ses kartıma bağlayıp kayıt almak istiyorum. (Bugüne kadar hep mikrofonlayarak kayıt alıyordum.)
  Netten yanlış bilgiler almadıysam, Ironball'un Balanced Line Out Frequency Compensated çıkışını ses kartımın INPUT 1 girişine bağlamam yeterli, doğru mudur ?
  Eğer bu bilgi doğru ise ve böyle bir bağlantı yaparsam kabin otomatikman devre dışımı kalacak yoksa kabinden de ses gelmeye devam mı edecek? (Yanlış bilmiyorsam kabini asla amfiden ayırmamam gerekiyor. Bunuda teyid ederseniz memnun olurum.)

  IRONBALL Arka Paneli

  Engl_E606_Ironball_3.jpg  Roland UA25EX Ön Paneli

  cakewalk_front.jpg
   
 2. Hocam line out'a jack takıldığında hoparlörü devre dışı bırakan amfiler de var bırakmayan da. Ama eğer devre dışı bırakmıyor ise powe soak'dan speaker of bölümüne getirerek kapatabilirsiniz.
   
 3. Tamamen bilgisizlikten ve meraktan soruyorum.
  Fx Loop' un SEND kısmından çıkıp, ses kartına girilse alınan sonuç ne olur ? Yada böyle bir bağlantı olur mu?
   
 4. Bu sefer poweramp i de aradan çıkartmış olursunuz, çiğ-hacimsiz-kirli bir ton gelir genelde.
   
 5. input kısımlarında L-R yazıyor, mono olabilirler mi?
   
 6. Mono gireceksen L den gir, Stereo gireceksen L-R bölmen gerekiyor.
   
 7. İyi güzelde halen sorularıma yanıt alamadım abiler :)
   
 8. amfi için bir review'da kayıtta balanced line output(kullanırken power'ı speaker off konumuna getirebilirsiniz) demiş, sanıyorum buradan alacaksınız çıkışı.
  ses kartı için yine bir review'da hi-z opsiyonlu input2'den gitar için daha kaliteli kayıt yapabildiği belirtilmiş.
   
 9. "Speaker off" seçeneği dummy load anlamına geliyor, yani eğer ki amfiyi kabine bağlamadan kullanacaksan bu seçeneğe getireceksin.
   
 10. sorunuza cevaben, kabini ayırmamanızı gerektiren bir durum olduğunu düşünmüyorum yapacağınız kayıt tipi için. normal şartlarda kafanın send çıkışından direk ses kartının input girişine girip, daw'dan da bir adet kabin simule etmeniz gerekir, tüm amfiler için geçerli genel bilgidir.
   
  tunckk bunu beğendi.
 11. hatta şöyle bir kayıt ekledim az evvel youtube'a.
   
 12. Tunç abi selam sorunu yabancı bi forumda arattım aşağıdaki gibi bir yanıt varmış 3 şekilde kayıt alınabiliyor Ironball ile 1. si IR dediğimiz kabin simülasyonlarını kullanacaksan geçerli diğer ikisi Ironball ın kabin emülatörünü kullanmanı sağlıyor...kabinsiz için 2. seçenek geçerli yani doğru tahmin etmişsin bu arada 1 ve 3 için emin olamadım...
  you basically have 3 options:
  1) FX-loop out --> interface --> impulses --> DAW
  2) compensated line-out --> interface --> DAW
  3) headphones-out --> interface --> DAW

  I know the Ironball has a line out that is post power amp with a power soak feature (internal loadbox) so you could run this straight to a mixer or audio interface/DAW without having a real cab connected.
   
  tunckk bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş