Fender amfiler

slm ben de forumda yeniyimm,les paul um var ve yakında amfi alacağım.
amfimden istediğim tek şey: sıcak clean tonları ve istediğim zaman metallila şarkıları çalmama el vercek dist. ve tabi bir de reverb.
en önemli şey sesin sanal olmaması ki fenderlerde öyle bi şikayet duymadım kullanıcılardan.
bütcem max 500 lira. ne önerirsiniz??

sana oneri olarak degil ancak kendi evimdeki amfiden soz etmek istedim :) bende fender sidekick reverb 35 var..
genellikle clean olarak kullanıyorum ki clean ton sevmeyen biri olarak bu amfiyi clean olarak kullanmak insanı başka yerlere goturebiliyor:)
reverb kanalının açılması ve delay pedalının çalışır hale gelmesiyle oyle bir ton açıga çıkıyor ki en saglam agıttan daha acıklı sesler elde edebiliyorsunuz :)
Fender in eski modellerinden olan bu amfi 80 lerin uretimi ve endonezya malıdır.
Artık uretilmeyen bu amfi tipik bir fender dir ve her turlu lambalıları hariç marshallardan çok çok daha iyidir tabiki bana gore :)

ufuk_bi demiş ki:
fender priceston 65 ile priceston 112 plus arasında ne gibi farklar var ne yapımı amfiler? bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

princeton 65 sanırım bu kore yada uzak doguda bi ülke yapımı olan modeller. Bunlarda modellemeler fln vardı sanırım.

Bunların ismi dışında pek benzerlikleri yok. Ben kore yapımı olan princetonları pek begenmemiştim. Daha sonra 10 yıllık fln bi prinsen 65+ aldım. Elime geçen en güzel amfiydi.Sattım ve pişmanım şimdi.

punked demiş ki:
ufuk_bi demiş ki:
fender priceston 65 ile priceston 112 plus arasında ne gibi farklar var ne yapımı amfiler? bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

princeton 65 sanırım bu kore yada uzak doguda bi ülke yapımı olan modeller. Bunlarda modellemeler fln vardı sanırım.

Bunların ismi dışında pek benzerlikleri yok. Ben kore yapımı olan princetonları pek begenmemiştim. Daha sonra 10 yıllık fln bi prinsen 65+ aldım. Elime geçen en güzel amfiydi.Sattım ve pişmanım şimdi.

princeton 112 pluslar sanırım ödüllü seriler idi. hem fiyatı ucuz hem güzel amfilerdir bir de yanılmıyorsam usa üretimi.

fakat tavsiye soranlar varsa eğer bence fenderin gelmiş geçmiş en iyi amfisi twin reverb dür. vintage bir strat ile tadından yenmez hatta.

champion 600 hakkında kısa bir yorum alabilirmiyim ? analog pedallara ve prosesor'e tepkisi nasıl. düşük volumlerde verimli mi ? ve en önemlisi - sanırım sesi açtıkça gain artıyor ve ses overdrive oluyor- maximum clean ses volume tuşunun hangi kademesinde alınıyor ?

Hot rod deluxe ve deville arasındayım. Devilleye karar verirsemde bu sefer 2x12 ve 4x10 arasındayım. Sizce hangisi daha dengeli daha hacimli bir ses verir?

Ben bu amfılerın hepsının ozellıklerını tek tek sayacak bır kişi eğer aramızda varsa onunla tanışmak ona bır yemek ısmarlamak ve gıdıp ona hedıye bır gıtar almak ıstıyorum.Ve o üstad kimse ona buradan saygıyla eğilerek selamlarımı gönderiyorum.

Biraz daha yemek ısmarlayan çıksın hepsinin özelliklerini netten ezberleyip anlatırım yakında.
clear.png
clear.png
:LOL::LOL::LOL:

Konuyu biraz daraltıp parça parça ele alırsak belki daha faydalı olur. Mesela elinde hem vibrolux hem de twen reverb olan arkadaşlar var anladığım kadarıyla, mesela bunların farkı nedir?
En çok merak ettiğim amfiler genelde vintage karakterli olanlar,
-Vibrolux
-Bassman
-Twen reverb (nedir mesela iki ayrı reverb mü var? :D)
-Deluxe reverb
-Princeton
Bu amfilere sahip olan dostlar olduğunu biliyorum, bunları birbirlerinden ayıran karakteristik özellikler nelerdir? Gerçekten mutlu olurum bunun cevabını alırsam.
Ek olarak da Blues junior, Hot Rod Deluxe, Hot Rod Deville amfilerini hiç olmazsa söyleyeyim, birbirlerinin kardeşleri gibidirler genel olarak, sırasıyla 15, 40, 60 watt güce sahiptirler, BJ haricindekiler birden çok kanala ve 6L6 güç lambalarına sahiptirler, BJ'da EL84'tür güç lambaları. Deville'de 4X10 ve ya 2X12 inch'lik speaker seçenekleri vardır. Bunların haricinde Pro Junior diye 10 inch speaker'lı BJ'ın biraz küçüğü bir model daha vardır. Hot Rod serisi komple aşağıdaki linkte:
http://www.fender.com/series/hot-rod/

Bir adet ödünç Fender Twin Reverb 65 elime geçti. Yüksek gainli preamp ve distortion pedalı bağlıyorum, tonlar sanki kabinsiz, direct sound gibi cıvır cıvır geliyor. Pedalın kabin simulasyonlu mixer çıkışı ile veya preampin kabin simulasyonu ile bağlıyorum, sound o zaman düzeliyor hacim kazanıyor. Anfinin özelliği bu mu? yoksa bir arızası olabilir mi ?

Geri