solfej - şan

Ankara'da solfej şan dersi almak istiyorum ama en iyisini nasıl ve nerden alabilirim? En iyisini ve en makulünü nerden kimden alabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bazı şeylerin başlangıçı acı olur ama sonucu bu açılara değer . Solfej şan yogun ilgi isteyen bir iş ben vokalist değilim ama sesde bir enstruman gibi önemli birşey aynı statüdede diyebiliriz . eger seni yeni ufuklara taşıyacagına inanıyorsan bazı şeyler için fedakarlık yapmak lazım...

Bu arada 100 mesajı geçtiğim için herkeze arjantin bardakta bir bira.. :beer

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya bi tuhafsınız ha :D sölesenize beleşe olmayacağını bizde biliyoruz sadece fiyatlarını ve fiyatına deyecek mi o yer.bir de o yerler nereler bunu öğrenmek istiyoruz

http://www.netfaresi.com/muzik/okullar_ankara.htm

Listeden tek bildiğim müzikevi A.S.S.,
(ass değil ehehe)

şanı bilmiyorum, ben gitar ve piyano dersi almıstım orada, ortam güzeldir, diğer hocalarını da överler, şan hocası muhtemelen müzik okulu mezunudur, sorarsınız telefonla. uzun zamandır olan bir kurs yeri, sene sonu ögrencilerine konser verdirir falan, pahalı gelebilir yalnız...

Listede olmayan müzik kursları da mevcut bildiğim kadarıyla, Kıvılcım Müzikevi de veriyordu, netten arastırırsan bunlara ulasabilirsin.

San dersi icin eskiden guzel kasetli veya videolu kurslar vardi. En azindan nefes kontrolu, vibrato gibi bazi temel seyleri guzel ogretiyorlar. Solfej tabi biraz daha ileri.

atalayın söylediği fiyatın yarısına ben 2 saat ders alırım sonra buraya kadarmış der bırakırım yani :D o kadar paramız yok ama ilginiz için sağolun

Konunun üzerinden baya zaman geçmiş ama bir şey sormak istiyorum. Benim sesim hiç iyi değil yani şarkı söyliyemiyorum hiç.Belki de güzeldir ama kullanamıyorum :p Neyse Benim gibi yeteneksiz bir adam da gidebilir mi bu tür kurslara.. Yani çıkıp bir yerde şarkı söylemek değilde gitar çalarken evde falan mırıldanmak için.. yararı dokunur mu yani?

Elbette faydasi olur. Sesin belki de tahmininden daha da iyi ilabilir, biraz insanin karakteri araya giriyor bu durumlarda. Sesi iyi olupta kendine guvenmeyen oluyor, karga gibi olupta iyi zannedenler de var. Susturamiyorsun sonra adami, gidip tv'de yarismalara bile katilir bu gibiler :)

:O) Bu konuda derdin var galiba Burak abi ( Bu arada Burak abi diyorum kusra bakmayın forumun neredeyse tamamını okudum ve çok yakın hissediyorum artık kendimi sizlere)

Burak aaabiiii !!! Beni vokalist yaaap !!!

Nerden başlıcam ben bu işe yaaauu?!! Yok yok kafayı bozdum, bu sene bahar şenliklerinde amatör bi grup bizim fakültede sahnedeyken fırlıcam anasını satiim meydana, Manic Street Preachers'dan "Everlasting"i çığırcam...Olur belkim...Hı?...Olmaz mı?...

Ne ulan o "Burak abi beni şöhret yap" der gibi :LOL:

"Burak abi bizi pavyona götür!" filan tribün tezahüratlarına başlarız artık MüzikTek'de :D

Geri