Namm 2016 Paylaşımlar Başlığı

'Forum Meydanı' forumunda erenkavukcu tarafından 17 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar geçen sene olduğu gibi bu sene de NAMM 2016 Kapıda. Ve geleneksel paylaşım başlığımı açayım dedim ( Namm 2015 Paylaşımlar Başlığı ). Şimdiden bazı firmalar zaten yeni ürünlerini paylaştı bile, ama NAMM'de daha fazlasını göreceğimiz kesin. :) Geçen sene 2 gün erken açmıştım, güzel paylaşımlar olmuştu, bu sene 4 gün erken açayım dedim, NAMM günü şenleniriz zaten :)

Geçenki gibi beklenti ve NAMM başladıktan sonra yeni ürünleri ve beğenilenleri paylaşma başlığı.

Herkesin istediği/beklediği tarzda modeller ürünler gelsin. ''May the NAMM be with you'' :p

2. Eren varya kaç gündür bu konuyu açmanı bekliyorum abi. :) Ben en çok EBMM'yi merak ediyorum bakalım JP16 nasıl bir şey olacak. :cautious:

erenkavukcu bunu beğendi.
  3. O değil de Carvin çok güzel bir gitar yapmış valla. Geçen seneki NAMM'ı sevemedim ama bu sene umutluyum.

4. Carvin'de garip bi olay oldu firmalar ayrıldı falan bişeyler oldu orda, tam anlaması zor :D Bakalım neler çıkacak bu sene merak ediyorum ben de

HmzGkgz bunu beğendi.
  5. Carvin şu an Kiesel ile çalışıyor. NAMM için headless Jason Becker signature ürettiler. O sergilenecek hem Carvin olani, hem Kiesel olani. Jeff Kiesel ile instagram direct messageda baya 'kanki' olduk, sohbet ediyoruz. :D

flyravenfly ve erenkavukcu bunu beğendi.
  6. devastator ve masterofmasters bunu beğendi.
  7. Klasik LP headstock olsaymış iyiymiş ya.

8. Kesinlikle ya, bunlar hem çok uzun hem çok sivri gibi geliyor.

9. Jeff Kiesel ve NAMM2016 hazırlıkları. Ülkemizde pek bilinmiyor Kiesel markası. Ancak uygun fiyata el yapımı gitarları var. Neden hiç bir ülkede aracılar ile çalışmadığını sorduğumda da uygun fiyatlı kalmak için böyle bir politika benimseyip, bir nevi üreticiden müşteriye mottosuyla çalıştığını söyledi. Bu arada Kiesel markası ile uzaktan yakından bir bağım yok. Sadece uzun süredir yaptığı işler hoşuma gidiyor, ve yaza doğru bir adet bas gitar alacağım Kiesel marka. Kiesel'i nasıl bulduğumu da diyeyim, Carvin gitarlar ile ortak çalışıyorlar bir nevi. Bir de Anna Sentina isimli gitarist/bas gitarist aracılığı ile tanıştım Jeff ile. Anna'ya da selam olsun :D

12439240_1671876516428977_5557765864102942495_n.jpg

Dragonchaser, Kutay_, O.2. ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  10. marty friedman son zamanlarda buna benzer bir jackson kullanıyordu konserlerde - bir signature model mi olacak diye bekliyordu millet - onunki yalnız daha yakışıklı bir şeydi - gövde de beyaz binding - sapta da block inlay vardı - custom shop olabilir. Belki buna benzer birşey çıkarırlar.

Hz.Zeus, flyravenfly ve erenkavukcu bunu beğendi.
  11. [​IMG]

12. bı kiesel, carvin den ayrılan marka mıydı?

13. Ayrılıp ayrılmadıklarını bilmiyorum ancak Jeff, instagram sayfasında hala KieselCarvin diye hashtag ile paylaşıyor fotoğrafları.

mustafa bunu beğendi.
  14. welmour

welmour

562
    1,116
    9,006
    Ben en çok Chapman Guitars'ı bekliyorum. Özellikle ml-V prototipini gösterirlerse çok şahane olur.

15. gurkanisevic bunu beğendi.
  16. Andy James'in de single cut modeli çıkacak bende onu merakla bekliyorum...

17. Uzun zamandir kalin sapli bir RG olsa ne olurdu diye hayal edip duruyorum, tabi kastim nocaster U gibi bir sey degil. NAMM 2016 da olmayacagi kesin ya yine de hayal etmenin zarari yok. Bunu deneseler biz de tadina baksak. Misal Andy Timmons neck iyi bir baslangic olabilir. Inanilmaz rahat bir profili var. NAMM`e donersek ilk duyumlar asil farkliliklarin IRON LABEL gitarlar ve Tosin Abasi gibi daha sonradan eklenen kullanicilarin imzali modellerinde olacagina dair diyordum ki bu linki fark ettim:

NAMM 2016: Ibanez unleashes 2016 guitar range

Andy Timmons Neck Dimensions
    Scale 648mm/25.5"
    a : Width at Nut 40.5mm
    b : Width at Last Fret 56mm
    c : Thickness at 1st 21mm
    d : Thickness at 12th 23mm
    Radius 305mmR

Son düzenleme: 18 Ocak 2016
    Ze_uS bunu beğendi.
  18. En iddialilardan birisi (7 tel isinden hoslanmasam da) bu 7 telli olsa gerek RGDIX7MPB-SBB:

• Neck type: Nitro Wizard-7 3pc Maple/Bubinga neck
    • 673.5mm/26.5” scale length
    • Body: Poplar Burl top/Layered Ash body
    • Fretboard: Birdseye Maple fretboard
    • Fret: Jumbo frets
    • Bridge: Gibraltar Standard II-7 bridge
    • Neck pickup: DiMarzio Fusion Edge (H) neck pickup
    • Bridge pickup: DiMarzio Fusion Edge (H) bridge pickup
    • Gotoh Locking machineheads
    • Hardware color: Black
    • Finish: Surreal Blue Burst
    • Factory tuning: 1D, 2A, 3F, 4C, 5G, 6D, 7A

Ze_uS ve O.2. bunu beğendi.
  19. Ibanez bu arada benim gordugum en cirkin Telecaster(imsi) gitari da yapmis Ibanez Talman TM1702M-TFB. Buyuk ihtimalle bundan Duman tonlari disinda bir ton cikmiyordur iciniz rahat olsun gencler, o da ne kadar cikarsa artik...

Chardx, gurkanisevic ve erenkavukcu bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş