Windows 98

'Forum Meydanı' forumunda chinomoreno tarafından 5 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. selam

harddiske format attım şimdi tekrar win998 kurucam ama "yanlış sistem disketi" diye bir error alıyorum

sistem disketim yok onun yerine win 98 kurulum CD si kullanıyorum
    bios tan boot ayarlarını da cd rom a uyarladıım ama sonuç aynı

çözümü bilen var mı çok acil

2. Öncelikle 98'i bırakmanı tavsiye ederim.Ölmüş bitmiş bir sistem artık...Sonra o hata ya bilgisayarında disket takılıysa çıkar.Windows 98 hatırladığım kadarıyla sistem diskiyle başlatılıp,öyle yükleniyordu.Sistem disketi bumaya çalış.

3. kingofloss__ haklı ölmüş gitmiş bir sistem xp kullan derim eğer imkan varsa

4. aynı hata yüzünden ömrümü yemiştim bi günde ram leri kontrol et 98 yapıo öle şeyler

5. http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm şu adresten win98 başlangıç disketi yaratan setup dosyasını çek. Disketi oluşturduktan sonra kendi bilgisayarını bununla başlat. Win98 genelde başlangıç cd işlevi görmüyor. Disketle CD Rom desteği ile başlatıp cd den windowsu kurarsın. setup yazınca eğer ddrram li bi ekran kartın ya da ddr ramin varsa simsiyah bi ekranda takılıyor sistem. Bunun için setupcor yaz setup yerine.

6. benim tavsiyem bilgisayarı ms-dos'ta başlat. win98 cdsini tak ve şunu yaz:
    e:/win98/kur.exe
    e yerine tabii ki cd sürücü harfini yazıcan

7. önce biosdan bootable ayarının cd rom da olması gerek 98 i taktıktan sonra windowsu cd desteği ile başlat sonrasında c: yi format c: /s /q şeklinde formatlayabilirsin ve daha sonrasında cd nin içine gir örneğin cd rom un d: o zaman sende

cd d:
    kur
    yazıp ilerleyebilirsin başka başka errorlar alıyosan ya cdrom un cd yi okumuyo yada diskinde badsector oluşmuş olabilir ondanda windows u yükleyemiyo olabilir.

Şimdiden kolay gelsin...