Kadın Luthier ?

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda delfin müzik tarafından 18 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Son düzenleme: 18 Ocak 2016
  2. "Kadın eli" diyelim şuna:) "Bayan" aslında ötekileştirici bir kavram Türkçe'de ve kadın hakları savunucuları tarafından da çok tepki alıyor.
    Bunun nedeni, "bayan" sözcüğünün kendisi değil tam olarak. Asıl mesele, "kadın" sözcüğünden kaçınmak için kullanılıyor olması.
    "Kadın" sözcüğünün kimi zihinlerde "kız olmayan" anlamına gelen iğrenç bir karşılığı var. "Bayan" sözcüğünün ortaya çıktığı yerlerde bu tür bir zihniyetin gizleniyor olması söz konusu. Kadın sözcüğünden kaçınılan her yer, "Kadın-kız" ayrımcılarının ekmeğine yağ sürüyor. Bunu da hatırlayalım.

tunckk, Blindeath, Halilozz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Zihniyetler bozuk oldukça ve etrafta 6 yaşındaki çocukların evlenebileceğini söyleyen yaratıklarla aynı havayı soluduğumuzu düşününce kelimelerin bir anlamı kalmıyor aslında. Hassasiyetinize saygı duyuyorum ve düzelttim :)

Halilozz, Grundar, barrios ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. Kadınlar kadınlar kadınlar ...

5. Kadın eli değince estetik olayını aşmışlar. Vay arkadaş.

delfin müzik bunu beğendi.
  6. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    Gerçekten kadın eli değdiği belli ve çokta güzel şeyler çıkmış ortaya.
    Şunlara bakın ey ahali.

Ekli dosyalar:

• 02.jpg
      02.jpg
      Dosya Boyutu:
      95.7 KB
      Gösterim:
      67
    • 03.jpg
      03.jpg
      Dosya Boyutu:
      94.1 KB
      Gösterim:
      65
    • 04.jpg
      04.jpg
      Dosya Boyutu:
      102.2 KB
      Gösterim:
      67
    mustafa ve delfin müzik bunu beğendi.
  7. Kasa dizaynları yaramaz. Şahsen ben kadınlarla on yıldan fazla beraber çalışan biri olduğum için onlara asla gitar tasarlattırmam ama seri üretimde çalışma konusunda erkeklerden daha fazla tercih edebilirim. Ayrımcı değilim gözlemciyim.

Mustafa İLKER ve O.2. bunu beğendi.
  8. Tasarımlar bana kızılderilileri(Native American) anımsattı çizgilerden ya da motiflerden sanırım ilk aklıma gelen şey oldu :)

9. O.2.

O.2.

487
    543
    4,656
    bayandan satılık gitar :D

kasa şekilleri bence hoş değil. headstockları baya kötü. detayları hoş(ahşap kapaklar, frameler). bayanların yapması daha dikkatli ve ellerine hakim olmaları nedeniyle scrap ürün oranını düşürmüştür, bence tüketiciye faydası pek yok :)

10. Ya bırakın allah aşkına :) dizayn kötüymüş vs vs. Muhteşem işler yapılmış. Detaylar göz kamaştırıcı. Eline sağlık yapan kadın luthier in.

11. Kadın eli değdiği üşenmeyip pedal için mini çanta yapmasından belli oluyor :D

Gitarlar da gayet hoş görünüyor yalnız (y)

12. O.2.

O.2.

487
    543
    4,656
    bayan olduğunun belirtilmesi satışı da etkileyecek demek ki :)

13. Böyle olacaksa kadınlar yapmasın kanaatindeyim ben de. :D Ama küçük ayrıntılar gayet şık olmuş, yani gitar yapmasınlar ama estetik modifikasyonlar yapsınlar. :) Kişiden kişiye değişir tabii, ben genel olarak kasa/headstock tasarımlarını beğenemedim.

HmzGkgz bunu beğendi.
  14. les paul kasa olandaki pickguard çok fena olmuş

Bu Sayfayı Paylaş