Pod X3 Ses Sorunu...

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Cibsın Lö Pol tarafından 18 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

 1. Yeniden herkese merhabalar. Önceki konumda (Pod X3 Kulaklık Sorunu) kulaklık sorunu olduğunu düşünüyordum ve bu şekilde çözüm aradım uzun bir süre. Ancak yakın zamanda fark ettim ki sorun sadece kulaklıkta değil.
  Önce Dtl'ye götürdüm cihazı, kulaklık çıkışı değişecek dediler, demek ki onların tespiti de hatalıydı. Sonra Levent ustaya götürdüm Tünel'de, kulaklık çıkışının 2 çipini değiştirdi ve değişiklik olmadı. Olmuyor dedi en son aldım ondan da. :)
  Bu işi meslek olarak yapmasa da baya bilgili bir amcam var. :D O baktı bir de, bir tane kondansatör bozulmuş dedi. İnternetten baktım bozuk kondansatöre, adam haklı cidden bozulmuş. :D Artık baya umutluydum oldu olacak diye, onu değiştirdik ama yine sonuç aynı...
  Sorun şu; cihaz her şekilde sesi sağ kanalda daha az veriyor. Gitarı, kulaklığı bağlayıp bağlamamak farketmiyor bilgisayara da taksam sağ tarafın sesi çok az. Bu forumda elektronik konusunda çok bilgili abilerim var biliyorum ve umarım zaman ayırıp yardımcı olacak birileri çıkar.
  Cihazın bu şekilde satmaya çalıştım ama haklı olarak kimse yanaşmıyor, kendim de rahat kullanamıyorum.. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden zaman ayıracak herkese teşekkürler.
  *Gerekirse cihazın içinin fotoğraflarını atabilirim, gözle görülür bir şey varsa diye. Artık ne yapacağımı bilmiyorum o yüzden bu konuyu açma gereği duydum...
   
 2. Elektronik yerine yazılımsal birşey olabilir mi acaba?
   
 3. Hocam bir öneriniz varsa bakayım ama cihaz içinde de bilgisayara takınca da bildiğim ayarların hiçbirinde sorun yoktu.
   
 4. Cihazı kullanmadığım için yazılımına hakim değilim maalesef. Ancak elektroniklerde sorun yoksa, sorunun ya yazılımda, gitarda veya amfide olması lazım. Kablolarınızın sağlam olduğuna emin misiniz mesela? Ya da gitar ve amfinizin jack girislerinin sağlam olduğuna? Sorun bunlardan da kaynaklanıyor olabilir..
   
 5. Yok hocam ekipmanda sıkıntı yok ondan eminim. Her türlü kombinasyonu denedim, sonuç aynı. Dediğiniz gibi belki yazılımsal olabilir ama o konuda da bildiklerimi denedim. :(
   
  rockerrrr bunu beğendi.
 6. Nedir Furkan senin bu çektiğin bu POD'dan böyle? :)
   
 7. Sorma abi ya.. Bi' gün sinirden kırıp atıcam ama..
  [​IMG]
   
 8. Amfiyle idare et, kesmiyor mu?
   
 9. Pod ne olacak? :) Bari satsam başka bir şeyler bakarım ama yok satılmıyor da.
   
 10. Ben yeni telefonumu aldıktan sonra eskiyi çekiçle paramparça etmiştim. Rahatlatıyor baya. :)
   
  Cibsın Lö Pol bunu beğendi.
 11. Mutlaka öyledir ama öğrenci adam için zor valla, bir de 100-150 liralık bir şey de değil. :)
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 12. Hahaha. Neyse Furkan kaçayım brn, umarım sorunun çözülür. :)
   
 13. Çok ilginç bir şekilde şu an kulaklık dışında sorun çözüldü kendi kendine. Yani sağ-sol sesi eşit seviyede veriyor şu an. Buna da şükür diyorum artık...
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 14. bilmiyorum line 6 bu konuda nasıl ama mail atmayı denedin mi? gördüğüm kadarıyla account alıp ticket açıyorsun, uzmana yönlendirmeleri lazım. biraz uzun sürebilir ama bir ihtimal çözülebilir.

  yoksa line 6 kötü sakın almayın mı dersin :p
   
 15. Hocam valla bu kadar işkenceye rağmen seviyorum Line 6'i. Fiyat/performans olarak ürünlerini başarılı buluyorum. İletişim kanallarını da bilmiyorum hiç denemedim ama deneyeyim onu da. :)
   
 16. türkiye'de tamir edecek yer yok, garantisi bitti deyip gir olaya. bize yolla durumuna getirmesinler.
  Line 6 - Support
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş