Hangi Gitar Ve Amfi

sizce hangi gitar?

• epiphone sg special

Oylar: 4 19.0%
  • epiphone sg g-400

Oylar: 17 81.0%

• Toplam oy veren
    21
Sizin yerinizde olsam Epi gitar alacaksam Marshall Mg 15 bir anfi alırdım. Amfiyi sakın küçümsemeyin, sizin bütcenizde gitardan daha önemlisi amfidir benim için. 10wattlik bir cok amfi var ve Gibson gitar kullansan teneke gibi ses verirler.

Sizin yerinizde olsam Epi gitar alacaksam Marshall Mg 15 bir anfi alırdım. Amfiyi sakın küçümsemeyin, sizin bütcenizde gitardan daha önemlisi amfidir benim için. 10wattlik bir cok amfi var ve Gibson gitar kullansan teneke gibi ses verirler.

hocam ltd st-213 aldım gitarı şimdi öğrenme aşamasında prosesörle idare ediyorum. sonrasında bütçemi çok zorlamayacak bi amfi alacağım.

arkadaşlar gitarı aldım 3 gün sonra bi kaşıntı tuttu ben ufaktan bi amfiye bakayım diyorum ama bunda da desteğiniz önerileriniz lazım :D Önerebileceğiniz marka model var mıdır? bütcem en fazla 300 350 tl gibi bi rakam şimdiden teşekkür ederim...

Abi o fiyata alacağın amfi çok da mutlu etmeyebilir açıkçası. Yukarıda bir iki marka yazmıştım, onların ikinci eli idare eder bir süre. Ama ses kartı ve Guitar Rig, Ampli Tube gibi yazılımlarla da daha fazla tona ulaşma imkanı oluyor gördüğüm kadarı ile.

Abi o fiyata alacağın amfi çok da mutlu etmeyebilir açıkçası. Yukarıda bir iki marka yazmıştım, onların ikinci eli idare eder bir süre. Ama ses kartı ve Guitar Rig, Ampli Tube gibi yazılımlarla da daha fazla tona ulaşma imkanı oluyor gördüğüm kadarı ile.
Aynen abi dediğin gibi esasen onların 2. eline bakıyorum Line6 Spider, Roland Micro Cube veya Marshall MG15 bu üçü arasında kaldım. ama sanki line 6 ve roland daha işlevsel gibi geldi onun için bir de size sorayım dedim.

3 markayı da kullandım. Şuan alacak olsam, roland 20 serisinden alırım. Drive tonları Line6 daha iyi diğerlerinden daha güzel. ayrıca FS-6 pedal alırsanız, drive ve efektleri ayrı ayrı açıp kapayabiliyor.

Arkadaşlar roland micro cube gx, roland cube 20x ve 20xl almayı düşünüyorum bunların hangisini seçmeliyim? cube gx sadece pille de çaışıyor olması cezbediyor başka herhangi bir fikrim yok bide 20x ile 20xl arasındaki fark nedir 20x 300 350 iken 20 xl 500 600 arası fark var değer mi sizce?

GX ile X hoparlör çap büyüklüğü ve kontrol panelinde biraz farklılık var.
Hoparlör ne kadar büyükse sesin hacmide daha iyi olur.
X ile XL arasında, XL sonraki üretim, Drive da değişiklik yok, Efektlerde Solo ve Heavy oktav olarak iki efekt fazla, onun dışında pek fark yok.

GX ile X hoparlör çap büyüklüğü ve kontrol panelinde biraz farklılık var.
Hoparlör ne kadar büyükse sesin hacmide daha iyi olur.
X ile XL arasında, XL sonraki üretim, Drive da değişiklik yok, Efektlerde Solo ve Heavy oktav olarak iki efekt fazla, onun dışında pek fark yok.

Peki 600 tl verip GX almama gerek var mı? yeni başlayan biri için 300 tl verip temiz bi 20x yeterli olur mu?

Peki 600 tl verip GX almama gerek var mı? yeni başlayan biri için 300 tl verip temiz bi 20x yeterli olur mu?
300TLe 20x buluyorsanız, alın hemen aradaki fiyat farkına değmez, ayrıca, gitar çalmaya devam ederseniz (ki, bence önemli husus bu) GX de alsanız, ileride bunu değiştirmeniz çok muhtemel...Yeni başlıyorsunuz, ileride gitar çalmaktan vazgeçebilirsiniz, bu durumda en mantıklısı, ikinci elde kolay elden çıkarabileceğiniz ve makul fiyatlı ürünlere yönelmek olacaktır...

Ufak bir not daha, ben de Micro Cube'ü (GX olan değil, ilk seri) pilli diye almıştım, bir kere bile pil takarak kullanmadım (sanırım alalı 3 sene oluyor), ama sağa solo götürmek için ideal, 20X(L) modelleri de boyut olarak çok farklı değil...

Sevgiler ve saygılar...

Geri