Pedallar & Prosesörler (hangisini Alsam Başlığı)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda DaveMustaine_64 tarafından 6 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bundan sonra Pod Xt Live mı Boss Gt-8 mi benzeri sorularınızı buradan sorabilirsiniz, kolay gelsin :)

2. bende flanger alacağım ne alayım(kimseden bi cvp çıkmazsa boss alacağım)?

3. m.x.r flanger yakısır :)

Oğuzhan-K bunu beğendi.
  4. Arkadaslar bu Drum Machineler fise oradan da direkt 15w bir amfiye girilebiliyor mu??

Ciddi sekilde bir tane edinmeyi dusunuyorum bunlardan max $200 civari birsey dusundum, tavsiye edebileceginiz var mi uygun fiyatli bisey? Ortalama birsey ariyorum profesyonel olmasina gerek yok..

5. flanger için markanın pek bir önemi yok bence..
    mxr-boss-ibanez vs. alabilirsin..fiyat ve ton olarak tercih et işte..

6. HMM Peki mxr daha pahalıdır herhalde,bossun flanger fiyatı 205ytl,ibanezide bilmiyorum.boss korede yapılıyo,mxr ve ibanez pedallarının nerde yapıldığını biliyor musunuz acaba?

7. yeni bosslar genelde tayvanda yapılıyor, yanlış okumuş olma? gerçi boss gene boss gene sağlam gene iyi de, belirteyim dedim. mxrlar saf amerikan yapımıdır o yüzden pahalıdır, ibanezleri bilmiyorum ama eskileri japonyadır doğal olarak. belki yenilerde kore üretimi falan pedallar vardır.

8. doğru evet tayvanda yapılıyo.kore kalmış aklımda. yalnız bi de şöyle bi şey var boss un flanger ı hafif tremoloyada yarıyor galiba yoksa bütün flangerlarda var mı bu hafiften.

9. var.süresini ayarlarsan aynı sey olur.
    flanger benim efektim olmazsa olmaz diyorsan al bir tane mxr ömürlük flanger ın olsun.modulasyon boss almamöaya calıs.

10. yalnız mxr marka flanger cidden çok pahalı.yani o paraya iki tane boss alınıyo.buna rağmen mxr mı diyorsunuz.

11. modulasyon işi yapan boss olarak ps3 alabilirsin. delay, chorus, ayarladınmıydı flanger ve de asıl özelliği -çok iyi olmasa da- pitch shifter. ben daha çok delay ve chorus için kullanıyorum. delayi uygun şekilde ayarlayarak flanger(uzay gemisi :p) benzeri bir efekt de alınabiliyor.
    mxr ise amerikadan falan bulmanı tavsiye ederim pera müziğe o kadar (%100 kârlı) parayı gömmek kendini -afedersin ama- keriz gibi hissetmene sebep olabilir.

12. Arkadaşlar, bilen birileri varsa aşağıda yazdığım pedalların Türkiye fiyatlarını bana söyleyebilir mi?

MRX M-101 Phase 90
    MRX EVH Eddie Van Halen Phase 90
    MRX M-107 Phase 100
    MRX KFK-1 Kerry King Ten Band Equalizer
    MRX M-109 6-Band Graphic EQ

Teşekkürler şimdiden... :)

13. yut dısından getirtmeyi dene yada hepimizin yaptığı gibi maddiyat sıkıstırınca boss al gitsin :) muhasebeyi sen yapacaksın

14. Teşekkür ederim, yardımın için... :)

15. Evet flanger için maddi durumdan dolayı boss alıcam.sağolun yardımlarınız için.
    şimdi başka bi şey sorcam ben?delay efekti zaten digital değil midir?o zaman boss un twin pedalı gigadelay ile dd6 arasında analogluk ve digitallik bakımından bi fark var mı? her şeyin analog olduğu sistemde araya konan bu gigadelay analoga nasıl yansır?nasıl etkiler?

16. delay ve reverb pedalları genelde dijitaldir, zaten analog olanları dijitallere göre oldukça sınırlı süre/özellik seçeneği vermekle beraber, çok da pahalı olacaklardır. pedalın içine kayıt devresi ya da reverb için yaylar koymak gerekecektir analog olanlarında.
    bence dd6 dahi amatör bir gitarist için oldukça fazla özellik içeriyor, çoğu kullanılmıyor bile. gigadelay iyice fazla olur diye düşünüyorum. boss'un dijital malzemeleri analog pedallarıyla maksimum uyum gösterir, tonu da aşırı bozmaz, haberin olsun.

17. oo çok sağol karabash,o zaman ben boss dizeyim.hiç düşünmiyim.ben delay i çok kullanmak istiyorumda.detaylı bi şekilde o yüzden onu dedim. o zaman eq olarakta eq20 alayım ya da ge7 alayım. burda da ge7 lmak mantıklı gözüküyo ya da mxr ın 10 bandlı analog pedalını da alabilirim.ben biraz iyi bir sistem kurmak istiyorumda.eq olarak eq20,ge7 ya da mxr ın 10 bandlı pedallarından hangisi iyi gider.bu arada sahne çalışması falan yapmayacağım.şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

18. bence boss tan olabildiğince uzak dur. true bypass olayı yok dicem true bypassı anlat dicen. forum da ara true bypass die gerekli bilgiler de var.

Bu Sayfayı Paylaş